И през лятото на ясла

  • 6 661
  • 203
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 534
Нашата на Свети Наум ще почива само август,тя по принцип само тогава почива,защото е седмична.
Ти кога си водиш детенцето , можем да се срещнем някоя сутрин и да пием кафе ...
Само трябва да мине лошото време , че кафето в което сядаме е открито .
Оставяме децата 8.20-8.30 и до девет спокойствие , после някои тръгват на работа .

Силве , вчера ви нямаше , а днес пак ше я водя по-късно , че като не сме на кафе , няма какво да правя половин час .

Поздрави на всички мами !

# 31
  • Мнения: 121
Вече сме на линия  Grinning, вчера бяхме леко болни Sick за кои ли път?
Размина ни се леко, според нашата докторка или е бил някакъв лек вирус или в парковете пръскат за кърлежи та можело и от това да е било неразположението ни вчера.
Сутринта имаше температура, към обяд повърна обилно и се успокои, изведнъж и спадна температурата и след 10 минути си беше вече весела все едно нищо не е било.
Дадох отчет  Grinning Grinning Grinning

# 32
  • Мнения: 5 140
Женя благодаря за поканата на драго сърце,но ми е невъзможно по принцип толкова рано,защото все пак пътуваме от Павлово,а и в момента сме си още в къщи заради гадната ни алергична кашлица.Да чукна на дърво сега сме сравнително по добре,но още покашляваме.

Шани как сте вие?

Ирка и Силве девойките на ясла ли са днес?

Желая лек ден на всички,а някои ще полудяваме в къщи(аз) Sad

# 33
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте от нас днес!
Деничка вчера се наложи да я вземе татко й като се връща от работа, че много валеше и аз неможех и количка и чадър! Та отишал той да я вземе и тя като го видяла и като се разревала и почнала да вика НЕ, не и да се връща в яслата при лелята! Shocked
Та тя почнала да пита -Ама вие ли сте бащата, то детето не ви познава, как да ви го дам? Таткото ни е умрял от срам а е имало и още две майки които го гледали много странно, а Деничка не преставала да плаче! Та сега сме в "шах с пешката" и незнаем защо така е реагирала! Тази сутрин я водихме двамата и довечера пак ще я взимаме двамата, та да свикне, че и баща й ще я води и взима, че то по-нататък само той ще я води и взима! Случвало ли ви се е подобно нещо? Горкият ми мъж беше толкова шашнат и все се чудеше защо Дени не е искала при него! А като се прибраха тя все още плачеше и като се гушна в мен, цяла вечер не ме е пуснала!
Освен това беше и обута в тяхно панталонче! Намокрила си нейното и те незнам защо не й обули резервното, което съм й занесла а тяхно! И как става номера с намокрянето само на панталона без бодито? Rolling Eyes Бяха й сменили само панталончето а бодито си стоеше. В къщи като се намокри по този начин се мокри и бодито! Thinking
Днес сутринта малко се разплака ама си искаше биберона, който аз й давам само при заспиване! Аз съответно не й го дадох и тя влезна с рев в яслата! Ще я видим довечера как ще е!
Поздрави от нас! wavey

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мами - Привет от мен(нас)!
Синковеца е Ок, но пусти антибиотик е до петък  Close. От него не иска да яде  Stop и е един такъв прежълтял  Tired милият. Иначе си спи и е кротък през деня  Grinning. С нетърпение чакам да се оправи и пак да ходи на ясла.

Ирка - и аз се чудя  newsm78, защо дени се е държала така. Явно не е очаквала, да я вземе татко й. Но ще свикне. То са какво ли не свикват децата, та с това  Thinking .
Моята дъщеря е "изцяло в ръцете"  на баща си. 1г. той я водеше на ДГ, а съседите ми я прибираха. А сега в 1-ви клас той я води, той я взима. Тя даже се учудва  Shocked, когато ме види мен  Laughing.
 Поздрави на всички от нас  Grinning

# 35
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мамчета, Мони тръгва от утре... Много ми е криво, само на рев ме избива - не знам утре как ще е! Толкова мъничка ми се струва, тя ще е бебето на групата - другите са все над годинка и половина... Cry Cry Cry
Приготвила съм й дрешки за преобличане, шише с вода, биберон-залъгалка - всичко в една раничка. Нещо друго трябва ли, да не би да съм пропуснала?!

# 36
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Мамчета, Мони тръгва от утре... Много ми е криво, само на рев ме избива - не знам утре как ще е! Толкова мъничка ми се струва, тя ще е бебето на групата - другите са все над годинка и половина... Cry Cry Cry
Приготвила съм й дрешки за преобличане, шише с вода, биберон-залъгалка - всичко в една раничка. Нещо друго трябва ли, да не би да съм пропуснала?!

Успех и не се притеснявай, всичко ще мине добре! Памперси да не забравиш и ако си има някоя любима играчка с която си ходи или спи й я вземи, така ще е по-спокойна! Дени първите дни винаги си носеше по някоя играчка и едно зайче с което заспива в къщи! След като свикна вече не се сеща да взима и носи нищо!  Иначе това което си изброила и ние го носим всеки ден! Ще стискаме палци и да пишеш утре как е минало! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 5 140
Браво на малката Мони,утре тръгва на "колеж" (така викаме на Ния на яслата)newsm63  umnikuu

# 38
  • Мнения: 597
Чоколина успех и от мен!
Първите дни са най-тежките и за двете ви,но не показвай че си разтроена.Дечковци много разбират и се поддават.Напротив говори й непрекъснато колко е хубаво там,с ентусиазъм...
Ако нещо си забравила,те там ще ти кажат.
А аз ще водя Влади при педито довечера-нали нещо подкашля и се сополяви.
Момичета,стискайте палци всичко да е наред и да няма проблеми.

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе не мога да ви разбера, цял ден не виждате малките си деца, и когато дойде ваканцията вместо да се радвате, че ще прекарате малко време с тях, вие планирате да ги давате на бабите? Това е такъв стрес и за децата и за вас..... Направо не мога да го разбера, някой да ми обясни каква е причината, работите ли? Защото само това е допостимо, според мен.

# 40
  • Мнения: 2 534
Да , работим , но това си е избор на родителя . Аз лично и да не работех пак бих я дала на ясла .

Чоколина , няма страшно , ше видиш колко ще и хареса на Мони . Поли е много доволна , че около нея има много деца .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря на irka, sineo4ka, anidimova и jenia vulova за милите думи!   bouquet
За памперси съвсем бях изключила! Играчка няма да нося утре - Мони ще е до обяд до края на следващата седмица и няма да спи там. Утре ще разказвам!

anidimova, пробвай с осцилококцинум - Мони се разсополиви преди 2 дни, дадох й една ампула и капки в нослето, днес вече е добре - дори сополки няма! Дано Влади да е добре!

Tinka79, не разбрах какво общо има въпросът ти с настоящата тема! А какво е допустимо, всеки сам решава за себе си!

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да пожелаем дружно УСПЕХ И КЪСМЕТ на малката МОНИ!!!  Hug Hug Hug

На добър час в обществения живот малко момиченце. Бъди силна и смело давай напред в живота!   newsm10

На мама Чоколина й пожелавам  Heart Eyes --> спокойствиеееееее   newsm26

П.П: chockolina - не търси много-много смислов и правописен "знак" във писанията на всеки юзър Wink

# 43
  • Мнения: 673
От както сме тръгнали на ясла, имаме само 2 или 3 дни отсъствие в началото, когато се разболя. Но от повече от месец сме все хремави. Тъкмо поотмине за 2-3 дни с чист нос и пак се започва с хъркане, бистри сополки и после жълто-зелени, минават и пак отново всичко. Вече ми писна и ходихме на частен преглед на специалист УНГ. Уви, дадох си парите напразно. Лекарят каза "така ще е", "гледай философски на нещата"   Thinking и каза да сме благодарни, че с толкова малко се разминава момченцето, че по принцип те били "по-кекави".
chokolina, не се притеснявай, че ще сте "бебето". И ние бяхме така, но това си има своите предимства. "Бебето" веднага става любимец на всички лелки, сестри, персонал, деца - всеки го мачка, целува и прегръща.  Heart Eyes Така обградено от внимание, бебето свиква по-бързо.
Успех на първия учебен ден!
А на всички 'ученици' да са здрави!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Шани и буболечка, благодаря ви и на вас за подкрепата!
Дано това за "бебето на групата" да е вярно!

Шани, за пръв поправям потребител за правописа му, защото се натоварих от поста - все едно всички ние гледаме да се отървем от децата си, вмъкнато в темата ни в клин, ни в ръкав! Но ти си права - не бива да издребнявам така!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт