Харесвате ли името си?

  • 31 138
  • 483
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
  НЕ! Името ми е много рядко и представлява компилация от имената на на двете ми баби- Радка и Денка, та аз съм Раденка. Най-много ме дразни КА-то накрая, звучи ми селяндурско. Цял живот съм си мислила колко хубаво би било ако ме бяха кръстили с някое тревиално българско име - Светла, Елена, Милена..., може би щях да се чувствам по -добре. Сега при запознанство винаги се изчервявам и определено ми се иска другия да не го е чул. Винаги съм имала проблеми с общуването с хора и определено смятам ,че причина за това е срамът ми от името.
   Бъдещи майки внимавайте много ,когато кръщавате децата си! Името има огромно значение.

# 16
  • Мнения: 13 512
   Бъдещи майки внимавайте много ,когато кръщавате децата си! Името има огромно значение.
абсол'тно споделям тази част от мнението

# 17
  • Мнения: 5 140
Да харесвам си го - Илиана е то.

# 18
  • Мнения: 648
    Обожавам името си!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Харесвам си името.  Peace
Радостина е.
И отразява същността ми и характера ми.  Peace
Но рядко чувам цялото си име.
В повечето случаи се обръщат към мен с производните му.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Харесвам го. И галено и не - Ана все звучи добре.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, много  Peace
Кратко и хубаво, идеално пасва и на презимето и фамилията ми .(Ана)

# 22
  • Мнения: 90
Аз не много ,но като се замисля как е могло да се казвам и ми става зле EmbarassedРодена сам на петровден и нали се сещате ,че бабите скокнали и казали ,4е детето си дошло с името,но майка била категори4на 4е няма да съм Пенка или Петра и затова ме кръстила Виктория на баща ми ,хем да няма обидени баби и дядоци,хем по нейните думи да съм силна и здрава като бащА ми.Имам приятели който ми викат на майтап Победа ooooh!

# 23
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Харесвам го - казвем се Яна. Само че, когато се запозная с някой и най-често като ми чуят името, и следва репликата "Даващ ли даваш ...............хубава яна.........."

# 24
  • Мнения: 58
Аз не много ,но като се замисля как е могло да се казвам и ми става зле EmbarassedРодена сам на петровден и нали се сещате ,че бабите скокнали и казали ,4е детето си дошло с името,но майка била категори4на 4е няма да съм Пенка или Петра и затова ме кръстила Виктория на баща ми ,хем да няма обидени баби и дядоци,хем по нейните думи да съм силна и здрава като бащА ми.Имам приятели който ми викат на майтап Победа ooooh!
   
   Адашки сме!  Peace

# 25
  • Мнения: 1 897
Не много.
Но толкова съм свикнала с него, че не мога да си представя да ме наричат по друг начин.

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не много.
Но толкова съм свикнала с него, че не мога да си представя да ме наричат по друг начин.

Хайде да си ги сменим! Юлия е едно от любимите ми имена...не случайно синът ми се казва Юлиян.

# 27
  • Мнения: 824
В повечето случаи,когато се запознавам с някой не ми вярва,че се казвам така.Нито ми харесва,нито ме дразни.Малина

# 28
  • Мнения: 1 312
Много си го харесвам даже-Наталия.

# 29
  • Мнения: 223
Да ! Винаги съм си го харесвала... имам чувството, че и Зюмбюла да се казвах , пак щях да си го харесвам- все пак това си е МОЕТО име  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт