Холандска тема - 24

  • 19 925
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 550
Миленка,аз на колело също от дете не съм се качвала Crazy..изпитвам някакъв панически страх,само като ги гледам,незнам защо newsm78.Надявам се след време да се престраша,ама то тогаз с 2 деца,май забрави вече Joy
Меги, ако знаеш мен как ме е страх ooooh! Блъскала ме е кола като малка (по моя вина, де  Embarassed). Но е крайно време вече да се кача на колело Thinking Без Алекс, разбира се. Като свикна себе си да возя може него да кача Grinning
Половинката още днес е замислил един маршрут и утре едва ли ще се надигна от мускулна треска Tired

За Амстердам- ако не е хубаво времето няма какво друго да се прави освен музей и шопинг. А ако е хубаво времето- зоо-то или Vondel park. И на двете места може да седне някъде на кафе.
За музеите и други развлечения ето ти един сайт с всякакви идеи и още един сайт за всеки случай.
Весело изкарване утре Hug

# 31
  • NL
  • Мнения: 520
Благодаря ви за пожеланията към съпружето Hug. и честит  ден на труда Laughing.Да се трудим ,да работим,да си построим най-прекрасните къщи в Холандия и със здраве да си щъкаме из тях Peace
Мопси да ти е жив и здрав тате.Всичко най-добро и да го зарадваш с още внучета.И разбира се много хубаво да си изкарате в Бг.
Миленски нема да се пУашиш. Кураж с колелото и дано ти хареса да се придвижваш по този начин.Аз също не се бях качвала от малка докато дойдох тук.В началото ми беше трудно,спирах пред колите въпреки,че знам че съм с предимство..но нали знаеш правилата в Бг са други  Laughing.Първо бай Пеньо с МПС -то и после останалите.Досега само в едно бетонно колче съм се нацелвала и то беше още в началото.Вече карам супер спокойно но на скорост пак съм с бабетките и малките деца.На другите само задните фарове им виждам,еле пък тези с каските и екипите.
Радвам се ,че на Алекс му е разминало вече а и апетит щом има,екстра.
Меган ти с двете деца направо една каручка да монтираш на колелото hahaha

# 32
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Добро утро момичета!



Милика - ЧРД на патерици и от мене на съпружеското тяло. Simple Smile
Аз пък  се мъкна почти навсякъде с колелото. hahaha Joy Тъй е, като не си довърших на ввремето вземанетоп на книжката ми...
Мопси - весело изкарване в Бг и като се върнеш да те чака една готина градина в двора.  bouquet
Миленски - браво, че Алекс вече е добре. И аз имам вече една седмица в къщи едно гладно детенце. Wink  Hug
Меги - приятна разходка.  bouquet Чакаме снимки.
Звезди - как си? Завиждам ти мъничко за мама. Heart Eyes
Лек дне момичета.   bouquet Hug Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки Hug

Стерче, мерси за закуската Hug Браво на теб за колелото! На това му викам да се интегрираш в Холандия. Мен все ме подкачат, че още не съм се била интегрирала Crazy

Милика, Hug Аз колелото уж ще го ползвам за по- бързо придвижване, но ще видим как ще се получи в крайна сметка Grinning
Исках едно колело, което прилича на Балканче. Но половинката каза, че тва не било колело Rolling Eyes Сега ми купи едно скъпо колело, а аз си мисля как с тия пари можеше една втора ръка кола да ми купи. Поне в студ и дъжд съм на закрито. Ама и аз много съм се разглезила Joy

Меги, дано не ви вали днес в Амстердам Hug

И днес денят започва обещаващо и пак в един момент ще има Wear Umbrella. Ние и затова вчера не отидохме да приберем колелото. Като се изсипа един дъжд и аз се отказах. Та днес...може би Joy ще го си го взема.

Лек ден от мен Hug

# 34
  • NL
  • Мнения: 520
Стерче хайде да се организираме с тебе и да изкараме по една шофьорска книжка.Аз откога уча листовките на холандски и с речника си помагам,че не всичко разбирам.
Миленски така е да.Има много скъпи колела.Разкажи после как ти се вижда карането,дали ти харесва най-вече.Да ти кажа и аз с колелото стигам много по-бързо до центъра отколкото да хващам автобус.С кола вече то се знае,че е най-удобно но и паркинг да не се плаща Laughing

