За заключената тема за дългото чакане

  • 4 942
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
И защо пък да не родиш на 20???Аз съм родила точно на толкова и съм го направила със пълното си съзнание,не съм позволила на никой да ми обяснява как да си гледам детето нито баби нито свекърва никой не ми се и бърка....Аз съм се почувствала готова да родя тогава и съм го направила.

# 16
  • Мнения: 718
Искам да попитам авторката на темата защо целенасочено се опитва да създаде чрез тази тема конфликт между младите и недотам младите майки? Какво ти дава компетентност да определяш кой на каква възраст с или без деца ще се реализира в кариерата? Просто това '' едва ли ще си намерите страхотна работа'' направо ме порази. Извинявай, но с твоите претенции да си интелигентна и преуспяла съвсем не ти подхождат такива разсъждения. В постовете ти личи някакво пренебрежение към младите майки, колко жалко за тях, те никога няма да намерят своята реализация и колко елементарно от тяхна страна , че са поставили децата и семейството преди кариерата. Не знам доколко отдаваш важност на мнението на съседите и роднините, които в продължение на толкова години са те одумвали и нагрубявали по този начин, не смятам че тук е мястото да изливаш този негативизъм. Не искам да бъда груба, може да съм била рязка, но не мога да не изразя възмущението си. Да бъдат подценявани нечии възможности заради възрастта , на която е родил дете-това не ми се струва присъщо на днешното модерно общество и мислене. Апелирам да избягваме резките квалификации и искам да пожелая на всички да родят своето бебе в идеалната възраст и момент именно за тях, било то на 20 или 40.

# 17
  • Мнения: 21
За младите и обидени от моя пост майки, конфликт никой не се опитва да създава, просто явно сте много чувствителни.  Ако съм обидила някой, много съжелявам, но тези майки на 20 години, които са се справили самостоятелно и които правят кариера се броят на пръсти.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Изтривам си поста за да не се стори на някой че правя квалификаций,и в интерес на истината ти други усмелили се да пускат такива теми познаваш ли?А други потребители можеха ли да ми дават квалификаций на мен като не ме познават newsm78
Първо си оправи правописа...за тази цел има една много хубава опция форума.
Второ - приканвам те да не се правиш на Жана Дарк за втори път...третия ще има последствия.
И трето - не мисли, че си единствената и незаменима "бунтарка" на този форум.
Темата за мен е безмислена Рожбо защото възраст да станеш майка няма. Кой, как и защо е станал майка си е негова работа. Не винаги кариерата е на първо място. Парите може да са важни но не са смисъла на съществуването на всички. Кариера може да правиш дори и майка.
За мен темата не е обидна защото неможе да ме обиди никой на тема майка...или на кариера.
Христос Воскресе   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 309
naistina,vseki si re6ava,koga da sazdava deca...No te ne biva da se svarzvat s "najivqvaneto"!!! V/u tova se vazmu6tavam...
Hristos vazkrese! Zdrave I ksmet  bouquet

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всеки сам решава кое е най-добро за него, кое е важно и ценно.
Всеки прави това, което сърцето му подсказва, което съдбата му определя.
Нека бъдем толерантни към различния от нас. Hug
напълно съм съгласна  Peace

# 21
  • Мнения: 2 374
За младите и обидени от моя пост майки, конфликт никой не се опитва да създава, просто явно сте много чувствителни.  Ако съм обидила някой, много съжелявам, но тези майки на 20 години, които са се справили самостоятелно и които правят кариера се броят на пръсти.
Ти за коя се мислиш само не разбрах???Май много насериозно се взе!Ти ли си тази която ще определя кой на каква възраст ще стане майка?Според теб майките които са станали такива на 20 години и се справят сами се броят на пръсти мога да ти кажа само,че много жестоко грешиш,не разбрах само от къде си направи този извод,да не би да си водиш статистика или правиш проучване?Нито съм  прекалено чувствителна,просто не си тази която може да определя кой и кога!


ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

# 22
  • Мнения: 216
Искам да попитам авторката на темата защо целенасочено се опитва да създаде чрез тази тема конфликт между младите и недотам младите майки? Какво ти дава компетентност да определяш кой на каква възраст с или без деца ще се реализира в кариерата? Просто това '' едва ли ще си намерите страхотна работа'' направо ме порази. Извинявай, но с твоите претенции да си интелигентна и преуспяла съвсем не ти подхождат такива разсъждения. В постовете ти личи някакво пренебрежение към младите майки, колко жалко за тях, те никога няма да намерят своята реализация и колко елементарно от тяхна страна , че са поставили децата и семейството преди кариерата. Не знам доколко отдаваш важност на мнението на съседите и роднините, които в продължение на толкова години са те одумвали и нагрубявали по този начин, не смятам че тук е мястото да изливаш този негативизъм. Не искам да бъда груба, може да съм била рязка, но не мога да не изразя възмущението си. Да бъдат подценявани нечии възможности заради възрастта , на която е родил дете-това не ми се струва присъщо на днешното модерно общество и мислене. Апелирам да избягваме резките квалификации и искам да пожелая на всички да родят своето бебе в идеалната възраст и момент именно за тях, било то на 20 или 40.
Айде стига вече филми-никой не се опитва целенасочено да създава какъвто и да е конфликт NaughtyПросто споделяме мнения,а някой се обиждат от тях

# 23
  • Мнения: 718
Фактът, че има момичета тук, които реагират по същия начин като мен, като Бибка например, недвусмислено говори , че  едва ли  се вкарвам точно аз във филма, по-скоро други тук са неговите герои.

# 24
  • Мнения: 2 374
Ами аз се чудя защо изобщо се пусна тая тема?Щом предната тема е заключена значи модераторите са преценили,че така трябва,ако на всеки,който му заключат темата по една или друга причина реши(той или някой друг) да пуска нова и да се жалва защо предната му е изтрита форума ще се препълни от безмислени спорове!

# 25
  • Мнения: 340
И двете теми са пуснати като израз на личен комплекс, коренящ се на едно и също място, но с огледален резултат.

Най-балансираните и най-осъзнатите хора могат да направят всичко, да съчетаят всичко, каквото и да е, на коя да е възраст, без страх, без скрупули, да успеят във всичко и да имат енергия за още.  Wink Предполагам това имаше предвид Мурера и че не се числи към тях.

Но щом ей така искате да си споделите емоционалното багажче някъде, форумите са прекрасно място за целта.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Винаги съм гледала на майчинството и на кариерата като две отделни неща. Ако кажа че детето ми е пречело на кариерата, ще излъжа. Когато има желание двете неща вървят заедно без проблем.Всичко останало е оправдание.

# 27
  • Мнения: 617
а така!случайно попаднах ама яко се издразних!аз също съм от "недораслите" млади майки.омъжих се за голямата си любов и родих на 19.отгледах детето си единствено с грижите на съпруга си живеейки в собствен апартамент.тук е мястото да отбележа че той е с 6 год по-голям от мен.след това направихме и второто си дете - с любов. без да следим фертилни периоди и т. н.междувременно аз учих визше образование и множество курсове.не съм позволявала на никой да се бърка в семейния ми живот и възпитанието на децата ми.не смятам да се развеждам на 30 г макар че ги наближавам.нещо повече- решила съм да имам още едно дете.занимаваме се с бизнес и двамата и това не ни пречи да "живеем" да бъдем добри родители и да се реализираме като хора в обществото.изглеждаме много добре и мисля че се дължи точно на това че държим един на друг и гледаме децата си с любов и търпение.поне животът ни е пълен.пу да ми не е уроки!
та когато срещнеш подходящия човек не се замисляш за кариера, години и професия.ти просто го обичаш и се раздоваш до край.а тези ,които не са го изпитали и са правили тънки сметки мога само да съжалявам...

# 28
  • Мнения: 429
междувременно аз учих визше образование и множество курсове

Личи си!  Wink

# 29
  • Мнения: 1 844
просто не разбирам защо се получи този конфликт.все пак става дума за личен избор и е нормално всеки да има своето виждане.децата са важна стъпка в живота,важно решение и наистина трябва да си готов за тях и истински да си ги поискал.
възрастта а важен,но не определящ фактор.нека всеки сам си решава,кога какво иска,кога за какво е готов,кога е узрял..
аз лично подкрепям и двете становища,живеем в демократична държава.но все пак аз съм за младите майки! Hugуважавам жени,които планирано са решили да имат бебе на млада възраст,и са се справили,и са успяли.и не съжалавят.
но нека уточня-все пак за всичко си има време.не смятам,че 18-19 години са най-подходящото време за бременеене.нито пък над 30.
но....всеки знае за себе си,нека сам си прави избора,а и съдбата има думата.. Hug

Общи условия

Активация на акаунт