Кърмене до 8 год. - невероятно, но факт

  • 1 433
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Баба ми са били девет деца. Бабетката е най-малката от тях и е кърмена до 3 години. Тя самата ми е казвала, че си спомня как е сукала. С нея смятахме, че майка й е кърмила децата си нон-стоп 25 години. Така, че бие по този параграф  г-жа Сиърс ... Трябва да попитам баба дали си спомня как са изглеждали циците на майка й newsm62
Между другото баба ми е най-ревностния защитник на кърменето на Кети. Всички други ме майтапят или директно ми казват да спирам да кърмя

# 16
  • Мнения: 1 072
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 382
Това явно е виц защото и на мен са ми го разказвали  Shocked

Изобщо не е виц. По-скоро излиза, че е било широко разпространено, защото братът на дядо ми също е врънкал "Мамо ма, цръцни ми на филийката!".

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз съм я чувала тая исория с филийката и ми е много смешно това "цръцни ми на филийката" newsm62

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!
Е,не - просто ние сме свикнали с различния вкус на кравето мляко и затова е така.На мен не ми е гадна - но е по-сладка,отколкото ми допада,защото пия млякото без захар обикновено.А децата имат съвършено различен вкус от нас - и като си е свикнало и си го пие без прекъсване това мляко от раждането,на него ще си му е все така вкусно и на 5 години.Аз се чудя как ядат готовите зеленчукови и месни пюрета (на Ганчев имам предвид - щото Семпер и аз ще ги хапна с кеф Laughing) - ей таз гадост посмъртно не мога да разбера как я приемат.
Но много жени имат някаква такава задръжка спрямо собственото си мляко - майка ми изпадна в безграничен потрес,когато разбра,че обикновено допивам това,което е останало в шишето на дребната,когато се е наложило да я оставя с малко изцедена кърма на баба й да я погледа за 3ч Mr. Green Ми жал ми е да я изхвърля,пък и ми е зор с цеденето,защото с помпа не мога,а само на ръка - и как да го хвърля после в мивката Grinning

# 20
  • Мнения: 8 769
Е,не, мола ви се! Това с филийките мога да си го закача в рамка! Направо ще падна! Аз нямам вече живи баби и дядовци, да ги питам кака е било при тях...но майка ми няма спомен да са й разказвали такива невероятности (не казвам,че не са верни, ама направо не мога да им се начудя... Shocked) #Crazy #Crazy #Crazy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 382
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!

Учудвам се, че имаш задръжки. Знам, че на друг човек може да му е гадно, но не предполагах, че някоя жена може да се гнуси от собствената си кърма. Аз също съм допивала моята в началото като беше много. Ами свидише ми се. А и като знам колко е полезна...

# 22
  • Мнения: 249
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!

Учудвам се, че имаш задръжки. Знам, че на друг човек може да му е гадно, но не предполагах, че някоя жена може да се гнуси от собствената си кърма.

...Абе, ти се чудиш , ама и аз съм изхвърляла изцеденото ... Embarassed Embarassed Embarassed
...Веднъж опитах от любопитство каква е ....имаш вкус на ванилия...  не беше лоша на вкус, ама като си представя , че това е излязло от мен , пък после пак да влиза  Thinking Thinking Thinking

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
...Абе, ти се чудиш , ама и аз съм изхвърляла изцеденото ... Embarassed Embarassed Embarassed
...Веднъж опитах от любопитство каква е ....имаш вкус на ванилия...  не беше лоша на вкус, ама като си представя , че това е излязло от мен , пък после пак да влиза  Thinking Thinking Thinking
Че какво - и млякото в кутия е излязло от кравата,пък го пием - а тя надали е по-чистичка LaughingНо това си е известен синдром - подсъзнателно приравняване на кърмата с другите телесни течности,които излизат от тялото - пот,урина и т.н. (млечните жлези не са друго,освен видоизменени потни жлези Laughing) и оттам идва едно такова отвращение.Понякога наистина е нужно голямо съзнателно усилие и обмисляне,за да се преодолее такава първична реакция - не че е толкова необходимо,де,все пак никой не пропагандира пиенето на кърма от друг освен от бебето Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 2 952
Добавете в заглавието, че за филийки става дума  Laughing, че докато се зареди темата си представях кърмене от гърда на 8 годишен млад гсподин.
Моят юнак на ненавършени 8 е 140 см, аз малко над 160, той 35 кг, аз 45 кг, как да го кърмя - докато е зад компа или след тренировка hahaha hahaha

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз лично бях много впечатлена от кърменето на Марта Сиърс - тя има 18 години стаж в кърменето Shocked Т.е. - 18 години нонстоп кърмене на 8 деца Grinning

Ай сига бе ShockedТаз женица не й завиждам определено :(8 деца......То вярно, че по-хубаво от децата няма, ама чак пък 8  #Crazy

Всъщност жената е горда от факта, че имат 8 деца. Нещо повече едно от децата е осиновено. Ето коментара за това на сайта им:
Цитат
Martha takes great pride in referring to herself as a "professional mother," and one of her favorite quips when someone voices their concern about her having eight children in an already populated world is: "The world needs my children."


Много ми се ще да видя как ли изглеждат гърдите на г-жа Сиърс след тези 18 години Thinking
Мислиш ли, че след 18 год. ще има разлика с жена, която не е кърмила Wink

# 26
  • Мнения: 768
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!

Учудвам се, че имаш задръжки. Знам, че на друг човек може да му е гадно, но не предполагах, че някоя жена може да се гнуси от собствената си кърма.

...Абе, ти се чудиш , ама и аз съм изхвърляла изцеденото ... Embarassed Embarassed Embarassed
...Веднъж опитах от любопитство каква е ....имаш вкус на ванилия...  не беше лоша на вкус, ама като си представя , че това е излязло от мен , пък после пак да влиза  Thinking Thinking Thinking
А на мен ми се струва че ми мирише на желязо или си внушавам. Но не сьм я опитвала. Кьрмата всьщност може да варира на вкус в зависимост от това какво ядеш.

# 27
  • Мнения: 3 161
Оф, не знам, ама тая седмица опитах (по случайност!) собствената си кърма. Още потръпвам, толкова гадна беше на вкус. Не мога да си представя дете на 5 години дето да я пие тая гадост!
Предполагам, че е до психологическа нагласа. Когато ходех на работа м.г. и се цедях, си изпивах кърмата с голям кеф - много ми беше вкусна, сладичка. Виж фризолак съм пила в началото и тогава ми дожаля за бебчо. Добре че бързо ми се скараха и го спрях, та ми се регулира кърмата и си стига и до днес.

За ползата от продължителното кърмене: моят дядо също е сукал много дълго и прави пломба към 60те чак, и цялостно беше много здрав. Знам, че единичните случаи не доказват нищо, но все пак е мотивиращо да знаеш, че е много вероятно именно кърменето да е причината.

# 28
  • Мнения: 1 586
Имунната система на детето се изгражда напълно до около 5-7 годишна възраст. През този период на изграждане кърмата допълва имунните липси. В този контекст кърмата (прясната) е най-добрият имуностимулатор, при това безплатен.

Аз съм си мислила за вариантите да осигурявам на малката прясна кърма ежедневно (20мл са достатъчни)  поне до 5 годишна възраст, ако се отбие преди това. Малко се съмнявам да имам достатъчно хъс да продължа с изцеждане, но може и да опитам. Мислила съм си също ако имам близка позната с бебе да й искам по 20мл прясна кърма дневно. Ше видим обаче дали ще стане тая работа Simple Smile

Та само мога да поздравя нашите баби за това, че са следвали съвсем естествения си подтик да осигурят най-доброто за децата си. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 341
Мислила съм си също ако имам близка позната с бебе да й искам по 20мл прясна кърма дневно. Ше видим обаче дали ще стане тая работа Simple Smile
Аз доколкото знам така няма да му дадеш имунитет. За тази цел трябва да е кърма от биологичната майка. Поправете ме ако бъркам, но така съм чувала или чела, не помня.

Общи условия

Активация на акаунт