31г.с. близо 1000гр

  • 23 844
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Благодаря на всички за утешителните думи!
Deja Vu ,много съжалявам,че се е получило така!И при мен  смятат,че може да има генетичен дефект,но вече е твърде късно да се направи каквото и да е Sad Аз бях в патологична,но ме изписаха,защото нямало смисъл да оставам).По принцип и аз смятам,че мястото ми е там,но не и според тях!Както писах по-горе ,за престоя си не ми беше направена и 1 системе-нищо!На визитации ме гледаха подозрително-едва ли не"защо си губиш времето и здравето,заради един съмнително здрав плод???" Наистина бездействието им ме учуди много,очаквах друго!
добре де една уговорка с лекар според мен ще оправи нещата
както и преглед при МАзнейкова, Марков, Димитрова или Томова - все много добри диагностици пир фетална морфология
няма логика какво правят лекарите в твоя случай - при подобни проблеми в МД съм виждала само системи и грижа...това товето граничи с безотговорност - и си мисля, че или искат пари или...
както и да е - направи си уговорка с някой щото иначе не става...пари си трябват и това е
другото - иди при горепосочените лекари за фетална морфорология - ако не дай Бог плода има увреждания - да се видят поне и да си подготвена
доплера ти как е? а тоновете на бебето?
албумина как ти е? а кръвното?
това с плацентат не е за подценяване - не е страшно изоставането, а старостта на плацентата

и все пак до сега не си ли направи уговорка с някого конкретно да ти следи бремеността...нямаш ли добър специалист зад гърба си? при такива проблеми....

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и не ходи по ЗК само с пари чукай на вратите
и пак ще дам съвет - ако искаш да се оправиш намери специалист и го вербовай...не дава 100% гаранция /аз първата бременост избрах ма сбърках, втората също не успях/ ама поне си нпаравила всичко възможно
аз без уговорка вече никъде и за нищо не ходя...и пак проверявам мнението по няколко пъти

успех
виждала съм при престоите ми в МД че се справят с подобни на твоя проблем, че и с по-тежки
но не може да не са открили каква е причината за изаставането...това е просто невъзможно...

сещам се още нещо - рядко, но се получава специфично прикрепване на пъпната връв към плацентата - получава се леко изоставане на ббето...принципно е опасно при нормално раждане на бебето, но може също така да причини фаталон изоставане и смърт на плода...
друга причина може да е лошото захранване на плацентата - при мен бе така, но аз съм от леките случаи дето узбутах и двете - дребнички но ги избутах
високото кръвон също може да предизвика изоставането, както и албумина - прееклапсията - с вискоко квърно или не толкова...


успех! ще ес молим за теб и бебчо

# 17
  • Мнения: 273
мисля,че трябва да те оперират вьзможно най-скоро.незнам защо чакат.по-добре по-рано,бебо няма да порасне кой знае колко много докато чакат да мине време.мене ме бяха оставили да чакам да пораснело моето бебче.после казаха,че е нямало смисьл,а е трябвало да се действа веднага.моля се всичко при теб да мине успешно и да се похвалиш като родиш.

# 18
  • Мнения: 109
Аз съм писала във форума, че моя случай беше аналогичен на твоя, но при мен имаше и патология на пъпната връв. Нещата се развиваха по схемата "болница" - "изписване". Не ми хвалете Манчев, защото именно той и при факта, че ме бяха изпратили от друга болница в МД, ми рече че не е фатално изоставане от 3-4 седмици и ме изпрати да си стоя у дома и да му се обадя след 3 седмици. Аз постоях, пък след няколко дни си взех багажа и пак потропах на вратите на МД самоинициативно. Манчев ме следеше, ма какво от това? То само с гледане ако ставаше... И мен ме тъпчеха с протеини и всякакви химии, които и другите момичета са споменали. И чакаха. Знам ли какво - може и Второ пришествие. Малката се роди не много планирано, уж Манчев щеше да ме оперира, пък като ми изтекоха водите 2 дни преди назначено секцио ме прати при дежурните си колеги. В 36 г.с. - 1400 гр. Неонатолозите са изключително добри. Благодарение на тях и Оня от горе детето ми сега е една госпожица с такъв ищах за живот, че не бих си помислила да обвинявам никого. Само неприятни спомени остават!

 Hug

# 19
  • Мнения: 367
Здравейте всички!
Искам отново да Ви благодаря за подкрепата и съветите,кито ми давате!

Искам да кажа,че бях на ЖК точно в клиниката на Мазнейкова и избягах с "200км" от там-такова безобразие и безотговорност не съм виждала #Cussing out Дори и като си плащах за прегледите,отношението не се промени!

От 13г.с. сме все по фетална морфология(всеки месец) Консултирала съм се със 6 лекари(3-ма са от изброените от catnadeen),морфологично,явен дефект на плода няма,но се съмняват за  цитологичен или хромозомен дефект(съмнението се изказа в 23-24седмица,когато е късно за амниоцентеза Rolling Eyes )или недостатъчност на плацентата(в случая ,че е узряла рано). В петък идната седмица сме на преглед отново и тогава,ще види какво ще правим!Стискайте палци да изкараме,поне още 2 седмици Praynig
За сега  си ме подритва  baby_neutral ,но в моментите когато не го прави,направо се побърквам Crazy Знам,че е нормално да си спинка,но като знаеш,че имаш проблем........

  bouquet  bouquet  bouquet Пак искам да благодаря на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 965
kklara, fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed!

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
или недостатъчност на плацентата(в случая ,че е узряла рано).       )
  :

Ако е това - мои две приятелки бяха с такова нещо и от тях знам, че ако вливанията не помагат - по-добре бебето да се извади по-рано.


Мислиме те - успех ти желая

# 22
  • Мнения: 2 641
ако си попаднала при Манчев само можеш да се радваш. все пак потърси доцент Маринов който му е шеф и завежда патологията на 7 етаж. аз съм раждала при тях двамата два пъти със секцио, много съм доволна а и ги познавам от преди това. по добър екип едва ли ще намериш ! незнам колко време имаш, ако трябва да се бърза ми пиши на лични да ти дам координати те им! успех с бебчо !

# 23
kklara, мога да ти препоръчам д-р Виолета Димитрова-работи в МД и в МЦ Фемина. Тя ми следи високорискова бременност от 12 седмица до края и всичко мина супер. Раждах при проф.Димитров(секцио, защото в 38-ма седмица се оказа, че детето не расте вече и са лоши тоновете, плацентата застаряваше от 28-29 седмица, пък и беше голямо за моя таз). Ако не беше Димитрова нямаше да се стигне до успешен край- имах много лошо кръвоснабдяване на матката.

# 24
  • Мнения: 184
Клара, приеми съпричастието ми. Представям си колко притеснена си. Така ми беше криво и на мене след консултациите, детето постоянно излизаше по- малко, като към края бпд (главата) изоставаше с три седмици, а кракът с две, обиколката на коремчето не мериха. Интересното е, че на три различни апарата трима различни лекари (двама завеждащи отделение и ЖК) изкарваха едни и същи милиметри, и при очаквано тегло 2.700-2.800 бебето се роди 3.400 кг и 51 см. При мен проблемът беше плацентата, сестра ми дори звъня в клиниката, в която роди (в чужбина), да попита какво трябва да се прави в такъв случай. Отговорът и там беше, че нищо не може да се направи, просто трябва да се наблюдава по- засилено. Важното е растежът да продължава, макар и минимален. На края пих само новфилин. 
Моят съвет също е да ангажираш лекар, и евентуално той да прецени дали да те хоспитализира там, където той изражда.
Помисли дали ти, твой приятел, твой роднина, колега познава лекар, който да се свърже с някое от въпросните светила, при които ходиш. Мисля, че лекарите се ангажират повече, ако някой друг лекар "лобира" за конкретен пациент.
Искам само да те помоля да не се тревожиш толкова много, защото сега и да се тревожиш не можеш да помогнеш на детето. А когато се роди вече ще можеш да му дадеш толкова грижа и любов, от колкото то има нужда.
Ще чакам да пишеш как вървят нещата при теб!   bouquet

# 25
  • Мнения: 367
ако си попаднала при Манчев само можеш да се радваш. все пак потърси доцент Маринов който му е шеф и завежда патологията на 7 етаж. аз съм раждала при тях двамата два пъти със секцио, много съм доволна а и ги познавам от преди това. по добър екип едва ли ще намериш ! незнам колко време имаш, ако трябва да се бърза ми пиши на лични да ти дам координати те им! успех с бебчо !
Утре мисля да мина през МД,и да се видя с тези лекари.

# 26
  • Мнения: 367
Клара, приеми съпричастието ми. Представям си колко притеснена си. Така ми беше криво и на мене след консултациите, детето постоянно излизаше по- малко, като към края бпд (главата) изоставаше с три седмици, а кракът с две, обиколката на коремчето не мериха. Интересното е, че на три различни апарата трима различни лекари (двама завеждащи отделение и ЖК) изкарваха едни и същи милиметри, и при очаквано тегло 2.700-2.800 бебето се роди 3.400 кг и 51 см. При мен проблемът беше плацентата, сестра ми дори звъня в клиниката, в която роди (в чужбина), да попита какво трябва да се прави в такъв случай. Отговорът и там беше, че нищо не може да се направи, просто трябва да се наблюдава по- засилено. Важното е растежът да продължава, макар и минимален. На края пих само новфилин. 
Моят съвет също е да ангажираш лекар, и евентуално той да прецени дали да те хоспитализира там, където той изражда.
Помисли дали ти, твой приятел, твой роднина, колега познава лекар, който да се свърже с някое от въпросните светила, при които ходиш. Мисля, че лекарите се ангажират повече, ако някой друг лекар "лобира" за конкретен пациент.
Искам само да те помоля да не се тревожиш толкова много, защото сега и да се тревожиш не можеш да помогнеш на детето. А когато се роди вече ще можеш да му дадеш толкова грижа и любов, от колкото то има нужда.
Ще чакам да пишеш как вървят нещата при теб!   bouquet
Благодаря!Контролирам се, относително спокойна съм за сега,защото смятам,че съм направила всичко необходимо и от тук нататък,всичко зависи от лекарите и бебчо.Каквото е писано това!!!!Ако се паникьосвам и притеснявам,само мога да навредя.

# 27
  • Мнения: 1 165
kklara много кураж и от мен!Вярвай ,че всичко ще бъде наред!

# 28
  • Мнения: 367
Здравейт!Бързам да пиша,днес бяхме на док. и сме станали 1450г newsm44 newsm03 newsm68 .Направиха ни първия запис newsm08 ,не е много реактивна,но за нашето положение си е направо шестица Peace .Ще изчакаме (ако може) до 36та седмица и тогава...кръц-кръц. Другата седмица пак сме на праглед,  Praynig се да порасне още!

Още веднъж благодаря за подкрепата  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 232
Браво, чудесна новина. Hug Hug
Стискам палци всичко да е наред и притесненията да са били напразни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт