Декупаж 18

  • 44 327
  • 288
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 139
весел уйкенд на всички птички Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: X
Напоследък съм толкова скапана, че нямам сили да се довлека до компютъра, камо ли да качвам снимки. Не мога и да ви следя качествено, затова, моля извинете ме, че няма да споменавам поименно всички притежателки на сръчни ръце .Ще обобщя само, че всичко, което виждам е невероятно!!!!

Влизам да ви покажа  само последните неща, които съм направила, а и да се похваля с нещо макар, че то ме притеснява.

Започвам първо с една кутия , която бях започнала по-рано, но така и не довърших. Тия дни ме обзе ентусиазъм и я изшкурих и нацапотих отново. Mr. Green Пак не стана както трябва, но засега я оставям така. Кой знае, може един ден да я преобразя  отново.  Laughing

Минавам през рамката за огледало, която е по поръчка. Обаче това хората са страшно нещо! Като я поръчваха, искаха да е жълто- златно- оранжево- слънчева. Тоест изчистена. Когато беше готова се оказа, че искат да е нашарена. Rolling Eyes Проблемът идва от там, че аз не мога да правя шарении (или поне така си мисля), а те май искат точно това. Ето рамката в  първи вариант , а ето я и във втори вариант Ако и сега им се вижда постна, ще се наложи да я преработвам пак.

Пак един часовник ,  който си е за моя лична употреба и който не ми харесва как стана, но нямаше начин да го преработвам, защото не може да се  измие.

Съвсем обикновенно пепелниче. Халба за бира  за голям фен на бирата, на име Радо. Mr. Green

Сега да се похваля. Всъщност, не знам дали трябва да се хваля, но все пак ще го направя. Имам потенциален клиент,  който иска да му рисувам небе на тавана в офиса му. Плаща си всички материали, които ще са ми нужни, осигурява и шофьор, който да ме води и да ме връща  и е готов да плати колкото му кажа, че ще струва.До тук само хубави работи. Обаче...
Проблемът е, че аз не знам дали с акрилни бои ще може да се рисува върху латекс/вар (не знам с какво е боядисан тавана). Не знам
как да изчисля колко бои ще ми трябват. Не знам колко пари да му поискам за труда, и най-важното не знам дали ще се справя.
Започнах да се подковавам с изображения на небе с перести облаци и ми се струва, че е лесно, обаче като дойде време да го започна (ако въобще го започна, защото може и да откажа) идея си нямам  дали ще се получи. Rolling Eyes

Ох, забравих, че имам да се похваля и с още нещо. Съвсем случайно се запознах с veldan. Тя пишеше тук в темата, но отдавна не се е включвала. Много готина и приятна мацка!

Айде стига съм писала, че стана голям ферман.
Ако някой може да ми даде съвети, идеи, подкрепа и каквото се сети за по-горе написаното  ще съм му безкрайно благодарна!

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
ООООООООООО, добре завърнала се Кампарита!
От всичко най-ме кефи халбата - това трансфер ли е? И рамката за огледало, но в първия вариант. Не че и втория е лош, но по-изчистено по-ми харесва.
А сега за облаците: преди време гредах как ги правеше Деби Травис - Върху синия фон едните ги мацаше с разредена бяла боя и гъба и кръгови движения - това за купестите облаци, а другите с някаква гланцова боя, която като намацаше, веднага забърсваше, за да се разнесе и да стане въздушно. Според мен при всички положения трябва да вземеш забавител за акрил, за да се получат по-въздушни и да имаш време за корекции.
За цени не мога да дам идеи- нали знаеш че в тази област хич ме няма Hug

# 228
  • Мнения: X
Радина, да, халбата е трансфер. Дано само от Радебергер да не ме надушат, че съм си поиграла с логото им.

Сега ако ми кажете и каква беше стаята, в която рисуваха небето, цена няма да имате. За да мога да се ориентирам в  кой сезон да търся горе-долу, щото не мога да изгледам всичко, което е качено в нета.  Laughing

# 229
  • Мнения: 972
Кампари, ако се съмняваш как ще се справиш с рисуването на облаци - пробвай в по-малък мащаб.  Peace
Аз най-накрая си откраднах малко време и направих няколко неща.
машинка за веро в кухнята
чиния 1
чиния 2
Направих още една машинка за сапун от порцелан, но ми я поръчаха и забравих да я снимам  ooooh!

# 230
  • София
  • Мнения: 310
Кампари, ето  сайта на Деби в търсачката долу като напишеш sky излизат материалите и обяснението, не съм търсила в епизодите  http://www.debbietravis.com/
сигурна съм че ще успееш, стискам ти палци и вярвам в теб  Peace
поздрави момичета на всички стари познайници и нови такива  bouquet кухата ми глава почва отново да се пълни с идеи но за сега пък нямам време  Joy, дано в скоро време успея да покажа нещо

# 231
  • София
  • Мнения: 310
Кампари виж и това
 http://www.debbietravisfacelift.com/episodes/20040215/?view=all
дано съм ти помогнала и да снимаш, защото знам че ще приемеш това предизвикателство и ще успееш  newsm10

# 232
# 233
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Кампари ,навремето рисувах стените на една дискотека.Тогава нямаше почти никакъв избор на бои.Един от най-добрите ни художници в града ни се смили и ми каза как да процедирам.Рисувах само с бял фасаген,оцветители за него,както и с текстилни бои,тъй като имат страхотни перлени и флурисцентни цветове.Могат да се нанасят върху готовото изображение за нюанс или бляскав ефект.Та действай си спокойно с фасагена,не съхне толкова бързо колкото акрила.А за малко шик може върху готовите облаци да мацнеш с гъба бяла перла и сребро.

# 234
  • Мнения: 139
Кампарита, аз нямам какво да ти покажа,но те подкрепям и вярвам ,че ще се справиш Naughty
джаста е права,по-добре ползвай бои,които не съхнат много бързо иначе трябва да си като финикиец newsm10

# 235
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Ето го и моят първи /оказа се май неуспешен/ опит с декупажа - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5874453. Май ще ми трябват още доста опити.

Първата чиния на wel   много много ми хареса.

# 236
  • Мнения: 2 433
Кампари, акрилните бои са идеални за целта. Тук ходих да гледам в начално училище една цяла стена направена от децата с акрилни бои. Страхотна е. А съм сигурна че са акрилни , защото мой приятел художник е инициатора и го разпитах на дълго и широко.
Акрилни бои се продават и в големи разфасовки. И задължително искаме да ни разкажеш повече за този проект.
Момичета нямам много време да споменавам всяка една поотделно. Hug Но всички сте за похвала. Много старание и си личи Peace
Немога обаче да си замълча за чиниите - фауна на Джаста Joy ако щеш ми вярвай...ама тези жирафи...колкото пъти ги погледна...и все си мисля че правят нещо дето не е за чиния hahaha Joy Mr. Green

# 237
  • Мнения: 71
Кампари,декупаж 18 стр.2 ти даваш един линк за видео урок "Как се рисува небе". Може би ще ти помогне.
За да формираш цената за труда си умножи по 5 стойността на вложените материали.Фасагена е фасадна боя,едва ли ще е използван в закрито помещение.А върху латекса можеш спокойно да работиш със всякакви бои.Аз мисля ,че ти ще се справиш  и ти желая успех!

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 16:10 от venetcia

# 238
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Ето го и моят първи /оказа се май неуспешен/ опит с декупажа - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5874453. Май ще ми трябват още доста опити.

на мен лично много ми харесва първият ти опит, може би защото и аз сега прохождам и не мога да имам силно критично око, но мисля да направя подобно нещо и за дъщеря ми, от какво е кутийката

# 239
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
... от какво е кутийката

Пластмасова, туристическа, има такива и за хладилник - реших като за начало да пробвам с нещо старо, че да не ме е яд после.
Направих и още две неща, но не съм ги качила още. Оказа се, че не е толкова лесно, колкото изглежда по снимките в интернет уроците. Важното е че доставя удоволствие.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт