Чакаме щастливи АВГУСТинчета красиви

  • 13 769
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 955
Христос воскресе!
Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви! Много здраве и благополучие!


IntRiGa_GirL, поздравления за страхотната темичка!
Steli_Meli, честито розово щъркелче, много се радвам за теб. След като вече си имаш момченце сигурно си щастлива, че сега ще връзваш панделки Laughing
Лека вечер на всички, починете добре и утре отново на работа Tired

# 16
  • Мнения: 1 410
При мен е лудница.Имам много да шетам 1dishes newsm28 wash hang,А съм станала една цоцолана и съм бавна,ама ще действам,няма как.
А до компютъра не мога да се доредя.Добре,че отидоха да играят кеч и сега използвам момента да прочета как сте по празниците.
Хей,да не преядете с яйцата?
А иначе бебче в коремче е добре.Имам подготвителни контракции,които са си нормални.Магнеий не съм пила от три седмици.Вземам си само витамините.Сутрин и вечер си пийвам малко кафенце с мляко.Досега не бях пила през бременността кафе.Ама сега пийвам,само да не изнервя бебешора,че после ще видя аз едно кафе.
Лека вечер от мен.

# 17
  • Мнения: 0
Хей:) момичета. Честит празник и от мен.
да сте живи и здрави...мъжета ви също и да се радвате задено на здрави и пухкави бебочета  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 18
  • Мнения: 65
Честит празник на всички! Да не се отървете от здраве и късмет!

Чудя ви се как пишете само по едно изречение. Аз като седна и не ми мърда поне половин час писане. Затова и не смея да се изявявам тук, че имам чувството, че такива като мен не ги търпите.

Да ви се оплача, от вчера. Беше ми вторият ревлив ден от цялата бременност. Как не спрях да цивря! Накрая мъж ми излезе, че не издържа. Още малко и щях да го изгоня завинаги и после да си скубя косите. Всички ме дразнеха. Само кусури намирах на хората-всеки ми беше крив. И за тия тъпанари (футболистите) няма никакви християнски празници. Търчат по всяко време  -кеф ти по Коледа, кеф ти по Великден. От там се почна нервната криза. Как веднъж не отиде моя мъж да се нареди в някой Еврофутбул клуб до ония умни мъже, които отървават от присъствието си семействата си, че да не ме дразни? (На моя колежка мъж и гледа мач със слушалки, ама не ми се иска до там да се стига.) Да, ама и на мен угода няма, щото тогава сигурно ще кажа, че не ми е до гъза. Щото според мен семейство значи всички да вършим нещата  заедно - той ако чука пържоли, аз да режа салатата, а щерката да сервира. Ама това май само по филмите го има. За такива елементарни работи се нервя и като се сетя колко болести и глад има по света, ми минава. Аз да съм благодарна, че вече за втори път през живота си мъж ми пали свещ (и това откакто съм бременна) без да го кандардисвам. Даже днес ми осветиха една икона на Бачковския манастир и съм много доволна. Свещеникът ме пита за кои имена да помага и аз изредих всички у нас + бебе Влади.

А тия празници хич не ги обичам. Като е забранено да се работи полудявам. Мен бездействието ме изнервя. Луд умора няма! Може би защото нямаме толкова пари, че да се грабнем семейството с приятели за празниците и да зачезнем извън Пловдив. А нямаме и село да отидем там. Тия депутати ги сляха празниците, щото имат пачки и хукват по чужбината. За себе си ги измислиха. Май пак съм на фаза. Млъквам, че усещам как се набирам.

Еуа, на мнение съм, че всеки сам си преценява колко да остане да си гледа детето. С първата бременност не издържах и я пратих малката на ясли, като се има предвид, че в ония години бяхме бъкани с пари. Липсваха ми социалните контакти. Аз и сега като се разболея не издържам да стоя у нас и хуквам на работа. Веднъж си взех за 3 дни отпуск просто ей така, щото имам много. Полудях! Свърших една административна работа и нервите ме хванаха. Та, ако не издържаш като мен, си остани поне до деветия месец. То зависи и какво ти е финансовото състояние. Също и професията ти, защото един адвокат или лекар не може да си позволи дълго да отсъства. Законите и измененията им излизат през ден, както се казва. Не разбирам как работодателите задават тоя въпрос. Дори и гледачка да си вземеш, ако се окаже болнаво бебето (не дай Боже)? Можеш само ориентировъчно да кажеш какви са ти намеренията.

Да ви се оплача от тия контракции, които започнаха скоро. Поне 4, 5 пъти дневно ми се втвърдява корема за кратко. При това положение да пия ли магнезий? Ежедневно по схема ли се пие или чат-пат? Питам, защото чак след 7-ми съм на лекар, а и той е само личен лекар и най-много да каже, че бременността не е най-приятното преживяване, както миналия път ми обясни. И тия еротични сънища ме побъркват. Не издържам вече да се събуждам от оргазми. Сериозно ви казвам. Чак ми омръзнаха. И се плаша, защото все вагини и клитори сънувам. Даже сънувах, че като ще раждам, за да е безболезнен самия процес, има услуга "клиторен оргазъм", която я извършват акушерките по време на контракциите... и ме питат дали ще се възползвам от нея. То добре, че не са групичка мъже. И така се събуждам с втвърден корем. Та който има контракции да каже магнезий или но шпа и по каква схема.

И снощи като набарах по тоя повод един учебник от 1990 г. по "Акушерство и гинекология" се побърках. Тия ми цигарки, алкохол, антибиотици и т.н. си минават свободно през плацентата. Тогава защо всички доктори (и то все доценти и професори) разрешават по 5-7 цигари и бира или вино? Нали аз в 7-ми клас се напих от една бира!!! Кво ли му е на бебето? Ми тия цигари що ми ги разрешават? Ако ме стреснат - ще се стегна. Да не би да си мислят, че каквото и да ми говорят, аз пак ще си правя каквото знам? Аз съм много изпълнителна по принцип и със сигурност ще ги спра, но трябва здраво да ме наплашат.  Знам, че сме обсъждали темата, но се чудя на приказките на докторите. А другият вариант е да не им пука за нашите бебета. Просто да са станали идиоти. Аз, кафето успях да откажа от раз.

Колко струва "Беки Б. очаква бебе"? В Пловдив я няма и ми искат капаро, че да я вземат от склад.

Някъде четох, че бебетата обичат класическа музика и не ме питайте как се моря от 1 час с Лучано Павароти и приятели? Мъж ми само се обажда да намаля звука, ама аз не зная колко му е достатъчно на бебо и не го пипам.

Надух ви главите сигурно. Извинете, но ... аз си знаех, че седна ли-отърване няма!
 

 

# 19
  • Мнения: 31
gitsa винаги като те чета ме развеселяваш направо ме уби с клиторния оргазъм.За цигарките няма да казвам какво мисля защото съм върл враг и моя доки явно също защото казва много страшни неща но всичко с мярка сигурно може.Аз като не пуша и никога не съм пък ония ден ходихме на вечеря и дръпнах две цигарки които се носеха в въздуха еи така без да искам.За ревливост не искам да говоря отивам на църква за здраве на бебчето ми и всичко да мине ок.И какво мислиш рев ама рев точно пред иконата но незнам защо.Хората ме гледат учудено.Снощи гледах Страстите Христови филм които 4 пъти ме разрева от сърце страхотен филм но много тежък с много мъка.Не бои се малко остана да ни хване пък следродилната депресия но в името на малките бебченца ще се справим.Готова съм на всичко заради малкото ми неродено бебче ще мине.Често влизам в форума ИСКАМ БЕБе и там има много жени които копнеят да имат това което шава в нашите коремчета та това ми дава сила да се боря с всички неразположения без да мрънкам и всеки ден да благодаря на бог за този безценен дар и това прекрасно състояние бременноста ми.По въпроса за мъжете няма да комтирам всички ние си ги знаем ядосват ни но си ги и обичаме и те нас без тях не може.Моя дядо казва така: Кото си си го избрала ще го слушаш без да мрънкаш че без него зле" мен ме успокоява бебчето като ритка и всичко ми минава.
Лека вечер на всички моето бебче е много активно напоследак така ми се пие един шарк но несмея имам чувството че ще полудее от кълбета. newsm32 newsm32 newsm32

# 20
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Христис Воскресе, августовски мами! Живи и здрави, с Вяра в Доброто и Надежда в Бъдното!


Поздравления на Интрига за хубавия облик на новата темичка! Peace
Я да ви въпросна - мажете ли се с антицелулитен крем сега докато сте бременни?
Аз не съм спирала - чета, обаче, противоречиви мнения..... Rolling Eyes
Споделете и Вие какво мислите по въпроса.....
Поздрави от мен и спокойна нощ! Hug
~~

# 21
  • Мнения: 202
Христос Воскресе и от мен(със закъснение)!
Ей, как сте? Надявам се всички в отбора да са ок и по-сериозните неразположения да са вече далече зад нас Heart Eyes Като заговорих за такива, аз всъщност от два дни си припомних какъв кошмар са хемороидите(ще ме прощавате, че развалям естетската ни нова тема с тях Laughing); получих ги след раждането, постепенно отшумяха и изчезнаха за да "лъснат" отново сега; ужасно е, но се опитвам да не хленча много, обаче понякога наистина е трудно.
И аз усещам контракции отвреме-навреме, неболезнени и закратко; не смятам, че трябва да пия нещо за тях, доколкото си спомням, бяха вече нещо нормално...
Иначе празника мина добре, ходихме на Великден на Бачковския манастир, не бях ходила от дете там, а после се разходихме из Пловдив(имам сантимент към този град-там съм завършила първото висше и там се запознах с моето "съкровище")
Сега още умуваме как да прекараме следващата серия празници-въртят се тук идеи за Гърция и може би ще отскочим дотам.
И на мен не ми се остава много задълго в къщи, знам, че накрая ще се депресирам яко от това(така стана с Али), но се опитвам да се успокоявам, че винаги, когато реша, мога да се върна на работа, без да фиксирам предварително срокове; още повече, че на мен ми се налага от 12.05 да излизам в ученически отпуск, започнах втора магистратура преди 3 години и е крайно време да я разкарам вече; та ако успея да си взема последните изпити, ще се пробвам и на държавен да се явя и това означава, че тая ученическа отпуска ще се застъпи с отпуска по майчинство ooooh!, ама ще видим как ще си наредя нещата; да ви кажа, вчера с изненада установих, че след цялото ядене по Великден "като за световно" съм свалила 1 кг и отново съм +4 Shocked; отдавам го на това, че доста се движех тия дни насам-натам а и у дома имах доста работа....както и да е-мисълта ми е, че засега кг са под контрол(аз ги следя изкъсо, защото имам "горчивия "опит от първата бременност, не, че не се свалят, ама не беше лесно а и цялата станах като зебра от стрии
ПП: Браво intriga girl за темичката  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 410
Gitsa,наистина много ни развеселяваш.
А за филма "Страстите Христови",не само плаках ами и хълцах newsm45.Страшен филм.Евала на Мел Гибсон.
Аз не мога много да пиша - ваканция е и децата узурпират компютъра.

# 23
  • Мнения: 92
Здравейте мамита!  bouquet
Как е настроението... Party
Аз тъкмо се завърнах  от болницата и ми махнаха абоката,сега все едно съм друг човек,то толкова дни с това нещо на ръката #Crazy
Да ви се оплача от  апетита ми ooooh!,колко нещо  погълнах тези дни не е истина Embarassed Ма голяма лакомия бях,4 дни не спрях да ям Embarassed,то скоро ще си проличи няма на къде...сигурно сега началото на месеца като идя на консултация ще съм ударила 10тката Mr. Green
Синдарела аз лично не се мажа с нищо,реших че няма смисъл,по добре като родя да се отрупам с кремове...пък и мисля че сега колкото и количество да слагам ежедневно-не мога да успея да го спра!!!

# 24
  • Мнения: 82
gitsa ама ти на всеки можеш да оправиш настроението при нужда-много си забавна  Grinning
за контракциите-моята докторка каза,че до 3 на ден са нормални,така че в твоя случай може би трябва да вземеш мерки,разбира се твоя лекар ще ти каже кое  е най-добре за теб,но ако се притесняваш,че има много време до прегледа ти можеш спокойно да взимаш по 1 прахче Диаспорал(за сравнение аз взимам по 2 прахчета и по 2 ампули Магне В6),със сигурност няма да ти навреди
м/у другото книгата за Беки струва 12лв

# 25
  • Мнения: 502
Я да ви въпросна - мажете ли се с антицелулитен крем сега докато сте бременни?

Смята се, че е противопоказано по време на бременност и кърмене, защото съдържа кофеин. Аз лично не се мажа, а имам нужда. 


Eya,  връщането на работа зависи от няколко неща. Първото е от професията, колко време позволява да си извън играта без тотално да станеш аут. Най- добре е ако можеш да работиш от къщи в началото или поне на половин работен ден. Докато детето е под годинка ми се вижда много ограбващо и за двамата да работи майката на пълно работно време. Вторият въпрос, на който трябва да имаш отговор е кой ще поеме гледачеството на бебето докато работиш. Предполагам, че и при вас е като тук, липсват ясли и подобни. Ако ще имате баба да ви помага е едно, ако ще търсиш чужд човек да идва за часове е друго. Изобщо този момент е много важен. Но много зависи и от бебето. Кога ще се роди, как ще развива, ще кърмиш ли дълго и т.н. Важна е и твоята нагласа. Дали възприемаш майчинството като затвор в къщи или като неповторима възможност да посветиш времето си на първите месеци на детето.

# 26
  • Мнения: 2 376
Здравейте момичета!
Честит великден! Много здраве на вас и вашите семейства!

Ние още сме болнични, обаче заради сватбата трябва постоянно да тичам Sad . А като се претоваря, пак боли коремче Sad
И аз циврих онзи ден, ама вместо да кажа да се бяхме женили само двамата, изръсих, че не ща да се женя. И то стана една  ooooh! След това трябваше да рева, че нараних мъжа ми без причина. Абе луда работа. Дано ме изтърпи. Засега твърди, че от месеци като каже, че ще има бебе, всеки вече станал татко го предупреждава, че ще има ексцесии..

Нещо смешно да ви кажа, мъжът ми си е купил книжка "Бащинство за начинаещи" от серията Dummies  smile3532 Ще трябва и аз да взема нещо да чета да не изоставам Simple Smile, че иначе ще ме избутва да повива бебето  Crazy

За яйцата, тази година освен самите нас, боядисахме 7 яйца. Бяха повече, но претърпяха инцидент на път от магазина до вкъщи   Whistling

# 27
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравейте, момичета Hug
Gitsa, не се ядосвай бе, момиче и моя мъж е същия само ме нервира.. снощи ми вика може ли да пия ракия? #Crazy Ама напоследък се е кротнъл малко. В събота боядисвахме яйца заедно, снощи готвихме..нещо е откачил явно по празниците (не че се оплаквам де Laughing)
А относно цигарите и аз като Bobito не пуша и много мразя цигарения дим, ама няка как като излезнем някъде на кафе или заведение, а пък и моя мъж е един пуфтялник #Cussing out Пуши като за световно тоя човек #2gunfire
Britt, радвай се, че мъжа ти се изнтересува. Моя като не е прочел едно нещо?? Shocked Даже ми вика давам ти пари ходете купувайте каквото си искате (ставаше въпрос за покупките за бебо като дойде време). Аз киселини мисля започнах да имам (от време на време ми се подува корема) той ми вика "Аз като те гледам си здрава и права както ти има?" #2gunfire Ама както каза Bobito кво да ги правим ядосват ни ама си ги обичаме..
А за майчинството аз мисля да си го ползвам 2-те години, пък после ще се върна на работа.. Обаче аз все пак трябва да завърша и 12 клас и после да запиша нещо да следвам...
И моя бебчо вече много рита..некви кълбета, некви шутове..абе бебешка му работа Laughing много ме радва милото newsm32

# 28
  • Мнения: 2 376
Intriga, мъжът ми така се интересува, че има толкова силно мнение за всичко, че не може да купя и най-малкото нещо за бебо, без да го е одобрил.  Crazy
Искал и той да решава и толкоз  Rolling Eyes
Но пък на мен ми харесва, че правим тия неща заедно.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен в новата тема  Hug
Отново съм на работа и едвам успях да прочета какво сте написали през обедната почивка :о)) Празниците минаха спокойно, аз съм много облагодетелствeна, защото вкъщи нямам задължения свързани с чистенето, а и други деца нямам, освен малката ми племенница, но с нея се занимава главно баба и, когато идва на гости в София. Така че през почивката - лежанка и хапване, много бързо взех да качвам килцата вече съм +6.50  newsm78.
Исках да Ви питам дали е задължителна 2та фетална морфология между 28 и 32 седмица, някъде в предишната тема четох, че някои ще ходят пак и се почудих? Ако всичко е било наред на биохимичния скрининг и на първата фетална, трябва ли да ходя пак?? Иначе се мажа с Mustella oт 2 месец, имам 2 крема за бюст и двойна защита против стрии.  Тези ми ги предписа сестра ми, която каза че били най-сигурни  Simple Smile
Това е от мен засега, вкъщи се мъдри мъжко име с голям интерес, но аз нищо не харесвам?! По въпроса с мъжете не мога да се включа, защото аз нямам такъв. Приятен ден на всички и дано минава и утре бързо работния ден за да сме пак почивка работните мами :о)

Общи условия

Активация на акаунт