Номинации за най-голяма муня

  • 3 513 013
  • 18 481
  •   1
Отговори
# 17 025
  • Мнения: 39 452
Скоро четох една симпатична потребителка, която се има за новия Куелю. Та май и роман мернах че пише. Много и е зле пунктуацията. Но върхът беше като прочетох и то на няколко пъти беше написала, че свири на пияно.

# 17 026
  • Мнения: 8 571
За музикалните играчки мога да ви споделя малък трик : Сложете парче тиксо на мястото откъдето излиза звука. Звук пак ще има, но по-тих и поносим.

# 17 027
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
Скоро четох една симпатична потребителка, която се има за новия Куелю. Та май и роман мернах че пише. Много и е зле пунктуацията. Но върхът беше като прочетох и то на няколко пъти беше написала, че свири на пияно.
Че знаеш ли, може на трезво да не може да свири. Wink

# 17 028
  • Мнения: 39 452
Всъщност вероятно си права Joy

# 17 029
  • София
  • Мнения: 5 987
Скоро четох една симпатична потребителка, която се има за новия Куелю. Та май и роман мернах че пише. Много и е зле пунктуацията. Но върхът беше като прочетох и то на няколко пъти беше написала, че свири на пияно.
Че знаеш ли, може на трезво да не може да свири. Wink
Предварително се извинявам, да не се обидите. Но понеже се коментира грамотност на потребителка. Не я познавам и не знам коя е.
Но !:
"Много и е зле пунктуацията" = "Много й е зле пунктуацията" ..... т.е. пише се  й... на нея ... нейната ... затова "й", а не "и"
От друга страна Пунктуация е "системата от правила за употреба на препинателните знаци" т.е. примера за "пияното" - е друг пример, а не за грешни препинателни знаци Ill
Отново се извинявам, нищо лично, но във форума "и"- "й" не се ползват правилно и то масово, до степен, че се губи смисъла на изречението. Пък в коментар за грамотност да друг потребител, хич не е добре. Сори !

# 17 030
  • София
  • Мнения: 11 504
Извинявам се много и аз, обаче не се пише й, а ѝ.

# 17 031
  • Наблизо
  • Мнения: 6 168
А на мен спря да ми пука как пиша.На работа ползвам кирилизатора на старата версия и шпацията и што ми изчезват и трябва специално да ги добавям.Е като ги няма,пак се вижда за какво става въпрос.

# 17 032
  • Мнения: 39 452
Няма проблем да ме коригирате. Не се сърдя. Това обаче което пишете е Й, а за да е и, трябва да е ударено.  За другото граматиката може би трябваше да напиша
Не твърдя никъде че съм професор по българска филология. Слаба страна ми е пълния член, макар че все го гледам. Ама на- случва се.

# 17 033
  • София
  • Мнения: 19 306
О, не отричам, че и учителските заплати (и кои ли не още) са обидно малки.
Тази легенда си витае отдавна.
Писала съм го май, преди време мой бивш директор, който е маниак с числата, набързо ми разясни, че главен учител взима почти колкото мен тогава. Неговата жена е учителка, така че не е пишел наизуст.
Майка от класа на детето ми, която работи в БНР, също няколко пъти подметна, че класната взима сигурно повече от нея. Явно заплатите там не са високи, но компенсират с хонорари.

Лекарите услужливо пропускат да посочат колко пари вземат от клиничните пътеки. Ами това си е може би още 1 заплата и е редовна, не е някакво случайно плащане.
Като се говори за източване на ЗК, да не я източвам аз? Не са ли точно болниците и работещите там, които пишат фалшиви КП? Преди години зная, че можеше до 40% от ЗК да се разпределят като възнаграждения, не зная още ли е така.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 11:48 от Cuckoo

# 17 034
  • София
  • Мнения: 11 504
Няма проблем да ме коригирате. Не се сърдя. Това обаче което пишете е Й, а за да е и, трябва да е ударено.  За другото граматиката може би трябваше да напиша
Не твърдя никъде че съм професор по българска филология. Слаба страна ми е пълния член, макар че все го гледам. Ама на- случва се.

Лично аз коригирах потребителката, която уж да те поправи, се вписа идеално в темата.

# 17 035
  • София
  • Мнения: 13 400
И-краткото и и-удареното са различни неща. Във форума приемам и "и", и "й", когато се има предвид "нея". Защото и двете не са правилни. Правилно е "ѝ", но повечето хора пишат през телефони или не знаят къде им е удареното. Аз пиша "й" и всеки път се дразня на себе си колко погрешно е, но така и не го запомних другото къде е на различните клавиатури. Чела съм други потребители да коментират че "й" ги дразни повече и затова си пишат обикновеното "и".

# 17 036
  • Мнения: 8 571
Извинявам се много и аз, обаче не се пише й, а ѝ.

Съгласна, въпреки че не съм капацитет по БЕЛ.

# 17 037
  • Мнения: 390
Няма проблем да ме коригирате. Не се сърдя. Това обаче което пишете е Й, а за да е и, трябва да е ударено.  За другото граматиката може би трябваше да напиша
Не твърдя никъде че съм професор по българска филология. Слаба страна ми е пълния член, макар че все го гледам. Ама на- случва се.
За да поставиш правилно пълен член замества  думите с той и него. Напр. Учителят изпита ученика - Той изпита него.

# 17 038
  • София
  • Мнения: 19 306
не виждам проблем вместо ударено И да се пише Й, няма с какво да се сбърка

# 17 039
  • Мнения: 39 452
Да бе, уж знам, ама все не съм сигурна. Пък нали и вече не е задължителен Joy

Общи условия

Активация на акаунт