Обидна ли е професията Секретарка?

  • 8 432
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401

Възхищавал съм се на една такава персона ...

Аз също - там, където работя. Мацката е просто уникална. Обаче е хубава и руса, чух нищожествата от низините да я наричат "перхидролката".  

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Никак не е срамна професия.Аз съм секретарка в нашата си фирма, и получавам нужното си уважение от всички.

# 17
  • Мнения: 1 350

Възхищавал съм се на една такава персона ...

Аз също - там, където работя. Мацката е просто уникална. Обаче е хубава и руса, чух нищожествата от низините да я наричат "перхидролката".  
 
и на мен ми викат така PartyМного хора си мислят ,че това е работа само са необвързани и лекомислени девойки и не могат да приемат ,че аз ,сериозна и омъжена жена съм останала секратарка.Всъщност обожавам работата си !!!!
И между другото ,заради лошата слава  на самата дума "секретарка",шефа ми ме представа като "адмиистративен асистент" Joy

# 18
  • Мнения: 1 447
 
Не мисля,че това е обидна професия.Имам приятелка която също е секретарка,
но я скъсват от работа.Мисля,че в днешно време длъжността секретар няма нищо общо
с едно време. Thinking

# 19
  • Мнения: 2 386
Не, няма обидна професия. Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти самата трябва да се погрижиш да поставиш границата и да покажеш, че си много по-близо до шефа, отколкото колегите ти. Дори във фирмената структура на теб пряк началник ти е големият шеф, докато на повечето ти колеги над главите им виси по един малък шеф.
Работила съм като секретарка и в един момент разбрах, че останалият персонал много добре съзнава каква власт има секретарката. Реакциите, обаче с в 2 посоки - или се опитват да омаловажат авторитета на секретарката като я принизяват почти до чистачката и кафеджийката, или стават много сервилни с едва прикрита злоба и клюкарски обвинения, че иска да измести някой от малките шефове.

Затова съвет от мен - образно казано, размахай камшика и си сложи табелка на вратата или на бюрото. Другото, което може да поискаш е да се промени името на длъжността ти така, че да отговаря на естеството на работата, която вършиш и на квалификацията ти.

# 21
  • Мнения: 93
Напротив как ще е обидна?
Аз сьм сьщо секретарка има и работници които,ако имат вьпроси  се обращат кьм мен,заплати им давам и т.н и е ясно че сьм едно стапало над тях, и ми имат уважение.
Така че ти прецени и си избий тези мисли от главата Innocent

# 22
  • София
  • Мнения: 1 103
 Чувствам се длъжна да внеса няколко пояснения:
 За тези, които казват, че аз съм им позволила да се държат така само ще кажа, че вече ясно съм дала да се разбере и на двамата ми нови колеги каква е моята и каква тяхната роля във фирмата. Ефект има, но има още какво да се желае.  Не искам засега да прибягвам до разговори с шефа, защото това би повлияло по някакъв начин на добрия тон между нас. Все пак всички сме млади, но и достатъчно възрастни хора, за преценяваме добре ситуацията.
 Така че с конкретния проблем аз ще се справя и сама.
 Но въпросът ми е малко по-глобален. Все пак тези мои нови колеги идват от други фирми и са свикнали да се държат така с някого. И изобщо защо някои смятат, че секретарка звучи обратното на гордо.
  Радвам се, че форума до голяма степен опровергава това твърдение и че има момичета с моята професия, които се гордеят и са щастливи с работата си.
 П.П. Дебелашкото чувство за хумор на Селинджър няма да коментирам и се надявам да не е злонамерено.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 362
Основно правило за оцеляване във всеки колектив - ще те приемат така, както сама си направиш нещата. За да те гледат тези твои колеги отвисоко, значи ти си им го позволила.
 Peace

Била съм секретарка доста дълго време и всички във фирмата козируваха! Crazy

Не само не си маловажна, бих казала че си най-важна!!! Simple Smile

в нашата фирма не е секретарка, а технически сътрудник и да с доста от тях се познавам лично (а те са около 10, а може и повече), повечето наистина знаят за какво са там, и да тяхната работа не е по-маловажна от на всички останали, важното е и другите да го разберат.
Постави твоите колеги на място и ги накарай да те уважават.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Секретарката-блондинка е мъжка сексуална фантазия, а доколкото съществува в действителност, то тази секретарка освен персонално обслужване на шефа друга работа не вършат.
Повечето секретарки, които познавах бяха доста сериозни дами на средна възраст, които май командваха повече от шефовете си.

