ЛАПАРОСКОПИЯ - тема 3

  • 106 352
  • 617
  •   1
Отговори
# 150
  • Sofia
  • Мнения: 1 785
МайчеHug Hug Hug

# 151
  • Мнения: 1 365
Hariela, пожелавам ти много късмет и успех оттук нататък!!!  Hug Hug Hug
Аз също ще правя лапароскопия, но я отлагам за октомври или декември месец, защото съм твърдо решена да отида първо на море с любимия, а след това на кални бани в Кюстендил. И после - каквото сабя покаже!

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 1 785
Деси,   Hug Аз самата съм от Кюстендил, мъжът ми също, живеем в София, но никога не съм си мислила, а и не съм знаела, че калните бани могат да помогнат. От вас, момичетата във форума разбирам за това. Може ли малко повече информация, ако имаш ...

# 153
  • Мнения: 1 365
Деси,   Hug Аз самата съм от Кюстендил, мъжът ми също, живеем в София, но никога не съм си мислила, а и не съм знаела, че калните бани могат да помогнат. От вас, момичетата във форума разбирам за това. Може ли малко повече информация, ако имаш ...

http://www.bgglobe.net/index.php?l=0&mi=1&c=8&s=-314
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=57&id=786&optio … ent&task=view
http://www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

Надявам се някое от тези да ти даде необходимата информация!!! Hug

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 1 785
Благодаря, Деси! Зная, че минералната вода в Кюстендил е много лековита и много хора идват точно там да се лекуват. Но незнаех, че лекува и стерилитет. Ама то не съм се и интересувала де, ... досега ....

# 155
  • Мнения: 1 365
Тя не е само минералната вода, а и калните бани. Не знам обаче от къде взимат калта...  newsm78

# 156
  • Мнения: 616
Здравейте момичета! Няма място за притеснение относно лапароскопията. Моята беше през Март. Hariela е описала всичко много точно /въпреки че при нея е имало и хистероскопия/.
При мен нямаше почти никакви болки, а усещането беше по-скоро като мускулна треска след 150 коремни преси. Болките във врата и раменете е от положението на тялото по време на операцията, но с масажи бързо отминава. А дразненето в гърлото е от интубацията и се оправя с хапченца за смучене /прополки например/. Белезите ми вече са едва забележими. И моето лапаро беше в "Надежда", а специалистите и персонала там бяха просто уникални.
Нормално е да се страхувате, аз дори си поплаках преди операцията, въпреки че знаех всичко до най-малките подробности.
Изберете своя лекар и смело напред! Успех!

# 157
  • Мнения: 50
Болките във врата и раменете е от положението на тялото по време на операцията, но с масажи бързо отминава.

Lora33,болките в раменете и врата са от въглеродния диоксид,който се вкарва,за да отделят органите един от друг.Нали трябва да имам някакво място,за да се видят . При мен траеха около 3 седмици bouquet

# 158
  • Мнения: 616
Aza, на мен така ми обясниха, че е заради положението на тялото. Врата и раменете ме боляха 3-4 дни, не повече. А от раздуването с въглероден диоксид боли корем като мускулна треска. Не виждам връзка между раменете и раздуването на корема, но както кажеш, не споря. Crazy

# 159
  • Мнения: 945
 На мен тоя газ ми се беше качил до дробовете и ги притискаше. Много се разхождах, за да излезе. А от интубацията ме болеше вратът, шията и гърлото.

# 160
  • Мнения: 2 422
Само мен ли нищо не ме болеше newsm78 май съм нещо повредена Blush, а и на 15 минута станах сама и отидох да пуша Embarassed.
Отивам да разгледам за калните бани нещо взех да се замислям за тях???? дали помагат и при мъжки фактор? newsm78

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И мен нищо не ме болеше.Само леко покашлях и имах тежест в областта на яйчниците.Анестезиолъгът си беше свършил перфектно работата,защото и гърлото не ме болеше никак,все едно не съм имала тръба в него.

# 162
Това за тръбата в гърлото не е задължително. На мен не са ми слагали. Всъщност, не знам дали трябва да има такова нещо.
А за болките - при всеки различно. Мен си ме наболяваше известно време.
Същото е и с раждането - някои жени се възстановяват доста по-бързо от други.
Пожелавам на всички мечтаните две чертички!  Hug Hug

# 163
  • Мнения: 945
Зависи от упойката дали ще те интубират. При много силна упойка се отнема и дишането на пациента ,защото мускулите страшно отслабват и се налага да дишаш на апарат по време на операцията. При мен беше така. По-краткотрайните - венозните упойки, не изискват интубация, защото си дишаш сам.

# 164
  • Мнения: 54
Здравейте момичета!
Най -после и аз се включвам в темата. Проблема при мен е от пет години /това че нямаме дете/. Правих различни изследвания при мен при съпруга ,но никой не можа да ми каже категорична причина. Миналата година една докторка ме посъветва да направя лапароскопия, но аз не го взех на сериозно и реших че цяла година ще си почивам от доктори леарства и т.н. но уви резултат няма. Сега отново друга лекарка ме посъветва да направя лапаро-. И вече реших че трябва да го направя. Така че очаквам от вас да ме посъветвате къде е най добре да направя лапарото във Варна /аз от малък град и Варна ми е по-близо от софия/. На мен ми препоръчаха д-р Жеков от "Св.Анна". Моля споделете вашите впечатления. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт