мит или реалност?

  • 3 094
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 572
PolarFox , не споря  Peace изказвам своето мнение, затова и използвах в поста си "според мен"  Wink
Благодаря все пак за инфото Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46
Не е доказано, но аз съм живото потвърждение, че предразположеността се предава и по бащина линия.
Едва след като забременях с близнаци, баба ми ми каза, че нейната майка е имала брат-близнак. Номерът е, че това е баба ми по бащина линия и тъй като по майчина в рода им няма близнаци, остава да съм наследила нещо от бащината линия. Получава се наистина през поколение, баба ми е прескочила сигурно защото баща ми е единствен син, та сега аз ще продължа традицията. Laughing

# 17
  • Мнения: 7 803
е по тази твоя логика не смяташ ли, че се падаше на баща ти да има близнаци   newsm78, а не на теб  Wink

# 18
  • Мнения: 532
Имаме близнаци и в двата рода...не знам от кой съм ги наследила,но моя генеколог ми каза че имам хипер функция на яйчниците ,ако съм забременяма 10 пъти -5 щяло да са близнаци...

# 19
  • Мнения: 7 640
е по тази твоя логика не смяташ ли, че се падаше на баща ти да има близнаци   newsm78, а не на теб  Wink

аз пък логика не виждам Crossing Arms

Имаме близнаци и в двата рода...не знам от кой съм ги наследила,но моя генеколог ми каза че имам хипер функция на яйчниците ,ако съм забременяма 10 пъти -5 щяло да са близнаци...


а това определено е по дамска линия унаследено Grinning

Айде да са ни живи и здрави децата.
Едно е сигурно по правило и поръчка близнаци не стават Peace

# 20
Аз мисля, че за всичко в този свят си има обяснение. На кантар съм в мнението си дали появата на близнаци е дар на природата или е унаследено генетично. И в двата случая става въпрос за биология. Както мисля, че с напредването на възрастта яйчниците на жената отделят повече яйцеклетки и така става по-голяма вероятността да се заченат близнаци, така и смятам, че има и някаква генетечна предразположеност, но тя не е на 100% сигурна, все пак не всичко може на се наследи генетично.
И аз като споделих на майка ми, че чакам близнаци, тя ми съобщи, че в нейния род баба й по бащина линия също е имала близнаци - разнояйчни, и като мен момче и момиче!?!? До този момент не я знаех тази подробност... Simple Smile
Остава според мен да се радваме и горди с това, което имаме!  newsm35 Kissing Heart

# 21
  • Мнения: 23
Мойте близнаци са двуяйчни и съм разпитвала до 10 коляно,но казват че никъде не е имало близнаци-нито в моя род нито в рода на мъжа ми,така че по-скоро е божа работа.
Остава според мен да се радваме и горди с това, което имаме!  newsm35 Kissing Heart Grinning

# 22
  • Мнения: 2 786
По принцип има една научно-обоснована теория за близнаците, според която най-много близнаци се раждат при жени в началото и в края на плодовития им период.
Понеже тогава яйцеклетките са по-"крехки" и е по-вероятно да се разделят след оплождането, както и че се наблюдава леко засилено производство на яйцеклетки по това време.
От там може би идва и схващането, че жените, които раждат след 30-тата си година, увеличават шансовете си за близнаци.
Допускам наличието и на генетична предразположеност за близнаци (генетично по-крехки яицеклетки?).
И в крайна сметка щастливото събитие може да бъде резултат и от двата фактора  Hug
Лично аз много искам да имам близнаци и то еднояйчни.
Няма значение момчета или момичета, но да са еднояйчни.
И двуяйчни да се случат, пак добре, разбира се.
И понеже хем наближавам 30-тата си годишнина, хем в рода ми има близнаци ... се надявам и мен да ме "огрее"  Sunglasses Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 727
Абе и секс си трябва да ти кажа.  Laughing

# 24
  • Мнения: 770
Не знам, в нашата фамилия и в тази на мъжа ми близнаци няма. Но все от някъде трябва да се започне  Joy Joy
Иначе вероятно има някакво унаследяване при еднояйчните близнаци, според мен, при разнояйчните - не мисля, защото там просто жената е отделила две или повече яйцеклетки при овулацията и те са били оплодени. Peace

# 25
  • Мнения: 3 675
Дядо ми по майчина линия е имал близнаци от първия брак,аз съм имала сестра близначка.Дори мъжът ми има сестри близначки.Много близнаци от двете страни.Аз също само близнаци сънувам, това ако е знак, не знам просто.... Shocked Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт