Номинации за най-голяма муня

  • 3 513 107
  • 18 481
  •   1
Отговори
# 10 845
  • Мнения: 1 792
Аз собственото си име бърках. Да кажем, че името ми е дълго като Бранимира. И понеже като малка не съм можела да си произнасям цялото име и била свикнала на галено да ми викат БранимирКа редовно съм се представяла като Мирка. Баща ми до ден днешен ми вика Мирка  Laughing

# 10 846
  • Мнения: 681
Аз до 15годишна като говорих за чинка си,я наричах "леля чинка"  Embarassed
....


На фона на последната дискусия, реших, че тава дума пак за "онова" място. Само чинка не бях чувала да се нарича  Crazy Laughing

 hahaha и аз помислих същото  Joy Joy Joy

# 10 847
  • Мнения: 933
До нас отвориха ново заведение. Цяло лято изкарах там и от дума на дума със сервитьора си заговорихме на ти.  Та аз всеки ден го поздравявам: Здравей Тони... Как си Тони.... Тони би ли ми донесъл това...  Едва преди няколко дни общ познат ме пита: ама ти защо му казваш Тони.  Аз оцъклена: ми щото така се казва ти не знаеш ли,  уж приятели а не му знаеш името.  Е оказа се че чавека се казва Сашо.

А много мои познати от форума покрай ника си ми казват Бубе,  което няма нищо общо с името ми.  Та звъни телефона - аз съм в банята и моля съпруга ми да вдигне.  И слушам: ооо имате грешка на този телефон няма Бубето. Търча аз мокра и крещя: аз съм Бубето. След това дълго мъжа ми ме питаше: сега с кой разговарям с Бубето или с Лили

# 10 848
  • Мнения: 14 343
Моята баба беше учителка и ще ми преподава в началното училище. И у дома прилежни обяснения, че тя е баба в къщи, но в училище за мен и за другите деца е "госпожо....". И аз разбрала и инструктирана я наричах госпожо - бабо. Аз и целия клас  Laughing

# 10 849
  • Мнения: 461
Сестра ми, като малко мунче, чула, че всички наричат мама "лельо Р." и решила, че тя не може да и говори на име беше спретнала обръщението "лельо майке" и го използва доста време. Grinning 
Изглежда този тип словосъчетания доста често се срещат при малките деца, които не могат напълно да разберат всички сложни роднински отношения.

Да се похваля и аз..
Всяка вечер си глася нещата за работа, защото сутрин не мога да вляза в другата стая, че ще събудя детето.
В петък муня си забрави якето (ходих със старо и скъсано), в понеделник муня си забрави чантата (ходих с найлонка), вчера муня си забрави телефона... Толкова разсеяна не съм била от години. Майка ми сутрин като мине да ме вземе за работа и пита "Тази сутрин какво забрави?" Уф...

# 10 850
  • Мнения: X
Моята баба беше учителка и ще ми преподава в началното училище. И у дома прилежни обяснения, че тя е баба в къщи, но в училище за мен и за другите деца е "госпожо....". И аз разбрала и инструктирана я наричах госпожо - бабо. Аз и целия клас  Laughing
Все още се случва Малка Муня, а.к.а. дъщеря ми, като пише много съсредоточено домашно и иска да ме попита нещо, да вдигне ръка и да каже "Моля, госпожо..." В клас пък е мамосвала госпожата.  Laughing

# 10 851
  • Мнения: 6 313
Аз в първи клас бабосах госпожицата  Blush .Толкова увлекателно четеше приказката,че се почувствах все едно съм вкъщи.Като приключи исках да питам нещо,но вместо госпожице казах бабо  Crazy .

# 10 852
  • Мнения: 197
В училище(преди 100 години Grinning) имахме нова госпожа по немски(едва сме започнали да учим,знаем 5 думи на кръст).Та идва учителката и се представя на немски.Целия клас после се чудехме какво е това име Фрау Joy hahaha

# 10 853
  • Мнения: 827
"Госпожо - бабо" искрено ме разсмя.  Grinning
Да, наистина, като чета и се сещам в детските години не един път сме обърквали обръщенията.. и за мамосването на госпожата и подобни..

# 10 854
  • Мнения: 4 240
Аз в първи клас бабосах госпожицата  Blush .Толкова увлекателно четеше приказката,че се почувствах все едно съм вкъщи.Като приключи исках да питам нещо,но вместо госпожице казах бабо  Crazy .
             Това е много сладко!  bouquet

# 10 855
  • Мнения: 3 955
Ще ви разкажа за една муня - моята баба. Звъни ми майка ми и казва: "Ти вчера излизала ли си с колата?" и аз: "Не, защо?", "Ами баба ти ти е видяла колата пред тях, чакала те е цял ден да минеш да я видиш, но ти не си отишла и сега ти се сърди"  ooooh! Whistling
Голям зор видях да ѝ обясня, че моята кола не е единствена в София и се е припознала, но тя си отстояваше позицията, че точно същата като мойта била  Mr. Green Наложи се да звъня на баща ми, да доказва, че съм си била в нас  Laughing
Накрая уж ми повярва, даже я извиках да види през прозореца, че същата кола пак е паркирала пред блока, но не е моята  Joy

# 10 856
  • Сф
  • Мнения: 4 776
Като моята баба, тя много обима да го играе обидена. Звъняла ми уж на мобилния, но съм й била пратила смс "Затвори". Оплакала се на майка ми, че така и не съм й върнала. Обяднявам, ме нямам пропуснато от нея и не съм пращала смс. Не ми вярва, сърдита, че я лъжа, абе голяма драма. Накрая майка я накарала да покаже кой номер избира (тя ги въвежда ръчно), и видяла, че пред мобилния номер въвежда 02 за София  ooooh! Но не пада по гръб и пак настояваше, че винаги така го е правила и винаги се била свързвала...

# 10 857
  • София
  • Мнения: 4 358
Ще ви разкажа за една муня - моята баба. Звъни ми майка ми и казва: "Ти вчера излизала ли си с колата?" и аз: "Не, защо?", "Ами баба ти ти е видяла колата пред тях, чакала те е цял ден да минеш да я видиш, но ти не си отишла и сега ти се сърди"  ooooh! Whistling



Аз пък чета котката. И се чудя къде ще излизаш с котката и защо щеминаваш през баба си, разхождайки котка. Даже се върнах да прочета дали не е било куче. Не, котка
После пък прочитам, че бабата видяла колата и продължавам да се чудя какво общо има колата с котката.
Уффф, муня

# 10 858
  • Мнения: 1 455
Като споменахте баба и телефон, моята набираше номера два пъти, да звъни по-силно ако случайно човека си работи нещо в градината навънка..  Joy Втория път звъняло по-силно, убедена беше в това! Heart Eyes

# 10 859
  • Мнения: 2 697
И моята баба (майката на майка ми, на 80 г. е) е муня и половина Wink Прясно следновогодишно включване от нея - сантиментална е и на 1-ви януари се обажда на когото се сети от близките и далечните роднини да ги поздравява. Говорят си с братовчедка й Х за друга роднина Y и баба казва X да предаде поздрави на Y, при което X възкликва: "Ама тя умря!", а баба ми недоумява: "А, тъй ли, че кога?". X още по-втрещена: "Е, през '97, ти нали беше на погребението" Shocked Темата не е особено смешна, но с майка ми се попиляхме от смях на ситуацията Joy

Общи условия

Активация на акаунт