ЛАПАРОСКОПИЯ - тема 3

  • 102 785
  • 617
  •   1
Отговори
# 570
Да и аз така си помислих като лекарката ми го саобщи Shocked . На мен  ми се видя доста прибарзано решение , но незнам дали е права . Тя ми обяснива 4е трабата задарjа те4ност която е токси4на и трябва да се отстрани защото мислим да предприемем IUI а с този худросалпингитис  ако се полоу4и с инсеминатсiя то tази токси4на те4ност убивала вси4ко . Имала сам срастваня и какво ли не ,но такова нещо за парви пат се cбласквам и незнам дали тя е права или прибарзва . Много ше се радвам ако някои има опит в дадената ситуатся да го соподели . Аз днес на обяд имам 4ас за повторното иследване и се надивам вси4ко да мине добре . Благодаря ти за поjеланята дар4е1  Hug

# 571
  • Мнения: 989
Mira Milano, лекарката е абсолютно права. Ако смятате да правите ин-витро и е сигурно наличието на хидросалпингс опитът ви ще бъде предварително обречен на неуспех ако не махнете тръбата. Успех ви желая!  Peace

# 572
Мерси много за поjеланята Scarlet Simple Smile . Днес бях на повторен преглед за худросалпинgа . Като иследването го направих в разли4на болнитса от парвото . И лекарката ми каза 4е хидросалпингс от дясно (както показва старото иследване ) тя не открива . Интересно ми е дали прес тази год . тои е затихнал - излекуван (ако това се лекува , никога не сам имала худросалпинг )или просто предишня доктор не е видял като хората или новата лекарка не го виjда Thinking . Аз разбира , се ми олекна като се сетя само за ново лапаро Grinning . Но как мислите дали някои от тях допуска грешка или просто сам худросалпингита е из4езнал Thinking?

# 573
  • Мнения: 36
Момичета след лапаро, задължително ли се прави контролен преглед и на кой ден след операцията е това.
Благодаря ви!

# 574
  • Мнения: 35
4oki_ki, моят лекар ми обясни, че за да има смисъл контролния преглед в моя случай е редно да се направи след последващия МЦ- при мен това беше след около 2 седмици след лапарото, което беше в седмицата между 11-17 ден на последния МЦ.  Според мен е редно да се допиташ до лекуващия те док, тъй като знаеш случаите и диагнозите са различни и това определя и различен лекарски подход за след това!  Hug

# 575
здравейте момичета! и аз съм нова но и аз имам същия проблем  ! от 3 години не можем да си имаме бебе къде ли не сме ходили по лекари и нищо! но сега последно ходих ме в Варна при д-р Цветкова и Мунастирска  направихме разни изследвания но не бяха достатъчни и сега иска да направя лапароскопия! но аз преди това не сам правила нито хидротобация нито цветна снимка и а ме праща направо на лапароскопия. моляви момичета кажете ми не е ли по добре първо поне да направя хидротобация и ако не покаже проходимос на тръбите тогава да правия цветна снимка или лапаро? моляа
 ви момичета помогнете ми посъветвайте ме какво да направя много ще съм ви благодарна

# 576
Здравей tedi1981 ! От мои опит бих споделила че преди да почнеш каквато и да било интервенция (като лапаро ) трябва да направиш цветна снимка . То със нея се започва . Не се притеснявай . Ако имаш възможноста разговаряй с твоя лекар и го попитай , защо директно ти назначава лапаро без цветна снимка . Пожелавам ти много успех
 Hug

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 384
tedi1981_ аз лично съм против хидротубации и ЦС! Peace
имам направени 3 ЦС и са били напълно ненужни в моя случай,защото нищо не откриха,но... при лапароскопията откриха ендометриоза за която никой не предполагаше,а при хистероскопията откриха сраствания в матката!
така аз стигнах до извода,че ЦС не е много точна диагностика и както моя док.коментираше:ЦС може да загатне за някой неща!

според мен една лапароскопия и хистероскопия /2 в 1/ са много по-точни като диагностика,но...по-тежки като манипулации.
и няма повод да се притесняваш


много късмет и успех!  bouquet

# 578
много ви благодаря момичета.  не знам защо направо лапаро и аз затова исках да се посъветвам с вас!. не знам момичета дали изобщо съм попаднала на точните лекари изобщо!? защото уш нищо  ниама а от първия път като отидохме без още да са видели изледванията почна док. Цветкова да ми говори за ин витро Cry ако знаете моля кажете някои които наистина е добър. аз съм от Бургас и затова ходя в Варна но ако трябва ще отида и другаде. много съм притеснена и не знам какво да правя Cry

# 579
  • Бургас
  • Мнения: 384
за Варна - бях при доц.Маркова-не съм много доволна,но...съм чувала добри отзиви за д-р.Александров
за София - има доста добри лекари  bouquet

но...в Бургас не се доверявай на никого за такива важни неща,...за нищо! Peace

п.п. а какви изследвания ти направиха във Варна?

# 580
В Варна ни направиха спермограма  хормони хламиди и незнам още други кръвни оказасе че имаме хламиди но ги излекувах ме. и сега трябва да направим и снимката да видим с тъбите какво става и затова ми каза да направя направо лапаро но сега говорих с личноя лекар и тя ми каза да не правя лапаро било рисковано можело да се получе страстване

# 581
  • Мнения: 390
теди, и мен ме насочиха към лапаро без причина - правим опити от една година. по време на интервенцията ми пуснаха контрастно вещество за цветна снимка- така си спестих болките, защото бях под упойка. от лапаро сраствания не могат да се получат, защото е безкръвна операция и не се отваря корема.
относно докторите - аз бягам далече от маркова и изобщо от майчин дом. александров прави лапаро, но не работи по здр.каса. така че ти решаваш.

# 582
  • Мнения: 35
tedi1981_, аз съм също типичен пример  Tired Професорът, който ме оперира през 2002 г. ме изпрати за планова ЦС в Майчин Дом- София, но лекарите там след като се запознаха с проблемите ми дискусията директно премина към планово лапаро. Аргументите- хидротубация и ЦС- недостатъчна прецизност и сигурност при интерпретация на резултатите, а както и Dar4e1 ти е отговорила, дори нищо конкретно  ooooh!... За пациентката остава само дискомфорта от процедурите и в крайна сметка да чуе, че все пак е нужно лапарото. Аз лично съм благодарна, че ми спестиха тази увертюра и като им се доверих- не сбърках  Peace Всеки решава сам в определени моменти, но важното е да си в добри ръце! Успех, каквото и да решиш!  Hug

# 583
много съм ви благодарна момичета много късмет и на вас ви желая страшно много ми помагате  bouquet но сега си мисля направо да отидем София да не си губя времето в Варна. казаха ми за маичен дом но незнам там при кои специалис да отида ако имате набюдениа и ниакои е доволерн от ниакои док. да пише целувки .и успех на всички

# 584
  • Бургас
  • Мнения: 384
по време на интервенцията ми пуснаха контрастно вещество за цветна снимка- така си спестих болките, защото бях под упойка. от лапаро сраствания не могат да се получат, защото е безкръвна операция и не се отваря корема.

ето това имах в предвид и аз! Peace

Общи условия

Активация на акаунт