# 25
  • Мнения: 5 710
Та въпросът ми към всички вас е как възприемате секретарската работа и изобщо защо битува мнението, че секретарката стои малко над чистачката в йерархията, колкото и работа да върши и каквато и квалификация да има?

Аз съм била секретарка няколко години и ми беше много, много полезен опит.
Станах факир в организирането на каквото и да е, мога работя сто неща наведнъж, умея да комуникирам с всякакви хора, научих език, мога да сменя тонер на всяка машина и какво ли още не. На всички следващи позиции съм се чувствала  с една крачка пред тези, които не са минали по моя път. Разликите винаги са били очевидни - моите документи винаги са били опънати под конец, файлинг, организиране на ден , приоретизиране и тн. са фасулска работа за мен, докато колеги агонизират още в 10. На последната ми работа имах 2ма асистента, които смея да твърдя, че научиха много от мен и се развиват мн. добре.
Мисля, че секретарската работа не е срамна, но е много неблагодарна. Работи се много, заплащането е
направо нечестно. Затова и е подценявана тази работа.
А простите хора винаги съм ги ритала по коридорите - и като секретарка, и като шеф.

# 26
  • Мнения: 1 350
за съжаление ,дори шефа ми и колегите да гледат на мен сериозно ,то клиентите на фирмата ,в която работя,а и цялото ни общество смята ,че това е недостойна професия,защото се свързва само с правенето на кафе и вдигане на телефона.Дори майка ми се притеснявам да каже ,че съм секретарка и казвам само ,че работя нещо в няккава фирма. ooooh!А всъщност при една  малка грешчица от моя страна фирмата би могла да загуби стотици хиляди лева.Отговорността не е никак малка!!!Дано някой ден да надраснем предрасъдъците си !

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Секретарката-блондинка е мъжка сексуална фантазия, а доколкото съществува в действителност, то тази секретарка освен персонално обслужване на шефа друга работа не вършат.
Повечето секретарки, които познавах бяха доста сериозни дами на средна възраст, които май командваха повече от шефовете си.
тъй си е  Peace

# 28
  • Мнения: 21
Няма обидна професия според мен. Как ще се чувства един служител, зависи освен от него и от колегите му, и от самата работа. Имам предвид, че има фирми, в които секретарката не върши почти нищо, само сърфира в мрежата, а търговския директор се пече всеки ден на бавен огън пред шефовете.
Друго нещо са отношенията между колегите, твоите рано или късно ще си намерят майстора.
Мога да дам съвет да не им позволяваш да си мислят, че трябва да им отваряш вратата или да им правиш кафе. В крайна сметка сте равнопоставени - ти си преводача на фирмата, другия е продавач, а третата е счетоводител. Ти си с предимство, че си отдавана и шефа би трябвало да ти има доверие, ако трябва говори с него , както и с колегите. Дай им ясно да разберат с кого си имат работа, ако пък случайно нещата не се развият както искаш - намери си по-добра работа. Все пак е важно да чустваш добре на работното си място, това е твоя втори дом.
Айде, горе главата и се надявам да се справиш с проблема !

# 29
  • Мнения: 78
Секретарката-блондинка е мъжка сексуална фантазия, а доколкото съществува в действителност, то тази секретарка освен персонално обслужване на шефа друга работа не вършат.
Повечето секретарки, които познавах бяха доста сериозни дами на средна възраст, които май командваха повече от шефовете си.
тъй си е  Peace
Ехо, ето ме... Съществувам!
Русата секретарка. Не обслужвам персонално никой.
Организирам работната програма на средно голяма фирма,
занимавам се с поръчване на офис консумативи,
архив, текущи договори и кореспонденция
с клиенти, отговарям на централата и в момента замествам
колежката от рекламата.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт