Номинации за най-голяма муня

  • 3 512 211
  • 18 481
  •   1
Отговори
# 18 465
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
В началото на 90те наистина масово потребените по "ситна нужда" памперси се изтърбушваха, позапираха и после вътре се пъхаха едни "пелени за еднократна употреба", нещо като дълги, дебели превръзки без крилца и лепило. После този революционен продукт се ползваше само за разходка навън, нали, да видят хората, че и ти си "първа ръка" човек и вносни стоки ползваш.
Всъщност, предполагам, че е било по-удобно заради лепките, а и не запарваше като мушамените гащи.
Не съм имала дете тогава, ама бейбиситвах чат-пат.

# 18 466
  • Мнения: 7 006
В началото на 90те наистина масово потребените по "ситна нужда" памперси се изтърбушваха, позапираха и после вътре се пъхаха едни "пелени за еднократна употреба", нещо като дълги, дебели превръзки без крилца и лепило. После този революционен продукт се ползваше само за разходка навън, нали, да видят хората, че и ти си "първа ръка" човек и вносни стоки ползваш.
Всъщност, предполагам, че е било по-удобно заради лепките, а и не запарваше като мушамените гащи.
Не съм имала дете тогава, ама бейбиситвах чат-пат.

Ooo,нееееееее!
Уби ме..Ето значи,каква била работата. Joy Joy Joy

# 18 467
  • София
  • Мнения: 13 155
Днес и двамата със съпруга ми сме с изпълнения.
Рядко ползваме колата в града и нямаме навик да се грижим постоянно за ключа. Вчера обаче цял ден бяхме с колата по задачи и днес се налагаше да излезем отново спешно. Точно на вратата съпругът ми се паникьоса, че ключът е изгубен. Търси навсякъде, прерови джобове и шкафове, дори отиде до кучешката поляна да рови в тревата. Изгуби почти час и накрая извади резервния, който е леко счупен и не беше сигурно дали ще запали. С огромно закъснение и няколко загасвания на колата свършихме задачите и се прибрахме. Той си взе душ, облече си хавлията и... намери ключа в джоба на хавлията си.
Аз си отдъхнах, влязох също да си взема душ и набързо си изсипах обилно душ-гел върху четката за зъби. Добре, че се усетих преди да си я пъхна в устата.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 06:21 от Fever Ray

# 18 468
  • Мнения: 4 717
Като се изпере памперса и се напълни с вода как изсъхва после?  Този гел отвътре нали набъбва и после не си възвръща формата.

Аз имам много колежки, които от едно пакетче чай си правят няколко чашки напитка без да сушат, просто доливат вряла вода като свърши. Едната от тях е супер запалена по китайските ритуали за пиене на чай и в този случай е напълно нормално да правиш 2-3-4 цедка на чая, който не е в пакетче ами насипен. Дори казва, че това е супер удоволствие, защото вкуса се променял и развивал, т.е. различни вкусове и нотки.

# 18 469
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
След първата употреба се изтърбушва и остава само горен и долен слой. Съхнеше си нормално. Обаче тогава сякаш не бяха с такъв гел като сегашните, не помня да съм виждала чак такива джибри като от скъсан напикан памперс на малката щерка.

# 18 470
  • София
  • Мнения: 13 155
Едно време памперсите не бяха с гел, а с памук.
Специално за пакетче то чай знам, че не бива да стои повече от 3-4 мин. В началото билките пускат полезните си вещества, но после пускат и вредните.

# 18 471
  • Мнения: 4 808
Едно време памперсите не бяха с гел, а с памук.
Специално за пакетче то чай знам, че не бива да стои повече от 3-4 мин. В началото билките пускат полезните си вещества, но после пускат и вредните.
И аз съм чела, че престоялият чай е като бавно действаща отрова. ММ пие много чай, често си прави в по-големи количества, запарва го, понякога даже и директно от липов цвят, като престои, го хвърлям, а той идва да си го търси после и ще, не ще, си прави нов.