# 35
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Милика, много ми хареса да карам колело Flutter Половинката видя зор да ме качи на колелото, аз само мрънках, че това не е за мен и не знам си още какво. След това пък видя зор да ме прибере в къщи Crazy Навъртяхме около 15 км. и на мен не ми се прибираше, ама никак даже. Вечерта предвидливо пих парацетамол, че сигурно от мускулна треска нямаше да мога да се надигна тази сутрин. Нямах мускулна, но д-то боли ooooh! Бяхме решили днес да ходим по морето, но се отказахме защото има около 15 км. само в едната посока да въртим педали. За това ходихме на близо да пием кафе, на едно яхта пристанище. Тук, където живеем има доста интересни места и с колелата може да се спретваме всеки уикенд по една екскурзийка Mr. Green
Сега като се замисля, на село лесно се кара колело. Виж, в Амстердам е друго Rolling Eyes Но аз там и кола не смея да карам.
В началото, да си призная, доста сковано го карах това колело. Да не говоря, че ако не въртя педалите трудно пазя равновесие и за това не спирам да ги въртя Joy Абсурд, да карам до половинката щото все залитам към него Joy и си караме в колона Crazy
Но така или иначе на мен ми хареса и дори питах как не сме го направили това още преди 6 години...при което половинката  Shocked, щото аз до сега все се опъвах като магаре, че няма да се кача на колело.
Само като вали не знам дали ще ми се иска да карам колело Rolling Eyes, макар че имам и пончо подарък Crazy. Сложих си и кошница отпред, но ме предупредиха да не си слагам чантата там, че лесно се крадели така чантите Crazy
За сега обаче не смея да кача Алекс зад мен. 

Такива неща с моите велосипедни преживявания Grinning

От мен Hug

# 36
  • NL
  • Мнения: 520
Хе хе Миленка супер.Радвам се,че ти е харесало с колелото.За дупето да,забравих да те предупредя,че има и такъв момент Laughing.Наболяват в началото задните части но за седмица поне при мен всичко отмина.Ние на колела семейно заедно не сме се качвали кой знае откога.Но си спомням преди,че винаги имаше разстояние от стотина метра.Той много бързо кара напред а аз бавно кретам след него hahaha.Кошница и аз имам и я трупам с какви ли не пазари.но чанти(дисаги )острани няма да си сложа,че не ми харесват.В работата сме няколко човека с колела и някой ползва кошницата ми за кошче.Постоянно като си затръгвам намирам опаковки от разни десертчета.Дебна кой е Joy Joy Joy но засега с неуспех,явно е бърз.

# 37
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Добро утро мимичета Heart Eyes
Миленски -  dancingбраво на тебе.  bouquet Ще свикнеш, стига да искаш и да ти доставя удволствие.
Милика - Hug да сериозно почвам да се замислям и за книжка, аз почти я изкарах в Бг - взех си теорията без нито една грешка, но ме скъсаха на кормуването. Blush И то по вина на инструктора ми... fight red
Ние в къщи май ще сменяме първо зъбче. tooth
Лек ден момичета. newsm51

# 38
Момичета, може ли да ми кажете нещо за Ерасмус университета в Ротердам. Дали е престижен според вас. Имате представа дали е трудно се "влиза".
Много ще съм ви благодарна, ако някой може да ми даде информация!  Hug

# 39
  • Мнения: 1 559
Здравей банда!!! Wink
Май всички сме доста по разходки в това чудесно време Party,че темичката мнооого утихна. Laughing
Ние си изкарахме супер в петък в Амстердам,времето беше с нас Sunglasses...в неделя ходихме на един културен фестивал(турско -марокански),и от 200-300 човека,може би 10 жени най много бяхме без забратки Joy hahaha..хапнахме турски катми с сирене и спанак  Flutterи разни др неща, купихме кило баклава(смесена)..еййй мн фкусно всичко. Laughing Laughing
През останалото време се припичаме,и вече почвам дахващам тен Grinning.Като заголя тумбака hahaha,и комшиите се събират по терасите и се хилят.... Joy
От утре се почва пак с училището...и вече трябва да си стягам дупарата и да уча повечко,че и изпитите наближават... ooooh!

# 40
  • Мнения: 7 914
Milika

олелеееееееее как можах да изпусна рд-то ти Blush Blush...

да си здрава, усмихната и нека се сбъдват мечтите ти!


  bouquet  bouquet  bouquet

и не се скатавай , а черпи...  Crazy кажи как мина първия рд като мама Hug Hug

# 41
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
ЧРД Милика



Бъди много щастлива и обичана, и винаги толкова лъчезарна!

Меги - успех с изпитите. Peace Hug

# 42
  • Мнения: 1 559
Упс. Embarassed.и аз съм в кюпа... Blush
Милика да си жива и здрава,и много ,много обичана   bouquet Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 550
Милика, с голямо закъснение, но от все сърце


Бъди неотразима и неустоима, щастлива и обичана жена!
Пожелавам ти добро здраве и много незабравими моменти с любимите хора!


 lovekiss

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 15:04 от Милен@

# 44
  • Мнения: 1 550
Studentka, не мога да ти дам много инфо за Еразмус, но ето ти сайта на университета (ако вече не си ги прегледала), както и сайта на българските студенти в Холандия. Успех Peace

Меги, успех с изпитите thumbsup Няма страшно, ще ги вземеш Hug

Общи условия

Активация на акаунт