ВеликДенската тема на АПРИЛчетата

  • 15 338
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Bibobibo, аз пък противно на останалите ще кажа- слушай вътрешния си глас. Със сина ми така от неистов мерак да кърмя и от всички съвети в кърмаческия и т.н. в един момент детето си спеше, даже акаше и пишкаше и със сигурност не ревеше- значи всичко по правилата. И изведнъж като го претеглиха  Shocked Shocked Shocked беше спаднал накрая на първия месец под кг от изписването. Така че за съжаление не винаги и не всички могат да кърмят успешно, въпреки усилията, които полагат. Мисля повече да не се обяснявам, ти ще си решиш дали да дохранваш или не. В момента положението при мен е същото и, Вени, каналите ми не са по-широки от преди. Правя всичко, което може да се направи, цедя постоянно, но уви, хиперлактация нямам. Със сигурност имам повече кърма от предния път обаче, може би само 1 или 2 хранения са ми АМ. Така че, важното е да си спокойна, че правиш най-доброто за детето си.

# 256
  • Мнения: 2 531
jul това за каналите е вярно! Аз моя син го кърмих с дохранване 3 м., което не се брои , с голямата дъщеря почнахме от 0 все едно. Резултата беше 7 м. успешно кърмене! И сега наистина нещата вървят по леко!!!
Има и други фактори за сънливото бебе, които нарочно не написах- сина ми например беше с много тежка жълтеница , с моз. оток в род. дом , хипотония и т.н.... на 1м. беше с тегло при раждането  Confused

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 21:45 от veni-b

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 2 542
Вени, исках да кажа, че нещата не стават винаги според желанията ни, не че не си права по принцип Peace

# 258
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
alokazia и при нас е същата работа колики са това , направо ми се доревава с нея , като вземе да се гърчи и да рита Cry

Честити бебоци на Добс , Бебкобуб , Халиотис и Песа , много , много да ги радват техните бебоци.   bouquet

за погачата днес питах майка ми и тя каза , че нашата пита била на изписването и наистина имаше питка на изписването направена от едната баба . Явно във всеки край е различно newsm78

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 22:06 от arodoet2

# 259
Здравейте, момичета!

ЧЕСТИТО НА BARABORKA, HALIOTIS, PESA, DOBS! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ И СЛУШКАТ!   bouquet

Исках само много набързо да ви се похваля - днес на консултацията се оказа, че за последните 5 дена сме наддали цели 250 гр!!!  newsm44 Много съм доволна, доки ни похвали, така че дохранването отпада (засега, де). Продължаваме в същия дух, пак ще се борим, но сега съм по-спокойна. През нощта се "будим" (всъщност той продължава да си спи, защото буденето е невъзможно, а ние му набутваме шишето в устата, докато го изсуче); ако преценя, че не е ял достатъчно, му давам и това, което изцедя и задължително се опитвам да направим 8 хранения на ден, въпреки че при нас едно хранене отнема най-малко 1 - 1.5ч. Все пак важното е да се храни и наддава! Бибобибо, напълно те разбирам, и според мен не трябва да се отказваш и да продължиш да опитваш. А дори и да не стане (поне аз така си мислех от предишната консултация, когато ни заплашиха с дохранване) - не е чак толкова трагично, важното е да са живи и здрави бебоците!  Peace

Sisee, благодаря за линковете за погачата!  Hug

# 260
  • Русе
  • Мнения: 154
Честито и от нас на всички нови мами   bouquet .Само хубави моменти им пожелаваме с бебоците  Peace


Ние днес спахме много малко и май имахме колики  Confused .На последните две хранения дадох капки Еспумизан и сега малчо спи.Надявам се да са помогнали капките и да спи спокойно поне през ноща  Praynig .Аз все още не съм сигурна,че това нащо е колики,защото малкия само се напъва без да се свива и рядко стига до рев.Възможно ли е коликите да се проявяват само така без свиване (само с напъни) newsm78

За кърменето дето бях споменала вчера,че се цедя на всеки час и вече имаме няколко хранения само с кърма.Много се гордея със себе си и се надявам да успея да си оправя лактацията.Много ме учуди обаче нещо.Когато давам АМ Сашко изяжда 100-120мл.Преди да дам изцедената кърма чаках да събера поне 120 мл за да има за едно хранене,а малчо ме изненада и изяде само 70мл от кърмата.Пак издържа до следващото хранене около 2 часа и половина,а на него изпи 80мл кърма и пак спа толкова.Възможно ли е кърмата да го засища повече от АМ  newsm78

# 261
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТО НА МАМА ДОБС - ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА АЙА!!!!!!   bouquet

# 262
  • Мнения: 90
 Момичета, каква е нормата за наддаване на месецnewsm78 Днес бяхме на консултация, оказа се, че сме наддали с 670 гр. за 23 дни и сме порастнали с 4 см. Педито каза, че бебо се развива чудесно.  smile3501И аз през цялото време се притеснявах дали ми стига кърмата, но се оказа, че е достатъчна  Hug въпреки, че често преди кърмене гърдата ми е мека и почти нищо не мога да изцедя с помпата. Иначе и нас ни мъчат колики, но от днес сме на капки Sab simplex, та да видим...Педито ми препоръча повече разходки, затова от утре започвам с големите преходи. Надявам се да се справя с кърменето навън.  newsm10

# 263
  • Мнения: 407
Здравейте и от нас!
Ние се кърмим, но имаме и 1 -2 хранения с АМ.
Момичета какво АМ ползвате? Аз ползвам Aptamil.
Т.к. кърмата ми намаля /цеда от двете 120мл млеко, което трябва да е от едната само, така ми каза педиатърката, за е да нормално количество кърма/ купих си една билка от аптеката, казва се Лактогонен чай и да ви кажа като че ли има ефект. Струва 1,25лв и ми казаха, че е същото като чая на Хип за кърмачки, само дето е по-евтин.
Иначе да ви питам какви са тези капки Колит за коликите? Хубави ли са?
А да и вместо вода, правя чай от анасон, или от копър, или от лайка и да ви кажа помага, няма толкова колики.
Е това е от мен.
Целувки мамчета и да целунете бебетата си от мен за лека нощ!
Пожелавам една спокойна вечер на всички!

# 264
  • Мнения: 11
 1crib  ylinfant HugЧЕСТИТО  И  ОТ МЕН НА МАМА Haliotis-и на всички мами които са родили!!!Аз още чакам да родя до утре-ако не родя на 02-05 ще ме вкарат в болницата preggoЗа коликите е хубаво като се накърми бебо да е в ръцете ви полулегнало-5мин-така се успокоява стомах4ето по лесно!На моят син така правех newsm32

# 265
  • Мнения: 13
Сърдечно благодаря на всички за пожеланията  newsm03

Днес(т.е.вчера) ни изписаха ,беше един мноооого дълъг ден , но хубав....вече сме си в къщи -Калоян слушка ,аз съм добре.Подробности ще пиша по-нататък - само ще кажа беше едно леко раждане при невероятно добър екип ....Благодаря на Др Колев и акушерките дежурни в деня на Велик ден в Окръжна болница!!!


Това за сега от нас . Когато имам време ще чета и ще се кача малко снимки

# 266
  • Мнения: 200
здравейте и от нас Simple Smile
Ние се обринахме и по коремчето и по лицето и утре ще ходим до педито да ни преглежда, пъпките са много странни, по-големи и червени на гърба и лицето, а на коремчето ситни и червени има и от големите, направо незнам, ще се побъркам, горкото ми момиченце, цялата се е обринала  Cry  #Crazy  Стискайте палци да не  е нещо сериозно, ще накарам педито да я измери да видим дали качва нормално......
Честито на новите мамчета!
сиси много полезни линкове си дала за погача, благодаря   bouquet

# 267
  • София
  • Мнения: 62
neddi11,погледни тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/548/51/,дано тази информация ти е от полза.
SUNI_22,ние също рядко стигаме до рев,но детенце се напъва,почервенява и ръмжи.Така докато не пръцне или не се изака.

# 268
  • Мнения: 90
Cayman, видях я , благодаря ти. Денят обещава да бъде прекрасен. За пръв път ще мога да разходя малчо заедно с таткото и нямам търпение да изляза. Пожелавам слънчев и усмихнат ден на всички. newsm51

# 269
  • Мнения: 354


И ние сме с пъпки, но само по лицето, явно има някаква инфекция, взеха му секрет от очите и носа, обаче ще видим чак на 7ми, че нали са празници... Аквариел, да докладваш после,дано е нещо безобидно.

Алекс, добре дошла!

Някой прави ли тема?

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 11:17 от tanzen

Общи условия

Активация на акаунт