Кога изведохте новороденото за първи път

  • 1 672
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте, имам бебче на 14дни и се чудя кога е подходящо да излезем за първи път. Втори ден я изкарвам на терасата за около 10 мин.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 160
Всички съм ги извеждала в рамките на първата седмица след изписването. Според моето състояние.

# 2
  • Мнения: 9 706
Веднага, след като аз започнах да се чувствам комфортно да излизам навън. Отдавна беше, но мисля след втората седмица. На терасата излизахме всеки ден, без значение от времето, но подходящо облечени и двамата.

# 3
  • Мнения: 1 228
На 7-8-я ден. А дотогава - всеки ден на терасата за малко.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 571
Първата седмица след изписването беше, не помня точно кой ден.

# 5
  • Мнения: 1 859
И двете ми деца са родени октомври. Първото го изведох на 15-тия ден защото до тогава все валеше и имаше мъгли. Второто на 10-тия ден, когато аз се почувствах добре да изляза. Все пак есента температурите бяха доста по-високи от тези сега. Важен е и сезона, в който е родено бебето. Противно на всеобщите мнения, които ще получите, аз не бих бързала да извеждам новородено в момента. Може би още една-две седмици бих изчакала на ваше място.

# 6
  • Мнения: 2 475
Първият път 7 дни в болницата и още 6 след изписването, че ми трябваше време да се осиферя и да спре да вали, бях полудяла вкъщи. Никога преди и след това не съм имала такива дълги периоди без излизане. С второто след изписването тръгнахме на разходка, но беше юни месец.
Няма да му стане нищо на детето, ако излезе, така че Вие преценете как се чувствате. За мен е просто убийствено 1 месец да се стои у дома, независимо кой сезон е.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 499
Когато аз бях в състояние да изляза. С второто се позабавих, че имах повече шевове и беше зимата.

# 8
  • Мнения: 747
Веднага, на следващия ден след изписването, аз се побърках три дни в болничната стая затворена. Ние не можем да стоим затворени, но всяка мама, както го усеща. Моето от малко е на дълги разходки, а другите не ги издържат, понеже не са свикнали, имам предвид и децата, и възрастните. Като порасна още малко и разстоянията станаха двойни, но на който както му харесва и е свикнал.  Сега и аз да вляза във фитнес няма да се събера после, но има мами си ходят през ден и тренират сериозно.

# 9
  • Мнения: 794
Ох ще прочетете коментари в диапазона на пазете го 40 дни да не излиза и другата крайност, ако може като излезе от Вас направо в количката и навън! Grinning
При всяко бебе е различно и наистина зависи от много фактори. Ако някой Ви каже извеждайте веднага, а навън е -10 градуса, ще го направите ли? Или пък при хубаво време да чакате 3-4 седмици без някаква здравословна причина? Както прецените така. Аз чаках може би около 3 седмици, първите две все още бяхме в болницата, после имах нужда да се възстановя преди да тръгнем с количката.

# 10
  • Мнения: 4 832
Още в болницата ни казаха да си донесем количка и на 3-4 ден ме упътиха към двора, за да се раздвижа и аз след операцията Grinning

# 11
  • Мнения: 747
Ох ще прочетете коментари в диапазона на пазете го 40 дни да не излиза и другата крайност, ако може като излезе от Вас направо в количката и навън! Grinning
При всяко бебе е различно и наистина зависи от много фактори. Ако някой Ви каже извеждайте веднага, а навън е -10 градуса, ще го направите ли? Или пък при хубаво време да чакате 3-4 седмици без някаква здравословна причина? Както прецените така. Аз чаках може би около 3 седмици, първите две все още бяхме в болницата, после имах нужда да се възстановя преди да тръгнем с количката.

Никаква крайност не е разходката навън. Вие сте били с усложнение, то две седмици от болницата само не можете да излезете. Бебето се е родило, въздухът навън не е болест. Минус 10 градуса температура не съм видяла преди да родя даже. Такава зима няма отдавна. Естествено, че става въпрос за безпроблемно раждане. Всичко друго е друг случай. Много ясно, че ако майката не може да си стои на краката няма как да изведе бебето, то се подразбира, че не става въпрос за подобни случаи.

# 12
  • Мнения: 6 944
Моето бебе беше зимно-януари аз си изчаках 40-то дни може на някой да му е смешно 😉
Не мисля, че бих изчакала толкова ако е по-топло пролят,лято....

# 13
  • Мнения: 794
Ох ще прочетете коментари в диапазона на пазете го 40 дни да не излиза и другата крайност, ако може като излезе от Вас направо в количката и навън! Grinning
При всяко бебе е различно и наистина зависи от много фактори. Ако някой Ви каже извеждайте веднага, а навън е -10 градуса, ще го направите ли? Или пък при хубаво време да чакате 3-4 седмици без някаква здравословна причина? Както прецените така. Аз чаках може би около 3 седмици, първите две все още бяхме в болницата, после имах нужда да се възстановя преди да тръгнем с количката.

Никаква крайност не е разходката навън. Вие сте били с усложнение, то две седмици от болницата само не можете да излезете. Бебето се е родило, въздухът навън не е болест. Минус 10 градуса температура не съм видяла преди да родя даже. Такава зима няма отдавна. Естествено, че става въпрос за безпроблемно раждане. Всичко друго е друг случай. Много ясно, че ако майката не може да си стои на краката няма как да изведе бебето, то се подразбира, че не става въпрос за подобни случаи.

Може би останах неправилно разбрана, не съм казала, че разходката е крайност, дадох пример с две съпоставими крайности, не съм написала, че има нещо лошо в разходката сама по себе си, но и че всеки си преценява спрямо ситуацията. Моето бебе излиза всеки ден, без значение дъжд, сняг, освен ако не е порой или пък има поледица, разбира се.
След това написах и как да се стекли обстоятелствата при мен, за да отговоря все пак на въпроса на авторката, въпреки че не виждам как моят, или опитът на когото и да било ще са ѝ от полза, нито казвам, че съм постъпила правилно за всички, казвам какво се случи при мен. Не виждам защо трябва някой да се заяжда.

# 14
  • Мнения: 904
Моето дете е родено януари, пет дни в болницата и след още пет дни вкъщи, беше първата ѝ разходка.

Общи условия

Активация на акаунт