Проблемно кърмене! Моля помогнете!

  • 5 961
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 479
Хубаво е, че е изключен този проблем.
Значи вероятно остава проблем с това, че гърдите не са стимулирани достатъчно. Ако бебето не суче добре и ефективно (както вероятно е случая), е задължително да има минимум 8х, а по-добре 10-12 изцеждания за денонощие (включително нощем), за да се постигне нужната стимулация и гърдите да задействат производството. Независимо как си чувстваш гърдите и колко успяваш да изцедиш, това ще даде сигнал за увеличаване на производството.
Ще е добре да се види на място какво е положението със сукането - вариант е също да се ползва системка за получаване на добавката на гърдата, което ще ти спести изцеждането и ще помага за стимулацията по много близък до естествения начин.

А, Хедра как да рабера, дали гърдите не са стимулирани достатъ4но? Всеки път като го сложа на гърда (на поискване, някой път е на 30 мин, друг път на  1.30 мин) той су4е и мисля, 4е 4увам преглъщане, той не се ядосва, 4е няма мляко, а както казах су4е известно време и заспива....това зна4и, 4е имам производство (някакво) въпреки 4е сис 4увствам гърдите много меки....

# 16
  • Мнения: 1 479
Натаниел, задължително е да има нощно кърмене. През нощта нивата на Пролактина хормона, който способства производството на кърма) е най-високо и е силно препоръчително да имате минимум 2 кърмения в периода до преди 6 сутринта.
А и ти самата пишеш, че нощем се мокри нощницата ти, това е в подкрепа на думите ми  Wink
Моля те, пиши редонвно как се развиват нещата при вас! Сигурна съм, че ще се справиш!  Hug

Благодаря ти, мила....ще пробвам и през нощта....ще пиша колкото 4есто мога....много се радвам на вашата подкрепа.....вярвам, 4е ще се справя и не вярвам на тези приказки "който си има кърма, си има, който няма, няма" и се приклю4ва въпроса (изказване на свъкървата... #Crazy)

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А, Хедра как да рабера, дали гърдите не са стимулирани достатъ4но? Всеки път като го сложа на гърда (на поискване, някой път е на 30 мин, друг път на  1.30 мин) той су4е и мисля, 4е 4увам преглъщане, той не се ядосва, 4е няма мляко, а както казах су4е известно време и заспива....това зна4и, 4е имам производство (някакво) въпреки 4е сис 4увствам гърдите много меки....
Да, това определено значи, че има производство, независимо че гърдите са меки. Как даваш добавката - в какво количество и през какъв интервал? Или пробваш да го оставиш само на кърма?

# 18
  • Мнения: 1 479
Ами от днес ще пробвам да го оставя само на гърдите ми....днес последно в 13 ч му дадох АМ 60 мл и оттогава като ревне само су4ем (от 13 ч досега 4 пъти, като сменям гърдите)....как ще ме посъветваш, така ли да продължавам тази нощ?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опитай, щом е спокоен - и следи внимателно памперсите. Излей на сух памперс 3 с.л. вода и си го пази за сверяване - трябва да има поне 4-5 толкова тежки памперса за 24ч. Акането вероятно ще е ок, защото си давала добавка, така че за 24ч то няма да е достатъчно достоверен показател - но като не даваш нищо друго освен кърма, чрез мокрите памперси веднага ще си проличи дали му е достатъчно това, което изсуква или има още нужда да се поработи по въпроса.

# 20
  • Мнения: 1 479
Опитай, щом е спокоен - и следи внимателно памперсите. Излей на сух памперс 3 с.л. вода и си го пази за сверяване - трябва да има поне 4-5 толкова тежки памперса за 24ч. Акането вероятно ще е ок, защото си давала добавка, така че за 24ч то няма да е достатъчно достоверен показател - но като не даваш нищо друго освен кърма, чрез мокрите памперси веднага ще си проличи дали му е достатъчно това, което изсуква или има още нужда да се поработи по въпроса.

