Проблемно кърмене! Моля помогнете!

  • 5 970
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 479
Благодря ти, Яна!

Из4етох лнка, има полезни неща....ще се опитам да приложа някои от тях, но аз гледам 4е мъни4ето е неспокойно не само, когато е будно, но и когато спии, има едни такива прихълцвания, проплаквания (без да се събужда), нещо като от4аяни викове (то и за мен е трудно да спя при такива неспокойни условия и си признавам, 4е понякога бягам от стаята и отивам да спя при мъжа ми - уто4нявам, 4е мал4о е в отделна стая, в кояот сме сложили неговото легло и легло за възрастен, на което "спя" аз), дали не преживява още раждането си по някакъв на4ин или не знам и аз какво го тормози....

Ще разбера, може би трябва да съм пове4е време при него, аз като видя, 4е е заспал и си излизам от стаята....

# 61
  • Мнения: 2 829
Етаниел, не се престаравай-щом дребчо спи му е все едно дали си при него или не. Всеки от нас има правото да е неспокоен понякога, знаеш, че много възрастни спят неспокойно или дори сънуват кошмари. Според мен е хубаво да си при мишлето винаги, когато има нужда, като се разплаче да го гушкаш, но чак пък да седиш непрекъснато да него....
Детето само ще ти подскаже какво иска-стига да желаеш да се вслушваш Grinning
Ти пък се старай да донагласиш нещата така, че и ти самата да си доволна и отпочинала Hug

# 62
  • Мнения: 1 479
Ами, да май ще е най-добре да сес опитвам да се вслушвам какво иска мал4о и да се опитвам да му го дам, без естествено да се превръщам в майка, която и на него няма да му хареса Simple Smile

Вси4ко ще се нареди! Само Бог да ни дава здраве!!!

Ще пиша отново! Айде хубав ден (както е модерно да се казва по телевизията) на вси4ки!

Поздрави

# 63
  • Мнения: 1 479
Здравейте отново!

да ви кажа нещата при нас се регулират добре, имам кърма, гърдите ми се пълнят добре, даже мога да изцеждам след кърмене (ако си 4увствам гърдите напрегнати) по 50-60 мл, което мисля, 4е е доста добър резултат в сравнение с на4алото Simple Smile

Много се радвам, 4е нещата потръгнаха, дано да се задържат така по-дълго.

Сега ме мъ4и друг проблем! Тоя мал4о днес не е спрял да реве, дере се като драно коте!!!
През нощта спа много добре, имахме кърмения в 0.00 ч, 3.00 ч. и в 6.00 ч и оттам като се почна рев.....дали не го мъ4ат ве4е колики???

Аз в4ера ядох някаква царевица, дали може да влияе на състава на кърмата и да му предавам газове по този на4ин?

Моля за съвет, защото не се издържа на този рев! Давах му капки, няколко пъти и няма никакъв ефект....

Но си мисля дали пък не се лигави? Като го вземем на ръце, спира да реве толкова силно, но пак продължава да хлен4и.....моля ви кажете ми, 4е няма да го разглезя с това кърмене на поискване!!!

Понякога имам 4увството, 4е се гаври с мен (едва ли), като се развряка, аз му давам гърда, той засуква, колкото да задейства рефлекса, мляко запо4ва да капе и от свободната гърда и след 3 всмуквания мал4о се извърта и спира да су4е (тъй като е сукал например преди 20 мин и то добре) и аз трябва да се изцеждам, тъй като потекло веднъж млякото ми прави невероятно напрежение в гърдите....това не е ли глезене?

# 64
  • Мнения: 2 829
Не можеш да разглезиш малко бебе! То просто има нужда от теб, от гушкане и люшкане, от кърмене и пеене Grinning
Постепенно бебето ще се успокои! Прочети пак статията в блога на Хедра, за коликите и липсващия четвърти триместър Grinning
Браво за кърменето, надявам се скоро да се похвалиш че сте се напаснали с бебчо!

# 65
  • София
  • Мнения: 2 658
най-вероятно са колики, но това че му даваш капки не означава, че те го облекчаваш. Моята дъщеря имаше много силни колики и никакви капки, носени от цяла Европа не и действаха особено. И точно по тази причина се поуспокоява като го вземете на ръце и иска така често гърдата, защото се успокоява. Възможно е да не е гладен, за да съче повече, а може и да получава силни колики и затова да спира да яде. При всички положения го гушкай непрекъснато, ако искаш си вземи слинг, за да ти е по-удобно и да можеш да правиш и нещо друго. Ако се успокоява само на гърда, му предлагай щом иска. На моето дете много добре и действаше шума от сешоара, много често така успяваше да се наяде, а и и топлех коремчето. При всички положения трябва да се стараеш да си напълно спокойна, защото детето е изнервено от постоянна болка, а една изнервена мама го изнервя още повече.

# 66
  • Мнения: 1 479
Да ви кажа педиатърът ни посъветва да даваме по 15 капки Саб Симплекс преди всяко кърмене и аз ве4е 2 пъти днес направих така и нещата се поуталожиха....су4е си нормално на 2-3 4аса, дано пък при нас да помогнат все някакви ила4и...за слинга някак си нямам вяра, 4е ще се полу4и, ние и без това су4ем със силиконово зърно, което го нагласяме пък то са едни ритуали докато го захапем....ще помисля, ако нещата се влошат...аз съм "за" това, да се изпробва вси4ко докрай за дадена кауза...

Благодаря ви за съветите...ще пиша пак

# 67
  • Мнения: 42
определено са си колики  Sad; при нас до скоро синът ми беше по цял ден в слинга с мен, иначе не можеше да спи; капките не му действаха особено; пробвай в слинг - много е удобно, а и не тежи на ръцете, особено като расте и наддава бързо, какъвто е нашия случай, а сигурно и вашия ще е така  Grinning
поздрави

# 68
  • Мнения: 1 479
Здравейте отново, на вси4ки!

Искам да ви кажа, 4е за сега с нашия Мал4о се справяме добре с кърменето (въпреки 4е още не мога да махна силиконовото зърно, което ма му прави мазол на горната устни4ка), но все още се у4удвам, 4е су4е на 2 4аса (даже някой път и на по-малко)....

Това нормално ли е? Кога ще се увели4ат интервалите? само нощните кърмения са на по-дълги периоди (например 1.00 и после в 4.00)....не знам дали така трябва.....пак напомням, 4е сме на 3 седмици все пак де, аз май искам 4удеса....но все пак, кажете ми вашия опит....идва ли период, в който нещата се отрегулират?

Благодаря ви....

P.S. Утре сме на пробно мерене да видим дали наддаваме добре, но като му гледам бузите, май сме добре (пу, пу, пу)

# 69
  • Мнения: 1 479
Да ви кажа още една моя тревога от тази нощ....тази нощ беше неспокоен моя Мал4о, спи, но пристенва и заспива дълбоко само, когато легне на гърдите ми, тогава е абсолютно спокоен....да, но аз не исках така да се полу4ава, да е пришит за мен, все си мисля, 4е така ще се разглези детето (защото според мен той много добре разли4ава ве4е кога е сам и кога не е) и ще имам проблеми по-нататък....

# 70
  • Мнения: 1 479
Ето сега например реве, защото е оставен сам в кошарката и иска да го гушкам (храних го преди 5 мин, не са колики, познавам кога пла4е от корем4е)....до това ли води кърменето на поискване всъщност? Може би зву4а изнервено, но в момента съм наистина такава...ами 4е аз не мога да се измия, когато той е буден...

# 71
  • Мнения: 3 926
Всъщност на 3 седмици ви е време за първата криза на растежа Simple Smile И може би бебочкото се опитва да си произведе повече мляко Peace И не, кърменето на поискване не води до това. Води до по-спокойни и уверени деца, защото майките откликват на нуждите им Hug
Друго нещо, което е хубаво да си припомняш е, че вече си го "разглезила". 9 месеца на топло и люлеещо... мислиш ли, че се забравят за един ден? Та ти все още си целият му свят. Изчакай малко, дай време на него и на себе си. Той ще започне да опознава света и малко по малко да се отделя от теб. Но това няма да стане за 3 седмици. Няма да стане и за 3 месеца, въпреки, че към 3-тия месец нещата ще стоят по съвсем различен начин. Не му отказвай близост Heart Eyes Той има нужда от това. Вземи си слинг и се мий спокойно с бебето, вързано за теб. Така ще намалиш и коликите, а и неговата раздразненост Grinning
Успех и пиши как сте Grinning

# 72
  • Мнения: 731
etaniel, слинга наистина помага - опитай! На мен така ми се отвързаха ръцете  Peace

# 73
  • Мнения: 1 479
а моми4ета как изглежда това, откъде мога да си намеря, до кога мога да го нося в този слинг?
Абе аз му давам близост, гушкам го по4ти постоянно, но той и като е гушнат реве, рита, цинка и т.н.
Кърмя го на поискване, има пъти в които изобщо не е гладен, просто цоква 2 пъти и спира, а да не говорим, 4е понякога се кърмим през 1 4ас и той повръща по4ти цялото коли4ество от втората порция и трябва постоянно да сменям дрехи, защото са мокри и т.н.....това ли му дава увереност и стабилност? ТО също 4увства дискомфорт при тези обстоятелства....не знам дано НЯКОЙ ДЕН премине вси4ко това, защото вси4ко, което сега виждам е едно постоянно цинкащо, хлен4ещо същество (не рядко и врещящо) и имам 4увеството, 4е това ще бъде така завинаги....

Благодаря ви за инфо за слинга

# 74
  • Мнения: 2 829
Etaniel, аз точно за това те предупреждавах Grinning Първите месец-два е така-бебето иска да е залепено за теб непрекъснато-та то доскоро си е било част от теб и е свикнало постоянно да има приток на хранителни вещства. Но минава време, бебето става майстор в сукането и ще ти остава повече време  Grinning
За разглезването-виж, това си е въпрос на личен избор и усещане. За мен гушкането не е разглезване. Аз искам дете (и дори възрастен), което обича да се гушка, с което се боричкаме, целуваме, лигавим при всеки удобен случай. Моят син все още заспива сгушен (т.е. ако е с мен сучещ, ако е с някой друг-сгушен), и т.к. спи на нашата спалня понякога го гушкам нощем. Да си призная когато беше малко бебе съвместният сън не ми беше толкова приятен, защото мишлето беше съвсем малко и ме бше страх да не го смачкам. Обаче колкото по-голям става толкова по-хубаво ми е да заспиваме и да се будим заедно.
Не те агитирам да спите заедно. Но да, кърменето на поискване води до това бебето и майката по-често да са сгушени, да бъдете по-близки. На този етап сина ми ходи, говори, много е послушен, заиграва се сам, не се тръшка, вече казва "мойа"-моля и "миси"-мерси, изпълнява команди, не пипа там, където не трябва, когато го извикам идва, абе, според мен е възпитан и не е разглезен, но винаги има нужда да знае, че аз, баба му, баща му, тетка му или друг възрастен, на когото има доверие е наблизо.
Ако за теб това е проблем-тогава трябва да потърсиш съвет от майки, които са избрали друг път за отглеждане и възпитание на децата си. Не казвам, че моят начин е единствено правилен, но разбира се аз съм го избрала, защото вътрешното ми усещане е такова. Аз искам детето ми да расте уврено, че винаги когато има нужда от мен ще съм там. Гушкане не му отказвам почти никога.

Общи условия

Активация на акаунт