Казват че.... или Великденските чудеса

  • 1 784
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
Добре сварените яйца, обикновено се запазват Simple Smile Моето не е стояло пред икона, а е като ново. Ще го пусна утре в реката, така се прави.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще го направя, но трябва ли да е боядисвано от мен? Майка ми се зае с тази задача и преди малко ми донесе няколко яйчица... Аз съм на работа още, та и следващите 2 дни по 12 часа...
Добре ли е да сложа нейното боядисано червено яйце, което е за нас под иконата?

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ще го направя, но трябва ли да е боядисвано от мен? Майка ми се зае с тази задача и преди малко ми донесе няколко яйчица... Аз съм на работа още, та и следващите 2 дни по 12 часа...
Добре ли е да сложа нейното боядисано червено яйце, което е за нас под иконата?

Сложи го , няма нищо лошо в това  Hug

# 18
  • Мнения: 1 731
А точно на Великден ли се чупи старото яйце ? newsm78

# 19
  • Мнения: 135
В моето семейство, още  баба ми, когато боядиса първото червено яйце намазваше челата и бузките ни с него и го вдигаше / аз съм 71 и досещате се тогава нямаше икони / От някъде от рафтовете изкарваше старото яйце и чакаше дядо да се прибере. Когато той си дойдеше чупеха яйцето. Не помня някога да е миришело или да е всявало смут у родата. Най- накрая го заравяха в двора на къщата за да остане доброто от миналата година в земята и да я направи силна. Дядо казваше, че тя ни храни и ние сме и длъжници./на земята/ В къщи,  докато можеше баба ми /лека и пръст / яйца се боядисваха в четвъртък, помня го като вчера заради запалената печка и миризмата на лимонена кора. Печката гореше през целият ден за да е топло за втасването на козунаците. Правехме курабии на луни и се омазвахме до ушите. Ееееех! Аз съм лоша майка. EmbarassedТа така, аз всеки Великден боядисвам яйцата в четвъртак ,чупя яйцето и го заравяме още същия ден.

# 20
  • Мнения: 2 353
  Реших да видя какво е останало от миналогодишното ни яйце, чукнах го в шкафа и то гръмна, а вътре имаше някаква гадост. Но не е стояло пред икона.
  Христос возкресе!

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ

# 22
  • Мнения: 17 546
Во истина воскресе! Hug

Нашето миналогодишно яйце е здраво! Утре ще го пусна в река.

Общи условия

Активация на акаунт