# 18 472
  • Мнения: 5 059
Едно време памперсите не бяха с гел, а с памук.
Специално за пакетче то чай знам, че не бива да стои повече от 3-4 мин. В началото билките пускат полезните си вещества, но после пускат и вредните.
И аз съм чела, че престоялият чай е като бавно действаща отрова. ММ пие много чай, често си прави в по-големи количества, запарва го, понякога даже и директно от липов цвят, като престои, го хвърлям, а той идва да си го търси после и ще, не ще, си прави нов.

Интересно.Аз пък знам от баба ми още,конкретно за липовия чай(не от пакетче,а директно набран),че е хубаво да преседи даже цял ден с похлупак.На следващата сутрин е с наистен и хубав аромат и много по-полезен.
Иначе аз си правя зимата в работата 2 пакетчета чай в 1,5 литра вода и така седят цял ден,докато не изпия водата.
Вкарахте ме в размисли.

# 18 473
  • Мнения: 29 371
Нищо му няма да един ден.
Смятам, че не е добре да престоява повече, особено на топло, понеже започва развитие на бактерии. Peace

# 18 474
  • Мнения: 47 988
Някои билки се киснат, но чай, особено от пакетче, отделя разни вещества, завъжда и бактерии, да. И ние обичаме престоял изстуден чай, но вече избягвам.
Мъжът ми, разбира се, мрънка.

# 18 475
  • Мнения: 19 014
За липовия чай специално и аз го знам, че е добре да престои. И за различни видове други билки. Зелен и черен чай е друго.

П.п. сетих се, че през 90-те годинки, май беше точно покрай някоя криза, са ме черпили с кафе от утайка на кафе, сварени в джезве. Аз тогава кафе все още не пиех и останах с доста неприятни първи впечатления за кафето.

# 18 476
  • Мнения: 1 918
И мен ме вкарахте в размисли. Аз си правя чай в бутилка за чай и той си е в цедката докато не го изпия.

А нещо мунско - нещо взе да ни се прецаква бравата на вратата на спалнята. И понеже и двамата с ММ сме муни, никой не поема инициатива да я оправи. Докато днес, сутринта, не се оказах заключена в спалнята. Подейства ми доста клаустрофобично.
Тръгнах с един стол да счупя цялото стъкло(вратата е от по-старите с огромно стъкло) и се спрях, щото си викам кой ще го чисти после това Joy
Е, разковах лайсните(не питайте как) и свалих стъклото здраво. ММ ми звъни след два часа и се смее “Сигурен съм, че си свалила стъклото, но не си отворила вратата и прескачаш през дупката”. Ми така беше Joy свалих стъклото, ама забравих, че мога да отворя вратата от външната страна.

# 18 477
  • Мнения: 5 059
Аз като цяло избягвам да пия чай от пакетчета,но в работата ми е много неудобно да си направя или нося друг.
Вкъщи се лекувам с всякакви натурални билки,част от които аз лично съм си брала.Хубавия чай е по-добър от ред лекарства,помага на много заболявания.
Според мен наистина зависи какво точно има в пакетчето и ,да ,купешките са ...не толкова истински, както всичко друго от магазина.


Gerrch
хаха  и на мен ми дойде на акъла да се провреш,изобщо не се сетих за бравата от външната страна Grinning
Много се посмях с историята ти.

# 18 478
  • София
  • Мнения: 11 489
С този чай ме хвърлихте в размисъл. Правя си чай всяка събота сутрин (брани билки, не този в пакетчетата). Останалият в неделя сутрин го завирам наново или претоплям и го пия.

# 18 479
  • Мнения: 5 059
С този чай ме хвърлихте в размисъл. Правя си чай всяка събота сутрин (брани билки, не този в пакетчетата). Останалият в неделя сутрин го завирам наново или претоплям и го пия.

Зависи от чая май.
Липа,лайка,салвия, не се вмирисват особено,дори да седят на топло.Виж,аз пия един за Ендометриоза и той,ако забравя да го сложа в хладилник,дори на стайна температура , за 24 часа се вмирисва ужаааааасно!Направо може да ти прилошее само от миризмата.

Общи условия

Активация на акаунт