Лунна диета 28.04, 17:12 - 29.04, 17:12

  • 3 378
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:  28.04, 17:12
 И СВЪРШВА НА:29.04, 17:12

Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

 Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се пият само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Лунната диета може да се спазва от 1 до 3 дни в зависимост от това колко килограма искате да свалите.

Примерно меню за лунна диета
Тридневната течна диета е съобразена с лунните фази и се прави само веднъж в месеца. Позволява да се свалят 3-4 килограма. Тази диета е от личен опит и я правя 1 път в месеца преди лунната фаза - подготовка за самия ден на лунната диета се явява 4 ден.

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара.
Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол.
Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Не забравяйте през всичките тези три дни да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни.
За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а зщо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.
Всички фази на луната можете да откриете http://www.astrohoroscope.info/moon.htm                                                                                                      
                                                                               
   Фазата е    Последна четвърт 
                                                                                                     
                                                                                                   УСПЕХ!!! Peace
                                                                                                                                                                                                                                               

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Момичета, нямам много време, но реших да помогна и да пусна новата тема!Малко не е доукрасена, но не ме оставя дребния!

# 2
  • Мнения: 4 190
Честита нова тема!Аз откога не съм влизала... Ама няма нищо,този път ще лунувам,няма да съм в София и няма да мога да пиша,но духом съм с вас!Успех! Hug

П.П.За този който прави темата:
картинките ги взимах от тук- http://www.fairiesworld.com/gallery/thumbnails.php?album=70
а мацките от тук- http://www.swimwearboutique.com/
Надявам се,че съм била полезна. Hug

# 3
  • Мнения: 278
Wow мацката е много яка Simple Smile Как да не ти се прииска да лунуваш...добър стимул сте избрали! Аз пак ще си лунувам Simple Smile Времето на почване и свършване е приемливо Simple Smile Така че се надявам да няма мн проблеми с гладуването. Успех на всички! И да докладвате добри резултати после!

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита нова тема, тъкмо след Велкден добре ще ни дойдат малко течности. Успех на всички!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 092
този път струва ми се , че лунуването за мен ще е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Mr. Green
от 1 месец кантара не е помръднал #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 092
И аз този път ще трябва стриктно да лунувам  Embarassed Sad

# 7
  • Мнения: 176
i az sam s vas Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 601
Прегреших с  козунак с мляко. Sick/количественно/ Rolling Eyes
Задължително съм с вас . Hug

# 9
  • Мнения: 2 631
Аз викам да не се офлянквам много и аз да съм с вас!!!
Даже започвам от сега!
Само вода и бира, след малко - само малко зелена салата и пилешко на фурна.
Утре - предимно нищо...  Joy

Ако не успея тази седмица да излунувам, то следващата - задължително!  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 1 092
Утре - предимно нищо...  Joy

и аз така  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 535
Имайки предвид, че след празниците съм пак там, където бях преди няколко лунувания  Close  ще съм стриктна и този път .... Успех на всички  Hug

# 12
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен.Христос Воскресе! easterПожелавам на всички ви много здраве късмет и щастие.И много свалени килца.и аз съм с вас newsm39 :

# 13
  • Мнения: 2 550
май и аз ще се включа
нищо, че перди малко се надумках с две парчета козунак
гледам, че почва от 17.12 часа...та, ще се гладува  Wink
малко съм изпуснала трите дни подготовка, ама нищо

едно въпросче - само вода ли можеше да се пие или и фрешове? примерно от портокал и банан?

# 14
  • Мнения: 168
Записвам се и аз! 24ч. мисля да направя. Много успешно лунуване на всички!
 За напитките - мисля, че може фрешове, но за този от банан не съм сигурна, някое от другите момичета да каже  Peace

# 15
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Момичета, аз започвам Laughing
Хапнах малко на обяд и това е.
Но направих тази сутрин един огромен козунак , който още се пече но така ухае апартамента, че голямо изкушение... ooooh!утре ще го опитам обаче в 17.13!
 Mr. Green
Успех на всички!  bouquet

# 16
  • Мнения: X
На линия съм и аз. newsm68
Много минуси на всички.   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 515
Включвам се Peace Успех момичета!

# 18
  • Мнения: 141
Тъкмо бях решила да съм на сокчета, че хич не ми се яде.. Направо ще си отлунувам с вас.

# 19
  • Мнения: 2 199
 bowuu И аз съм с вас  Crazy

# 20
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ох, на мен ще ми е много тежко тоя път, защото ще пътуваме и то далеч, далеч, чак до Турция с коли ... Но нищо, важното е че отиваме на море, и важното е, че мъж ми и един негов приятел и те са в отбора на лунуващите, та покрай тях ще издържа! Сладурковци, те си мислят майтап работа, ще ви разправям после как са издържали!

# 21
  • Мнения: 1 142
И аз ще се включа за 24часа,защото много прекалих с козунаците.Ама като ми е сладко,а и не всеки ден ям козунаци.

# 22
  • Мнения: 278
Какво става тоя път? Нещо май празнувате всички Simple Smile)))) Никой не се обажда тука....

# 23
  • Мнения: X
Какво става тоя път? Нещо май празнувате всички Simple Smile)))) Никой не се обажда тука....

Взе ми думите от клавиатурата. Crazy
Нищо- и сам войнът е войн. Аз засега съм само на вода, да видим утре.  Peace

# 24
  • Мнения: 601
Не сте сами, удържам фронта Peace
Вчера бях на айрян и днес ще съм на вода до 17.30
Мисля да вечерям със салатка и айрянче.
Но тези подготвителни 3 дни съм ги изтървала Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 423
И аз ще се включа  Hugднес от 17 часа.
Наистина този път часовете са много приемливи Hug

# 26
  • Мнения: 1 142
Ох завиждам ви бе момичета ,че почвате от по-рано.Какво да правя,като не мога.Първо съм сладокусна,пък и около мен все някой яде.Обаче ви подкрепям,пък аз ще се включа днес от 17часа.

# 27
  • Мнения: 278
Добро утро от мен Simple Smile и аз се държа още, но за съжаление няма да мога да преценя колко точно съм свалила тоя път от диетата, щото днес пак ще се наливам до 17 часа Simple Smile, но няма нищо. Хайде успех и до следобяд!

# 28
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Добро утро и от мен, аз не очаквам нищо, защото трябва днес да ми дойде и съм подута отвсякъде, но ще си направя поне едно разтоварване, някакси организма ми си свикна на тези 24 часа само на течности веднъж в седмицата и като че ли и нямам апетит.
Засега съм на чайче, вода и фреш от вчера от 17.00. PeaceИскам и до края на деня да не ям нищо, ще видим Peace

# 29
  • Мнения: 2 631
Вчера ядох само сандвич Бъргър София, който се водеше 'фитнес'  Mr. Green
Останлото беше бира и вода...
Днес засега съм на едно варено яйце. Смятам да обядвам разделно... и после може би плод за следобяд...  Crazy
И мноооого вода!!

# 30
  • Мнения: 278
Аз съм -500 и тоя път. Честно казано не очаквах и резултата много ме зарадва Simple Smile хайде още малко остана!

# 31
  • Мнения: 480
Ехо,лунички,как сте?Аз съм на линия с вас.Започнах я от 27 следобеда и ще продължа до 30 следобед.Защо чета аз тук за някакви подготвителни 3 дни? newsm78Аз мисля,че трябва един ден преди самата фаза,фазата и един ден след неч.Не съм ли права?Ако бъркам някъде,поправете ме?Успех на всички!Аз за резултати няма да говоря,защото съм надолу с повече отколкото ми е нужно,ама такава схема съм си изградила-4 дни ям-3 лунувам.Но има ефект при мен дори и за един ден да я правя.

# 32
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Момичета, още 2 часа Peace

# 33
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз приключих, направих 24 часа на течности, кисело мляко, и два плода.
Утре ще се премеря и ще ви кажа ако има резултати.
Бяхме по -малобройни този път, надявам се другият път да сме всички Stop

# 34
  • Мнения: 2 631
 ooooh!
 smile3555
Аз пак съм се отнесла  Blush
БЯх помислила, че диетата започва днес в 5 следобед, пък тя тогава свършвала....  Embarassed

 Joy bowuu

# 35
  • Мнения: 480
Лунички,къде сте всички?Издържахте ли,приключихте ли и кой продължава?Аз съм до утре следобед.Кой е с мен?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 390
Момичета, едва издаяних Whistling днес!
Честно казано, за момента нямам особен успех с тази диета/карам по 24 часа/. Причината е в неконтролируемия ми апетит, особено към тестени и сладки неща.
Бях чела една статия за храни, които намаляват апетита/спомням си само грейпфрута от нея/.Вие как подтискате апетита си?Споделет Praynig

# 37
  • Мнения: 278
Мен кафето ме засища Stuck Out Tongue

# 38
  • Мнения: 3 423
Аз този път се издъних-току що изядох два шоколада Embarassed

# 39
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
За грейпрфрута,аз постоянно си правя фрешове по време на лунната, но да ми е намалял апетита не съм забелязала.

# 40
  • Мнения: 480
Всичко е в главата!Няма такава храна според мен.Просто трябва да се настроиш!

# 41
  • Мнения: 49
Аз не лунувах последните два пъти,но на 05.05 съм първа пушка,че вече се наситих на козунаци и ми е малко тежичко.
Относно храните които намаляват апетита,мен лично чай с мед и лимон много ме засища.
А тук има малко идеи Още няколко начина да намалите апетита си
Бирена мая и зелен чай топят ефективно излишните килограми

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 13:07 от вики-01

# 42
  • София
  • Мнения: 3 390
Благодаря ти,Вики! Hug

# 43
  • Мнения: 1 142
Здравейте лунички.Пред прага на следващото 24ч.лунуване сме.Пишете от кога започва.

# 44
  • Мнения: 49
Следващото лунуване е на 05.05(понеделник) в14:19,и приключва на 06.05 в 14:19
Чакам го с нетърпение,че от това ядене по празниците  вече започнах да се търкалям  Joy Joy Joy

# 45
  • Мнения: 1 142
Много благодаря,Вики.И аз покрай празниците прекалих с яденето.

# 46
  • Мнения: 1 092
Много благодаря,Вики.И аз покрай празниците прекалих с яденето.

всички сме така  Embarassed hahaha

# 47
  • Мнения: 49
Утре съм на линия.Започваме в14:19 ч.и свършвамв на 06.05. в 14:19.
За закуска мюсли с кис.мляко,на обяд салата,и после само сокчета.
Успех на всички лунички.

# 48
# 49
  • Мнения: 1 149
Ооо и аз съм от бандата на преялите Mr. Green
С вас съм Peace

# 50
  • Мнения: 3 423
Следващото лунуване е на 05.05(понеделник) в14:19,и приключва на 06.05 в 14:19
Чакам го с нетърпение,че от това ядене по празниците  вече започнах да се търкалям  Joy Joy Joy
О и аз прекалих ,качила съм кило и половина, най вече от ядене на шоколад и козунаци Embarassed
Темата ме сварва след закуска с шоколад и половина,капучино и мазен сандвич с руска салата Embarassed,добре,че официалния старт е от 14 часа Joy

# 51
  • Мнения: 535
Темата ме сварва след закуска с шоколад и половина,капучино и мазен сандвич с руска салата Embarassed,добре,че официалния старт е от 14 часа Joy

И аз хапнах баничка със шунка за "диетична" закуска  Joy Но от обяд -  Naughty Жалко, че утре вечер е Гергьовден иначе мислех и утре вечер да издържа и да хапвам чак на 7-ми  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 31
аз хапнах за закуска един грейпфрут, и едно кафенце 4ерно без захар,ре6ила съм днес и утре да издържа

# 53
  • Мнения: 1 092
Записвам се и аз  Mr. Green

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Запис и от мен, закусих с плодово мляко, кафе и фреш от грейпрфрут и съм вече на линия  Flutter Peace

# 55
  • Мнения: X
Записче, този път ще устискам. Twisted Evil
И макар че утре съм именничка, ще празнувам със сокове и салати след 15.  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 3 423
Темата ме сварва след закуска с шоколад и половина,капучино и мазен сандвич с руска салата Embarassed,добре,че официалния старт е от 14 часа Joy

И аз хапнах баничка със шунка за "диетична" закуска  Joy Но от обяд -  Naughty Жалко, че утре вечер е Гергьовден иначе мислех и утре вечер да издържа и да хапвам чак на 7-ми  Mr. Green
Май само с теб сме хапнали здраво Joy
А за обед мислиш ли Wink
Аз си направих още едно капучино и мисля да го мушна сега към 13 часа,че кръвното ми е ниско и не знам как ще изтрая до утре.

# 57
  • Мнения: 3 423
И едно предложение до всички Лунички
Какво мислите да не пускаме всяка седмица нова тема а да си имаме една ,докато се изчерпа newsm78

# 58
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И едно предложение до всички Лунички
Какво мислите да не пускаме всяка седмица нова тема а да си имаме една ,докато се изчерпа newsm78


ЗА мен е ОК  Peace

# 59
  • Мнения: 5 001
Ехооо,как се,как сте?   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Тука съм и аз тоя път.....

# 60
  • Мнения: 535
А за обед мислиш ли Wink
Аз си направих още едно капучино и мисля да го мушна сега към 13 часа,че кръвното ми е ниско и не знам как ще изтрая до утре.

Ми как без обед  Mr. Green Все ще мушна нещо  Embarassed Като знам, че може до 14 ч. и ме гложди  Party А кафето и аз не го спирам, не мога без него, навици-и-и ....

# 61
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ехооо,как се,как сте?   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Тука съм и аз тоя път.....

Много се радвам   bouquet  bouquet  bouquet
24 часа?

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз ще пробвам за 24 часа  Peace

# 63
  • Мнения: 31
аз ве4е си направих литър фреш от портокалчета,тъй че ще имам да си пиивам дълго  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 515
И аз съм на линия. Peace И аз обядвах преди да започне лунната Embarassed

# 65
  • Мнения: 5 001
Ехооо,как се,как сте?   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Тука съм и аз тоя път.....

Много се радвам   bouquet  bouquet  bouquet
24 часа?
Ахъ,за 24 ч. съм както винаги  Joy Joy Joy
Да почерпя сокче....


# 66
  • Мнения: 49
Хайде започна се.Момичета да ви почерпя за упоритостта.
На обяд хапнах 2 лозови сърмички,и това беше с яденето.
TheNMaster радвам че да те видя,.
Успех лунички.

# 67
  • Мнения: 535
Аз се чудя  newsm78 - утре съм на работа цял ден, в офиса не мога да си правя фрешчета, дали ще е гадно да си го приготвя от вечерта в хладилника 1 шише сокче ...

Някой пробвал ли е да престоява фреш? Май си губи всички витаминни съставки, а Confused

# 68
  • Мнения: 5 001
Вики и аз се радвам да те "видя" Hug Hug Hug

Zagorka,престоелия фреш няма никаква полза за организма ти....

# 69
  • Мнения: 49
Аз се чудя  newsm78 - утре съм на работа цял ден, в офиса не мога да си правя фрешчета, дали ще е гадно да си го приготвя от вечерта в хладилника 1 шише сокче ...

Някой пробвал ли е да престоява фреш? Май си губи всички витаминни съставки, а Confused

И аз като TheNMaster смятам,като престои,фрешът губи ценните си витамини,особенно ако има ябълки те се окисляват след 5 минути.
Защо не пробваш друг вариант.Сутринта преди да тръгнеш за работа изпий 1 фреш,след това си направи 1 термос билков чай с мед,и до следобяд си го изпий.Мисля че ще издържиш до 14:19 часа.
Успех.

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Как сте лунички?
Аз съм О.К  Hug

# 71
  • Мнения: 535
И аз като TheNMaster смятам,като престои,фрешът губи ценните си витамини,особенно ако има ябълки те се окисляват след 5 минути.
Защо не пробваш друг вариант.Сутринта преди да тръгнеш за работа изпий 1 фреш,след това си направи 1 термос билков чай с мед,и до следобяд си го изпий.Мисля че ще издържиш до 14:19 часа.
Успех.

Така и направих  Peace Сутринта изпих фреш от 2 грейпфрута, е трябваше да стана малко по-рано, но красотата иска жертви  Mr. Green  Сега в офиса си правя чайчета. Даже не съм пила кафе, направо не мога да повярвам  Grinning  Вие как сте?

# 72
  • Мнения: 5 001
И аз съм добре.Още малкоооооо.Дръжте сееее

# 73
  • Мнения: 49
Как е скромният ни дамски състав днес?
Честит празник.
От сутринта съм само на кафенце.
Малко остана.
Довечера сме на агнешко печено,не е най здравословното захранване след Луната,но така се получи.
Весело прекарване на деня,ние отиваме на разходка.

# 74
  • Мнения: 3 423
Честит празник на всички Лунички Hug

Умирам от глад и мигрена ooooh!

# 75
  • Мнения: 535
И мен ме боля много главата днес. Затова вече си направих кафенце  Peace

Честито приключване на гладуването (поне на 24-часовите)  Hug

# 76
  • Мнения: 38
Здравейте момичета.Няма ли пак да лунуваме?Нещо не виждам нова темичка.  Weary

# 77
  • Мнения: 1 142
И аз искаммм.

# 78
  • Мнения: 20
Здравейте на всички лунуващи аз съм нова в тази тема и искам да попитам от кога започва и само вода и чай ли се пие и колко време Simple Smile

# 79
  • Мнения: 38
Вода,чай и фрешове.Може 24-часова а може и 3-дневна.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте момичета.Няма ли пак да лунуваме?Нещо не виждам нова темичка.  Weary
Ей сега се захващам! Wink

# 81
  • Мнения: 38
Мисля че започва утре в 05:48

# 82
  • София
  • Мнения: 3 390
Ето я и новата темичка!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291799.0
Отминаха празниците....така че...никакви оправдания! Whistling Hug

Общи условия

Активация на акаунт