Как се облича лятно новородено

  • 25 276
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми се роди на 27,05 миналата година. В самото начало за разходките навън го обличах с боди с къс ръкав, тънко гащеризонче и чорапки. В жегите го обличах само с боди без ръкав и нищо друго, защото наистина високите температури много мъчат бебоците и колкото са по-леко облечени, толкова по-добре  Peace

# 16
  • Мнения: 2 531

Ако изхождам от собствената си логика аз бих го оставила само по боди с къс или без ръкав... ама дали това, че на мен ми е горещо важи и за него?

Правилна ти е логиката!!! Само + къси чорапки!

# 17
  • Мнения: 5 401
Моят дребен се роди в края на юни, беше адска жега.  Simple Smile Започнах да го калявам моментално щом се прибрахме вкъщи - само по боди с къс ръкав, докато спи - лико завит, докато се кърмим - гушнат.  Peace

Чорапи почти не съм му слагала, само по настояване на бабата веднъж-дваж. Навън: по време на първите разходки беше само по боди с къс ръкав, завит с тънко одеало или тензухена пелена, без чорапи.  Peace Голяма част от хората ме гледаха като извънземно, дори няколко баби си позволиха коментари.  Shocked Имам и снимков ма`триал за доказателство!  Wink

Резултат: кален и здрав млад мъж, който не знае що е "студени ръце", навличане и болести!  Peace

Желая ти весело добременяване и здраво бебенце!   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 121
Моят син се роди в началото на юни и изкара цялото лято само по боди с къс ръкав, чорапки слагах само вкъщи, щото имахме климатик и беше доста по-хладно. Много внимавай да не го претоплиш, избягвай разходките по горещините, излизайте само рано сутрин и късно вечер Wink леко раждане!

# 19
  • Мнения: 492
Лятото в жегите беше само по боди-потник.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Правилно си мислиш - по боди с късо ръкавче. Може да вземеш някой ританка за всеки случай, ако някой вечер стане по-студено...
Peace съгласна

# 21
  • Мнения: 1 671
Боди с късо ръкавче и рано сутрин и вечер чорапки, или пък памучни ританки. Завивах само с бархетна пелена, а в най-големите жеги с тензух. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 121
именно изхождай от себе си...естествено, че и на него ще му е толкова горещо...август стават все пак и по 40 градуса....като минат първите му дни не по боди, по памперс ще го оставяш. За новороденото е много опасно прегряването, повече от това да премръзне дори...та внимавай с жегите.
Естествено вземи и някакви дрешки тънички но с дълги ракави и крачоли, все пак има и по-хладни дъждовни дни или вечери....
Но те така и така още няма много летни дрехи по магазините...може да почакаш още месец-два с пазаруването на дрешки....

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Бебето ми се роди май месец. Като си спомням как го бяхме навлекли на първата разходка, лошо ми става. ooooh! Добре, че не го прегряхме. Ниес баща му бяхме по къси ръкави, а то... Tired После си взехме поука де. Blush
Не прави тази грешка, а още повече щом щом става въпрос за август, когато вероятно ще е доста горещо.
Лятото обличах синът ми по боди с къс ръкав или боди-потник, а е имало случаи, когато съм го оставяла само по памперс.
Както са те посъветвали, вземи и някакви тънки памучни дрешки с дълъг ръкав и крачоли, защото вечер захладнява понякога, а сигурно ще има и по-хладни дни. Hug

# 24
  • Мнения: 441
Винагио съм обличала децата си с толкова дрехи с колкото съм и аз.Лятото слагах на малкият само боди с къс ръкав или боди потник.Винаги му носех нещо връхно за всеки случай,ако решим да позакъснеем.

# 25
  • Мнения: 210
Благодаря ви, че споделяте опита си с нас  Hug

# 26
  • Мнения: 1 878
Ние сме родени края на юли, насред жегата, навън сме от 6 ден (след секцио е така) по боди с къс ръкав и нежни чорапки на дупки на крачетата, пазите се задължително от пряко слънце, така че шапки и тем подобни парникови ефекти не са ви нужни - това е.  Бебетата издържат много повече на студ отколкото на прегряване, то е и мноооого по опасно, защото е и много по-често срещано явление, винаги сме склонни да предозираме дрехите за всеки случай - грешка честа и гоооляма.  

Аз се водя от принципа - колкото и аз съм облечена, сега вече на почти 3, даже ходи младежа по-гол от мене и му е екстра  Hug

# 27
  • Мнения: 75
всияко е тояно така както са писали мамите.Само ще добавя9никакви измислени марки памперси.Довери се на нещо изпитано.Леко раждане. Peace baby_neutral

# 28
моето дете е родено на 17,08,2005г.когато е голяма жега само по бодинце,разбира се.но има и лоши дни така че винаги трябва да си подготвена от към дрехите.тънки ританки и бодита с дълго и късо ръкавче ще ти са от полза.успех. newsm07

# 29
  • Мнения: 1 900
И ние сме августинчета и през топлите дни беше само по боди, когато е необходимо чорапки, ританки, и някаква тънка блузка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт