малко помощ с една мат задача

  • 1 524
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
Бе аз друго се сетих, ако е скица на парцел, квадратурата трябва да я има отбелязана върху скицата.
Ако не, може да се занесе в "София-ОГП" на "Сердика"5, там по номера на парцела ти дават моментално квадратурата. Пробвай и по телефона: http://www.sofia.bg/template3.asp?ime=ARHITEKT%7D&title=Общи … а%20администрация
Все пак така е по-добре, да не стане някоя грешка - едно да сметнем, друго да е записано там.
Успех!  Hug
ами ние сме от Бургас, а на татко друго му направило впечатление, че местото до нашето 300кв а на скицата изглежда голямо колкото нашето място

# 16
  • Мнения: X
А на скицата на вашето място каква квадратура пише?

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И аз като Ulia , нещо тука не е в ред , размерите не отговарят на линиите мащабно

# 18
  • Мнения: 56
извинете момичета, че ви занимавам толкова рано с мат ама нашите отдавна се карат за мястото със съседа и идваха пак да го мерят
иначе на скицата не ги пише квадратурите, а само размерите на границите 
Ulia това аз го начертах защото нямам как да го прекопирам

Благодаря на всички за помоща нашите ще ходят следобяд да питат какво става

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше една програма за математически задачки, та там ако не се лъжа имаше такава възможност да изчертаеш фигура и да ти сметне лицето, ще я потърся ....

# 20
  • Мнения: 1 897
Там е работата,че като я прехвърлиш се оказва,че надписаните размери изобщо не отговарят мащабно на изчертаното.То това и с просто око се вижда.
Така, че кое да приемеш за вярно, за да изчислиш правилно квадратурата не става ясно.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Абсолютно объркана е скицата - вкарах я в Autocad - не е мащабна. Страната с дълж. 6.61, всъщност излиза 16.13  newsm78
Ако имаш поне размерите на 2 диагонала, може да се сметне.
Иначе по дадените от теб размери (без да е ясно дали ъглите са верни), вероятно площта е в порядъка на 815 кв.м.

# 22
  • Мнения: X
---

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 11:40 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 653
това си е геодезическа задача, направо
на скицата трябва да има написана площ, това е вярното, а не какво ще сметнеш ти
другата площ, която имате за мястото е площ по нотариален акт
затова при сделки се пишат двете площи - площ по скица и площ по документ
не очаквай да получиш същата площ, като написаната, колкото и точно да смяташ

...
п.п. геодезист съм, ако искаш да питаш нещо по-конкретно, на ЛС може

# 24
  • Мнения: 653
мястото не е в София, нито в Столична община нали
значи, за него питате в съответната община , а не в София  Peace

# 25
  • Банкя
  • Мнения: 823
Има ли развитие по темата? Rolling Eyes

Аз малко със закъснение да се включа... ако още има нужда. Simple Smile

Схемата наистина не отговаря на размерите. Ако се вземат те за верни, то тогава фигурата изглежда така. Нейната площ е около 770 кв.м. Peace

Общи условия

Активация на акаунт