Ок, ще следя за мокрите пампита, зна4и да заси4ам от 13 ч днес (тогава последно му давах АМ 60 мл), до 13 ч утре ли? Да се изцеждам ли между кърменията? А ако все пак имаме по-малко мокри памперси какво да правя? Да пия ли нещо за стимулиране на кърма (пия 4ай на Хип и доста вода)?

10х

# 21
  • Мнения: 71
това с изцеждането след кърмене може да го правиш, особено в първия месец, за да може да стимулираш лактацията. после може да спреш, за да не се пък произвежда повече.нещата сами ще се регулират. ще се произвежда толкова, колкото му трябва на малкия.
а иначе за увеличаване на кърмата може да ядеш сурови ядки -орехи, лешници, кашу.

# 22
  • Мнения: 71
забравих да ти кажа - според мен вече си преодоляла проблема и се справяш чудесно

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опитай, щом е спокоен - и следи внимателно памперсите. Излей на сух памперс 3 с.л. вода и си го пази за сверяване - трябва да има поне 4-5 толкова тежки памперса за 24ч. Акането вероятно ще е ок, защото си давала добавка, така че за 24ч то няма да е достатъчно достоверен показател - но като не даваш нищо друго освен кърма, чрез мокрите памперси веднага ще си проличи дали му е достатъчно това, което изсуква или има още нужда да се поработи по въпроса.

Ок, ще следя за мокрите пампита, зна4и да заси4ам от 13 ч днес (тогава последно му давах АМ 60 мл), до 13 ч утре ли? Да се изцеждам ли между кърменията? А ако все пак имаме по-малко мокри памперси какво да правя? Да пия ли нещо за стимулиране на кърма (пия 4ай на Хип и доста вода)?

10х
Ако човекът си суче често, през час-два, тогава няма нужда да изцеждаш. Ако памперсите не са достатъчно мокри, значи ще трябва да се подходи по-постепенно към спирането на добавката, за да имат възможност гърдите да нагодят производството и бебето да получава достатъчно за нуждите му.

# 24
  • Мнения: 1 479
Здравейте, отново!

Искам да кажа, 4е тази нощ не беше много успешна с нашата сага с кърменето....сукахме, но му беше крайно недостатъ4но и се наложи сутринта на му дам добавка, защото просто нямам в гърдите си....като се опитвам да се изцедя не излиза НИЩО бе хора! Пример:

В 4.30 сутринта сукахме (незадоволително за него, съответно той гракна и аз оттам му дадох изцеденото от деня, 70 мл)
След това заспа, до към 7.30, когато пак искаше дажба и аз съответно пробвах с помпата да стмулирам малко кърма да текне, за да го сложа на гърда...няма никой брат4е! Меки гърди като баници, никаква кърма
Съответно се принудих да му дам 60 мл АМ....

Как да не се от4ая 4овек....по принцип уж не се предавам лесно, ама май не е то4но така....не мога постоянно да го слагам на гърда, в която няма нищо или по4ти нищо и той да не се е нахранил...не мога и постоянно да си дърпам гърдите с пустата помпа, като така или ина4е нишо не излиза....

# 25
  • Мнения: 2 614
Етаниел, ако се успокоиш и повярваш в себе си, ще се получи.
Когато цедиш и не излиза нищо, това не означава, че няма мляко в гърдите ти. Знаеш, че бебчето е най-добрата помпа и по време на сучене се образува кърма. Така, че не се отччайвай.
Има един период от около месец, когато не е изключено да сте денонощно закачени един за друг. Не е защото ти не произвеждаш кърма, а защото нуждите на бебчето се увеличават и трябва да се стимулира производството на кърма. И това става в повечето случаи с непрекъснато сукане.
Успокой се, и днес например, като се върнете от разходка легнете двамата на спалнята и изкарайте така до вечерта. Ти можеш да си гледаш телевизия, да четеш книжка - въобще да си почиваш, докато бебчето суче!  Hug

# 26
  • Мнения: 2 614
Не успях да си коригирам постинга, затова ще продължа в нов.
Това, че бебчето ти суче празна гърда не е точно така. То изсуква първо предното мо рядко мляко, което е за задоволяване на жаждата му и понякога минава кратко време, преди да потече задното, по-гъсто мляко. Давайки точно в този момент шишето с кърма/АМ бебето не достига това задно мляко, което е по-хранително и има за цел да задоволи глада му.
Моят съвет е да стоите скачени няколко дни, но да не предлагаш АМ/кърма от шише. Или поне намалявай добавката малко по малко.
Ако му даваш 60 мл - това е горе-долу количеството за една хранене - бебчето пропуска едно сукане и гърдите ти не получават сигнал да произведат тези 60 мл в повече...
Ще се радвам да отговоря и на други твои въпроси.
Но не забравяй да си почиваш, да хапваш и да спиш заедно с бебчето - това е много полезно за теб и за детето ти!  Hug

# 27
  • Мнения: 247
и а имах такъв проблем ,но по съвет на мами от форума успях да се справя и сега съм много доволна Simple Smile
настоявай да захапе зърното и да засмуче и не се отказвай колкото и отчаяна да си
слагай бебето непрекуснато на гърдата и забрави за тези режими както вече ти казаха
мойто беше непрекъснато на гърдата ми в началото
глад-гърда
неспокоино-гърда
хълцане-гърда
приспиване-гърда
 не се отказвай!

# 28
  • Мнения: 1 479
Благодаря ти, правда!
Вси4ко, което казваш зву4и логи4но, но все пак беб4о ми се струва гладен...ето например как процедирам днес до този момент:

8.00 - 60 мл АМ
10.15-10.35 - кърмене лява гърда (той сам спира)
10.50-11.05 - кърмене дясна гръда (той сам граква за още и после сам спира)

Сега преди малко пак запо4на да врещи, опитва се да спи, но се буди и пак пла4е, хапе ръ4и4ики, явно е гладен (а защо тогава спира да су4е, като има мляко все ми се струва на мен, защото като су4е от едната гърда, от свободната ми капе мляко)....

Има ли зна4ение, 4е ползвам силиконово зърно при сукане? (ина4е не иска да захапе изобщо моето зърно).

Как то4но да намалявам добавката? Не знам в какви пропорции...

И мислиш, 4е до месец нещата ще се регулират? Аз силно се съмнявам, 4е той изсуква от гърдите ми по 60 мл всеки път (нали това е горе долу дажбата за 24 ч 8х60 мл или около 2 чаени чаши), според мен аз въобще не произвеждам толкова...добавка трябва да има при вси4ки слу4аи за да не губим тегло...

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е рано да се отчайваш - нещата вървят определено към оправяне, след като даже капе мляко от свободната гърда Grinning
Предлагай всеки път и двете гърди, на всяко кърмене - като се пусне от едната или вземе да се унася и да не суче активно, прехвърляш на другата, да си досуче и там, точно както правиш. Виж статията за компресията на гърдата в библиотеката, това също е полезно, за да може да осигуриш максимален прием на кърма.
За момента може да направиш схемата така - 6х в денонощието бебето да получава по 60мл добавка, може да ги даваш в определени часове, както се прави при режим - 6, 9, 12, 15, 18, 21ч. Предлагаш и двете гърди преди да дадеш добавката - 15 мин с компресия на едната, 15 мин с компресия на другата и след това добавката, без да го насилваш да изпие цялото количество, ако не иска. Ако междувременно е неспокоен, буди се, хълца, примрънква и въобще каквото и да е, го закачваш на гърдата и там да си стои да си суче.
Така ще си спокойна, че хем суче, хем получава достатъчно допълнителни калории. Искаш ли да проверим кога д-р Попиванова ще има време да ви види в кабинета? Така ще може да се види реално какво е положението и какво още е нужно да се предприеме.

Общи условия

Активация на акаунт