Много висока температура-спешно!!!

  • 32 209
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 645
Малко встрани от темата,
Мимозка, как се стига до водата в белите дробове като покриеш детето с мокра кърпа ? Аз съм 4увала, 4е това е сравнително популярен на4ин за сваляне на температурата. Sоrry, ако въпроса ми е тъп
Ако може и на мен да обясниш,защото при нас само това помага.Познавам една майка,която не си играе с кърпи като мен,а направо слага синът си във вана със студена вода  - е не е малък колкото синът ми ,но все пак......

Даниел - 21.04.2004г.

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И на мен ми е много интересно как от покриване с мокри кърпи се пълни белият дроб с вода.Този метод го препоръчват доста лекари все пак

# 17
  • Мнения: 278
Малко късно обяснявам, но ако не вярвате питайте и доктори.
Получава се от рязката граница на топло със студено. Нарича се КОНДЕНЗ
Тази практика е много порочна останала от времето на нашите пра-пра-баби когато не са имали свещички или сиропи за спадане на температурата.
Поради същата причина, ако някаква техника си я изнасяла на студено през зимата като се пребереш в къщи първо изчакваш поне 30 мин и тогава я включваш.

# 18
  • Мнения: 5 183
Аз 4ак такива методи не прилагам - студена вода, но съм обтривала 4елцето, ръ4и4ките и кра4етата с кърпа, натопена в хладка вода с малко оцет

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Свещички Ефералган. Лесно, бързо и удобно и за двете страни.
Опитвала съм да смъквам висока Т на бебето с компрес на челото или крайниците, тя така се обижда, че нещо студено й долепям до кожата, така врещи и се ядосва, че предпочитам да ми е мирна главата. Посегателства не търпи, няма смисъл да й влошавам състоянието. Sick Свещичките действат, но чакам по-висока Т за  да ги приложа.
Бъдете здрави!

# 20
  • Мнения: 278
Когато е само на главичката, краченцата или ръчичките ДА. Така съм съгласна че може да му се помогне на детето да се охлади малко но даго увиеш цялото с чаршав ..... бррррррррр.... колко и да е чудно на някои майки и детето е съзадено от материя и върху него важат физичните закони - не само за конденза, но и за това че от много топло като сложиш нещо на студено и то се пука - при детето това са клетките.

# 21
  • Мнения: 2 452
И на мен ми е много интересно как от покриване с мокри кърпи се пълни белият дроб с вода.Този метод го препоръчват доста лекари все пак

Надявам се, че вече ти е ясно. Получава се КОНДЕНЗ Shocked

# 22
  • Мнения: 5 183
И аз смятам 4е рязкото потапяне на дете с висока температура в студена вода или завиването му в мокър 4аршаф е ужасен шок за организма, който може да има лоши последствия.

# 23
  • Мнения: 278
Всеки сам решава как да отглежда и да възпитава детето си. Ако някой е решил през 21 век да отглежде детето си като през 18 век си е негово решение. Аз просто споделих какво ми се е случило преди 10 години в болницата. Не съм си измислила случката да сплаша някой.
Лаора съжалявам ако по някакъв начин съм те засегнала. Но все пак на мен нито един доктор не ми е препоръчвал такова нещо. Казвали са ми го 70 годишните бабки доло на пейката.
Вярно е че има много хубави бабешки рецепти с билки, компреси и т.н. които и аз използвам, но винаги търся някакво обяснение на действието на даден лек.
Все пак да не забряваме в кой век живеем и колко е напреднала науката.

# 24
  • Мнения: 2 452
Всеки сам решава как да отглежда и да възпитава детето си. Ако някой е решил през 21 век да отглежде детето си като през 18 век си е негово решение. Аз просто споделих какво ми се е случило преди 10 години в болницата. Не съм си измислила случката да сплаша някой.
Лаора съжалявам ако по някакъв начин съм те засегнала. Но все пак на мен нито един доктор не ми е препоръчвал такова нещо. Казвали са ми го 70 годишните бабки доло на пейката.
Вярно е че има много хубави бабешки рецепти с билки, компреси и т.н. които и аз използвам, но винаги търся някакво обяснение на действието на даден лек.
Все пак да не забряваме в кой век живеем и колко е напреднала науката.

Мимозке,
Аз не съм се засегнала; нито съм привърженик на този метод (такива теми има поне веднъж месечно и аз още миналата година се изказах по въпроса, затова спрях да пиша по темата). Това, което искрено ме разсмя е обяснението ти за конденза. Досега не бях чувала такава интерпретация!

Общи условия

Активация на акаунт