И стените започнаха да падат!

  • 2 698
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Общината да плати?! Съмнявам се.
Щели да изграждат стена от тухли, така казаха по телевизията. Поне застраховка на апартамента да имаха хората.

# 16
  • Мнения: 4 555
Ужас. Този блок е съседен на нашия, имам чувството, че едва ли не на нашия блок се е случило  Shocked

За панелното строителство беше коментирано вече, лошото е, че и апартаментът и колата не са застраховани  Confused

# 17
  • Мнения: 274
Много жалко за случилото се и добре че е минало без жертви. Но според Вас кой е трябвало да си застрахова колата и апартамента....

# 18
  • Мнения: 1 072
Да се застраховаш с/у пожар, наводнение, взлом, падане на самолет, земетресение и т.н., но от падане на стена причинено от гледане на ТV как да се сети човек, да се застрахова.  Confused

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Една застраховка никога не е излишна.  Ама лошото е, че застрахователните компании имат безброй "вратички", през които се измъкват. Въртят, сучат - все в теб е вината.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Слава богу, няма жертви.
Затова мога да се усмихна, въпреки сериозността на проблема.

"Гледах телевизор и панелът просто падна"

Ако беше филм, щях да умра от смях...
Признавам си, че съм леко неадекватна в случая.
Съжалявам.

# 21
  • Мнения: 524
Гледах в новините на обяд, какво да кажа, вече не трябва да се облягат хората по стените, че може да полетят заедно със стената. Най-хубавото е, че няма жертви.

# 22
  • Мнения: 46 518
Блокът отдавна е давал сигнали, че нещо не е наред, но всички, включително собственикът, вместо да направят нещо за обезопасяването и ремонтирането на сградата, са чакали да й мине  Crazy


... Ще падат много ясно. Тепърва има да падат още много. Но преди това хубаво ще им паднат цените. А който е оптимист, да тегли кредити и да влага в панелки!

Simple Smile

Съжалявам, че ще ти разваля доброто настроение, знам, че отдавна чакаш да падне панел, но това не е панел! И не знам защо продължава да се спекулира и по новините newsm78 това е ППП - възможно най-скапаното строителство  Wink


И в линка го пише, ама няма кой да чете ...
"Блокът е построен през 1980 г. от строителни войски и е изграден чрез пакетно-повдигащи плочи ... "

# 23
  • Мнения: 5 228
Аз не мога да си представя, че стената просто така е паднала, без никакви предварителни индикации. Няма как да не е имало поне пукнатина или нещо такова.

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ужасно е, но човек няма гаранция никаква за здравината нито на старите, нито на новопостроените жилища. Мисля, че тепърва ще се случват такива неща. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 179
Честно казано, докато човек не го види, трудно може да повярва, че и на него може да му се случи. То и индикации да има нали се сещате, че трябва да се свика събрание, па всеки да даде пари, от там се почва, ма аз сега нямам и т.н.. Аз живея в тухла, но коминът, който е доста висок се е килнал на една страна и чакаме всеки момент да се срути върху нечия глава и въпреки всичко на никой не му се дават пари, за да се ремонтира, но ако се стовари върху него после всички останали ще са му виновни.

# 26
  • Мнения: 606
  Не знам какво смешно намерих в това.... Схвана ми се корема от смях....   Явно вече псувните ми свършиха и го обръщам на истерия. Деба тая държава гадна, крадлива.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Семейството живеело от 4 години там. Представете си да им остават още 16 години изплащане.
А колата върху, която е паднал панелът е купена преди 1.5 месеца и също незастрахована. Егати късмета. Дано намерят начин да си възстановят щетите всички семейства.

Ще издухат супата. Че и ще се изръсят за нова стена.

# 28
  • Мнения: 2 386
Да, Никол е права, ППП е. Но принципът на захващане е същия, а и много панелки ги грози същата съдба, защото и те са с такова захващане..(дано греша)!



Зефсе, и аз се разсмях от..незнаене що да сторя.  Confused

За ремонтите и събранията да кажа нещо:
Миналата година (като студентка) живеех на последния етаж на един блок и се наводних до колената навръх осми март. Никой не пожела да даде и една стотинка, понеже не вали у тях, разбирате ли..  Rolling Eyes Аз пък не съм луда да ремонтирам покрива на целия вход с мои пари!Та тъй.  Confused Подозирам, че и да са знаели, че има проблем, са се сблъскали с нещо подобно.

# 29
  • Мнения: 1 179
Ами тъй де, докато не му опре ножа до кокала, няма да си мръдне пръста, а пък после се рушало. Нищо вечно няма и собствениците на апартаменти уж са длъжни да поддържат общите части, само че като не му е у тях, много му дреме. 

Общи условия

Активация на акаунт