Отговори
# 45
  • Мнения: 668
Шаманката - специално на КатиАБВ бисери има в почти всяка спорна тема, като започнем от захранването, тази за гърдите, тази за пишкането на малките деца в парка и т.н.
Сорри за офф-а, ама не се сдържах  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 829
не, тази реплика е на друга потребителка. В интерес на истината, на Кати АБВ хем и се дразня (особено, когато директно обижда всики, които имат различно от нейното мнение), хем в същото време и се кефя, защото е абсолютно уверена в себе си, което също е много важно. Само дето и липсва малко толерантност и не търси информация преди да вземе решение....
В няколко от темите за ЕБХ нейният коментар е:
" Sick " Край на цитата.
Изключително смислено и добре обосновано мнение, не мислите ли?

# 47
  • Мнения: 89
Свекровищата са ни на гости.
Свекъра държи Макс и се провиква: донеси ми шишето с водата на малкия
аз: ама той не пие вода
той: няма таково дете, дето да не пие вода
аз: той не пие, само на кърма е
той: хубава работа, от тая сладка кърма ще му залепне на "митницата" после. Ти въобще пробва ли да му даваш?
аз: пробвах ама не пие
той: я донеси,донеси, че той затова реве цял следобяд, жаден е.
Аз за да му докажа и да кандиса му нося шишето. Свекървата грабва и шишето и Макс и се започва люта борба. Тя тъпче бибата на шишето в устата, а Макс я избутва с езичето. След 10-12 неуспешни опита свекъра констатира: ето, повредила си го нещо с тия обезводнени измишльотини!
С това въпроса приключи.

# 48
  • Мнения: 121
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Ей,viku6a това мноого ме изкефи  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Вчера като бяхме на консултация педито ми вика :"Спри да четеш тия дебели книги (визира Д-р Спок Wink ) и да се ровичкаш в интернет, нищо полезно няма да научиш!  Ами сега си давай сокчета , а от другия път ще ти обясняваме и за пюренцата как да ги почвате....."
И аз :"Дааа, добре!...."  Естествено само за пред нея- беболинчо е на 2 месеца и е изключително само на кърма, може би ще се втрещи яко, ако разбере.... 
И на мен като на повечето от вас ми идва да ги  #2gunfire #2gunfire

# 49
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре де, а защо си траеш? Защо не си отстояваш мнението и решението? В крайна сметка това е твоето дете и ти решаваш как ще го гледаш и храниш!
И акое т олкова несъгласна с това, защо не си анмериш друга педиатърка? Аз това не мога да го разбера с криенето и лъгането...



# 50
  • Мнения: 2 829
Янче, тук при мен специално няма много избор на педиатри. Моята докторица я избрах защото знае, че съществува късно захранване, няма нищо против дългото кърмене и сравнително рядко предписва антибиотик. Но пак изписва супер силни лекарства, не ме слуша какво и говоря, доколкото изобщо сме обсъждали захранването подразбирам, че препоръчва експресно захранване с много неща наведнъж и заместване на кърменията за 1-2 месеца. Ама алтернативите са-готин доктор в час с новите неща, който обаче се презастрахова с антибиотици "за всеки случай", възрастна педиатърка, която обича да открива рахит и АБКМ на всяко бебе, и още няколко докторици, които нито са чували, нито пък желаят да чуят за изкл. кърмене и късно захранване.
Та толкова за избора. Сега ходя при докторката, казвам и какво му е на детето според мен, тя потвърждава че съм права и ми изписва поне 3 лекарства. Аз купувам лекарствата, прочитам листовките и решавам да изчакам с даването. За 1-2 дни детето се оправя и така до другия път. Всеки път и казвам, че малкия е здрав и че може вместо сироп да му правя инхалации с лайка, например, но тя сякаш не ме чува...

# 51
  • Мнения: 48
Страхотна тема hahaha
На малкия му расте зъб и от 3 дни не отваря уста за нищо, различно от гърда. Една съседка, която знае колко малко неща съм въвела и че не бързам със захранването ми заявява "Мойта внучка яде супата от боба, надробена с хляб. Всичко си изяжда. Давайте му на детето да яде". Само незнам боба ли е по-полезен или хляба Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
Янаст, ясно ми, че не винаги имаш избор , но ето - ти говориш с лекарката и си позволяваш да имаш собствено мнение, което й заявяваш. Това имам предвид. Нашата педиатърка също на други бебета им препоръчва сок от 3ти месец, а мен само ме попита "сокове?" и аз казах "не, нали знаеш, че аз кърмя дълго и захранвам по-късно" и толкоз беше. Само ме помоли като започна със захранването да я уведомя как и с какво и т.н.. как протича процесът.

# 53
  • Мнения: 1 674
майка ми  притеснено по повод, че малката още си досуква след ядене с твърда храна, тоест не сме заместили хранене: "Ами тя да не стане като Крали Марко дето бозал 9 години  Thinking"
Laughing
И моята майка така

# 54
  • София
  • Мнения: 595
Я,и аз да споделя нещо за нашата педиатърка, която избрах заради многото хвалебствия, повечето, от които прочетох в този форум. Извинявам се предварително, че ще почна отдалече и ще съм многословна и подробна, но ми се ще да представя по-добре картинката...
На консултация когато малката беше на 3м.3с. за първи път остана доволна от надаването-700 грама. Пита ме: "Ще захранваш ли вече, сокчета почна ли?" Казвам: "не, мисля да изчакам до 5 навършени месеца и до тогава да караме само на кърма". Тя: "Ами добре, щом така си решила е чудесно, ето само на кърма бебето много добре върви". Аз си помислих "ей супер, подкрепя ме, ще ми съдейства за по-късното захранване..." 3 дни по-ксъно, през почивните дни, в които тя не отговаря на телефона си, след среща с друг педиатър на частно домашно посещение по друг повод, лекарката напипва по-меки участъци от зад на галвичката. Разпитва ме за други белези на рахит, установява, че ги имаме, но тъй като фонтанелата е добре, казва че всичко е ОК, но да споделя и с личната лекарка за да чуя второ мнение. Водя малката пак при личната, за да се консултираме за възникналия през уикенда проблем (възпали ни се БЦЖ имунизацията) и между другото споделям за установеното от другата лекарка, на което тя отговаря нещо, което ме втрещи и в което нямаше и помен от думите й седмица преди това: "Ами така ще е, ще има липса на вит. Д...като карате само на кърма, така ще е...Ако беше захранила, сега вече или след седмица-две (на 4 месеца) можеше да даваш жълтък и да нямаш такива притеснения. Ама като сте се вторачили в тея американци, дето ни учат да си гледаме децата като маймуни, а не като хора, така ще е... Поне адаптирано мляко да даваше от време на време-то поне е обогатено с витамини и минерали, а в кърмата няма. Не казвам, че е по-добро от кърмата, но фактите са си факти.  Shocked
Аз просто бях шокирана, казвам ви  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 308
   Много хубава и весела темичка.

   Май съм късметлийка. И майка ми и свекито не ми се бъркат за храненето на детето (въпреки, че понякога се опитват да наблъскат нещо мнооого малко в устата на детето). В повечето случаи като изтърсят нещо е за да ме дразнят. Педито е на принципа, кой както иска да зхранва. Ако някоя майка иска да захрани рано - дава съвет, как да стане. Друга, ако предпочита късното захранване - не оспорва и е информирана и по този въпрос и пак може да получиш съвет.

   Когато исках да започна захранването й звъня на телефона.

АЗ: Искам да започна захранването. Станахме 4месеца и 10 дни. (бях решила от 6 месец, но кърмих до втория и после минахме на АМ и аз реших да стане по-рано)
ПЕДИТО: Еми почни със сокчетата.
АЗ: Ааа, не. Аз искам да почна с пюрета.
ПЕДИТО: Еми вземи някое плодово, най-добре ябълка.
АЗ: Ама аз искам да започна със зелечуково, защото бебетата, като опитат нещо по-сладко, после не искат зеленчук. (така бях чела във форума)
ПЕДИТО: Добре де, вземи морков.
АЗ: А може ли домашно приготвено картофено пюре.

   Със сигурност жената си е задала въпроса, защо й се обаждам, като съм си решила. Е, аз наистина захраних с плод (ябълка), както предложи тя и поне не почнах с домашно приготвено пюре. Каза ми, че за захранване готовите са по-добрия вариант, защото констинтенцията им е подходяща за стомахчетата на бебетата.

# 56
  • Мнения: 121
Yanche, и при мен смяната на педиaтъра няма да промени положението- просто доколкото познавам града и докторите... Тук не съм чувала да има привърженици от лекарската аудитория на късното захранване....Twisted Evil
Така следва продължение на историята с моето педи:
Отиваме миналата седмица пак на консултация. Но тоя път водя и мъжа за подкрепа, че ще казвам истини... Laughing Сестрата и лекарката една през друга говореха:
-"не може така детето през има няма 2 часа да ти виси на гърдите";
-"не можеш нищо друго да свършиш";
-"после трудно ще захраниш,пък и всички кърмачета, които не приемат друго към 6-тия месец са с ниски хемоглобини"
;
-а и за капак "...аууу после 2-3 годишни деца пък да сучат-ужас..."
А мъжо последен се изказа... и като им предаде думите на стар лекар, че на детето трябва основната храна до към 6-тия месец да е кърмата- те милите меко казано се втрещиха  Sick
Накрая ни изпратиха по живо по здраво с думите: "То така не е редно, ама вие си решавате..." Crossing Arms
И се чудя да се смея ли , да плача ли- кой е невежияТ в случая? Mr. Green

# 57
  • Мнения: 5
Много весела темичка  Laughing На мен педито ми каза: "Грехота е да не даваш сокчета на бебето! В България имаме тооолкова много и вкусни плодове! Аман от тези американски и англииски школи  #Crazy Ти сигурно и водичка не му даваш! " -  #2gunfire премълчах си. Следващия път бебето не беше акало 4 дни и тя - ами така е като не му стига кърмата и не му даваш СОКЧЕТА!
Бебо е на 4,5 месеца  Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 1 433
какво им се чудите на педитата, цялото им поколение е такова Sick Sick
майка ми се опита да набута пържен картоф в устата на 4м. ми дъщеря #Crazy #Crazy
а на малкия на 3м. като й го бях оставила за малко му варила грис каша да го Захрани, че й изглеждал слабичък горкия само на кърма и не си дояждал #Crazy #Crazy #Crazy
Пък той видите ли качва на месец по 900гр hahaha hahahaот кърмата

# 59
  • Мнения: 2 401
Много е тъжно това с българските педиатри, не знам защо в целия цивилизован свят толерират кърменето и късното захранване само в България си карат по схеми от преди 30г.-40г. и поради това много майки, които не са достатъчно информирани си карат по тези схеми.
Все пак и в България май има светлина в тунела, ама засега е слаба.

Общи условия

Активация на акаунт