Анкета - колко от вас са оставяли децата си да плачат

  • 12 043
  • 240
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами всъщност не съм. Дори и да плаче само от желание да бъде гушкано за мен не е лигавщина, а нужда.

# 211
  • Мнения: 1 820
Всъщност ставаше дума за малки бебета дали оставяте да плачат. Не знам точно до кой месец са малки, но може ориентировъчно да кажем годинка, защото тогава някъде започват да разбират и да намират начин да казват за какво всъщност реват или поне си им личи повече отколкото на едно пеленаче. Ясно е, че ако едно порастнало бебе реве от лигня е най-добре да не му се обръща внимание, демек да го оставим да си пореве
Демек моето дете си показваше още като новородено,(или пеленаче както искаш го наречи)за какво плаче.Когато беше гладна плача и беше един,когато я беше страх друг,когато е наакана е друг,и т.н.Или аз я разбирам,а когато не  мога се мъча.И сега е така.А когато плаче защото иска нещо и говоря и пак не я оставям да си пореве.И ме разбира,което е най-интерестното.За мрънкане мрънка,и не и обръщам внимание,до толкова че и отвличам вниманието с друго и спира да мрънка.

# 212
  • Мнения: 3 663
писах го по-напред, но пак
до приблизително 5-6-месечна възраст бебетата не могат да прявят причинно-следствени връзки тип - аз плача => мама ще ме гушне
плачат си, защото имат нужда от нещо (храна/вода/ласки) и трябва да си го кажат по някакъв начин
всяко оставяне да плаче с "педагогическа" цел е просто безмислено на този етап
после вече става друга ситуацията

# 213
  • Мнения: 2 587
Не оставям да плаче в случаите когато ти си описала. Но ако се инати за нещо забранено го оставям да плаче, но продължава обикновено 15 секунди. Не си оставям детето също само в стая , в апартамента и т.н.

Това е и моят отговор.

# 214
  • Мнения: 5 790
Не, не съм я оставяла никога да плаче. Не смятам, че има някаква полза от това да се оставя малко бебе да плаче или да се възпитава по този начин.

# 215
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 976
Нали точно това правим - помагаме им за заспят, да укрепнат пихически и физически, помагаме им за всичко . Но какво значи помощни средства- майката не е ли и тя едно голямо помощно средство, без което детето не ще оцелее!?Но  в един момент от развитието на детето вече трябва да отделим ,да разграничим съня от кърменето и храненето и съня от обичта. И си мисля,че колкото по-рано стане това,толкова по-добре за всички.  

Така е. Ролята ни е да помагаме, не да насилваме.  Идеалният момент  за отделянето, според мен,  е когато бебето/детето сътрудничи, и нещата се получат без насилие и ревове или поне когато е достатъчно голямо, за да разбира.  Иначе децата  имат двама родители. Бащите също могат да приспиват или да се научат.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 00:39 от Че Ка

# 216
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
 Не!!! Жестоко е. Може би съм случила на кротко дете.

# 217
  • Мнения: 2 270
За тези ,които никога не са оставяли детето си да плаче,мога само да кажа,че са едни щастливки и имам кротки и неревливи деца.Обаче има и друг тип деца  Simple Smile
Ето няколко ситуации:
Април месец-около 10 градуса, бебе на 2 месеца Rolling Eyes.Спи си кротко в количката навън/когато тя се движи-разбираемо е защо/Когато количката спре или стигнем до входа за да се приберем,се започва неистово реване.Ако обърна посоката и изляза навън-моментално рева спира.Пробвали сме какво ли не,нищо не помага.Накрая го оставяш да пореве и като види,че не става по неговото млъкне.
Малкия ми син на 3-4 месеца-иска постоянно да го разнасяш из стаите /пуфкайки като влак/Спреш ли или пък ако млъкнеш ,се започва с рева.Можеш ли цял ден да обикаляш като гламав из стаите,защото бебето така иска.На него му е забавно и манипулира-дори и на 3-4 месеца.
Мога да ви дам много примери.Децата са различни-едни са кротки,а други си реват за щяло и нещяло.Зависи от темперамента и характера им.И аз съм се чудила ,как може да има деца,които кротичко да си играят в кошарката или пък да се возят СЕДНАЛИ в количката.

# 218
  • Мнения: 789
Не съм оставяла Ива да плаче като бебе по какъвто и да било повод. Започвам да го правя чак сега и то само ако прояви някоя своеволие, което считам, че минава границите.

# 219
  • Мнения: 2 757
И аз съм се чудила ,как може да има деца,които кротичко да си играят в кошарката или пък да се возят СЕДНАЛИ в количката.

Бе да ти кажа седнали да се возят разбирам, щото разглеждат. Но тук редовно срещам  легнали бебета неспящи гледащи кротичко тавана на количката и явно изобщо не им идва на ума да роптаят  newsm78. Моите може да умират за сън, но не дават да им пусна назад облегалките. Заспиват понякога в седнало положение, с клюмнала напред глава, но не щат и не щат да заспят в легнало положение. То и този период отмина де, вече колкото и да са уморени не искат да заспят в количка, прекалено са любопитни. Тук в Дания не си носят децата, за да не ги научат на ръце. Не съм виждала и да ги целуват. Ако реве го слагат в количката и го разхождат. Или в леглото и седят до него и го успокояват. Чувала съм че е така де, не съм виждала с очите си, щото не съм срещала ревящи бебета в количка. Мрънкащи да, много рядко, но истерично ревящи в количка просто не съм. Не знам как става този номер, имам чувството, че само моите реват истерично в тази държава.

# 220
  • Мнения: 2 270
. Не знам как става този номер, имам чувството, че само моите реват истерично в тази държава.
Освен да дойда до Дания,че да станем 2 с истерично ревящи Joy

# 221
  • Мнения: 2 266
Не съм го оставяла да плаче.Винаги съм се опитвала да разбера какво му е.

# 222
  • Мнения: 540
винаги ми се е искало да пробвам да го оставя сам да си поплаче и да заспи но никога не съм успяла само да чуя че почва да плаче и съм при него

# 223
  • Мнения: 6 164
Никога, чела съм, че не трябва, а и така съм го чувствала, не мога да го пренебрегвам никога.

# 224
  • Мнения: 698
Никога не съм го оставяла да плаче.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт