Анкета - колко от вас са оставяли децата си да плачат

  • 12 018
  • 240
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 467
Не съм. Плаче ли, зарязвам целия свят, ако ще да се срути и си гушкам детето.

Заспива докато я кърмя в леглото. Та не е заспивала на ръце, освен като много малко бебенце в периода на гадните-долни-проклети-мъчителни колики.

# 31
  • Мнения: 1 909
NikiFin, ама ти три плачещи дечица ли си имаш или нещо не съм разбрала! Не се учудвам тогава че си "видение"  Hug
Даже само едно дете не е лесно да го научи човек да си заспива само през нощта, а пък ако е цял хор...

# 32
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
На мен пък ми стана интересно,  защо някои толкова държат да кажат, че децата им никога не са приспивани на ръце?

Има деца, които пък никога не са заспивали с биберон, примерно, други не са заспивали на гърда, трети - с пръст в уста, четвърти - в кола...  Grinning на пети песни никога не са им пяли за приспиване...

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен пък ми стана интересно,  защо някои толкова държат да кажат, че децата им никога не са приспивани на ръце?
...
Защото искат да уточнят, че децата им не са плачели дори и когато са ги оставяли да заспиват сами. Да права си, моите деца не са приспивани на ръце, големият не познава биберон-залъгалка, не са смукали пръсти, не са имали и сериозни неразположения с газове и не са плакали. Има една група майки обаче, които много държат всичко да е по часовник, да заспиват децата им, когато те са решили, да не ядат, когато те са решили. И тогава се получава така - или ги приспиват на ръце, или ги оставят да плачат възпитателно, за да свикнат с желанията на майките си.

# 34
  • Мнения: 13 512
На мен пък ми стана интересно,  защо някои толкова държат да кажат, че децата им никога не са приспивани на ръце?

Има деца, които пък никога не са заспивали с биберон, примерно, други не са заспивали на гърда, трети - с пръст в уста, четвърти - в кола...  Grinning на пети песни никога не са им пяли за приспиване...
ами какво друго да кажа, като е така? Не съм приспивала- нито на ръце, нито на гърда. Нито песни съм им пяла. Лоша майка съм сигурно, Научиха се сами да заспиват, в отделна стая.

# 35
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Е, айде сега. Недей подскача.  Grinning Направи ми впечатление, че се изтъква само неприспиването на ръце. Като гледам и други неща не са правени, но никой не ги каза. Има ли някаква особена причина да се споменава само неприспиването на ръце? Това ми беше мисълта.

# 36
  • Мнения: 5 577
 
еха, моята тема - да, аз съм оставяла да плаче.

Embarassed и аз малко като Монда - никога не съм приспивала на ръце, нито песни. Най-много някоя приказка, 3 минутна, измислена от мен - не съм чела и книжки. Не съм дондуркала, не съм спала с детето на едно легло също никога (е, спим в една стая, защото доскоро бяхме в гарсониера, и нямаше избор).

Оставяйки го да реве - така той просто разбра, че не е център на вселената и не е плакал много, нормалното мрънкане. До едно време, после престана

За себе си съм доволна от начина ми на гледане, защото:
1. сина ми е на ясно, че света не се върти около него
2. самостоятелен е, не е досаден, не е лигав
3. не ми отнема по 1 час време приспиването му
4. на близо 4 години е, и много рядко плаче и се тръшка, защото знае, че няма да мине номера.
5. не е обсебен от идеята за майка си, както и тя не е обсебена  от идеята за него.

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма опция за мен Simple Smile
оставяла съм да поплаче, човек има право и на такива моменти, не може винаги да е щастлив, Не съм оставяла да плаче преди заспиване, защото заспиваше само. А няма защото децата разбират всико далеч преди раждането.
Сега прочетох 2-3 поста назад. не сме се приспивали на ръце, хранили сме се по часовник, детето реши така. Не е до насилие на майката да вкаеа детето в режим според мен.. По-скоро случаите с приспиване на ръце се въвежда от баба или от неуважаваща бебето майка. Когато детето е получило достатъчно игри и прегръдки в будния си период обикновено няма нужда от носене на ръце за да заспи. Това не е винаги така естесвено - разни деца има.

# 38
  • Мнения: X
Експериментално я оставих да плаче точно един път,в продължение на около 15 минути,за да проверя дали ще спре все някога сама,издържах само толкова,защото като я слушах щеше да ми се пръсне сърцето.Искам да отбележа,че дъщеря ми беше ИЗВЪНРЕДНО ревливо човече,или ако не ревеше-мънкаше,и понеже до такава степен ми се беше набил в главата детски плач,гледах да направя всичко възможно само и само да не реве.Което в последствие не й се отрази добре на възпитанието,защото и до сега е по-упорита от мен и не приема НЕ за отговор.

# 39
  • Мнения: 1 447
 И двамата не ги оставям да плачат.Не мисля,че това е начин на възпитание според моите виждания.
Дъщеря ми е на 4 години,но не е лигла,не се тръшка за разни работи

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На мен пък ми стана интересно,  защо някои толкова държат да кажат, че децата им никога не са приспивани на ръце?

Има деца, които пък никога не са заспивали с биберон, примерно, други не са заспивали на гърда, трети - с пръст в уста, четвърти - в кола...  Grinning на пети песни никога не са им пяли за приспиване...
ами какво друго да кажа, като е така? Не съм приспивала- нито на ръце, нито на гърда. Нито песни съм им пяла. Лоша майка съм сигурно, Научиха се сами да заспиват, в отделна стая.
Не искам спор, ама никак. Обаче според мен ако има повече такив алоши майки, ще има повечв стабилни деца
Е, песни може Wink

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бог ме дари с кротки деца...
В този смисъл - не са ревали много, а когато са, се втурвах да ги успокоявам.
Повече от 2-3 мин. не са ревяли.

# 42
  • Мнения: 3 663
ми аз не съм я "оставяла", но даже и гушната и успокоявана, тя пак си ревеше понякога Simple Smile
с абсолютно възпитателна цел съм я оставяла да плаче след 9-10 месечна възраст, не знам дали още се води бебе или не...

# 43
  • Мнения: 9 814
Не, не съм оставяла детето си да плаче дълго. Първо, защото ми е жал за него и не обичам дерящи се, почервенели от рев деца и второ, може би, защото дъщеря ми никога не е била от ревливите.
На ясно е, че с рев нищо няма да постигне и просто не практикува този метод.

# 44
  • Мнения: 136
Оставяла съм я да плаче. И не само при заспиване, а и при други случаи. И не е въпрос на възпитание, просто мисля, че ако започне от 1-месечна да ми се катери по главата няма да има спирка след това.
Никога не е приспивана на ръце. Заспивала е много пъти мрънкайки.

Докато четях горните редове си мислех аз ли съм гаднярка, или всички лъжат? Стигнах до теб и си казах какво значение има щом поне една майка мисли като мен. По мататък няма да чета. Мисля, че само ти си искрена.

Общи условия

Активация на акаунт