ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 464
  • 714
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 699
bergeria   миличка много добре знам как се чувстваш.Аз бях така преди 6 месеца точно в същата болница но при друг лекар.А твоя веше оперирал момичето в мойта стая.Само като си помисля за няколкото етажа които обиколих там и изпадам в ужас.Трябва да се съвземеш колкото и да ти е трудно.Сега много те е страх и дори не искаш вече да забременяваш но това чувство ще се изпари много скоро.И аз не исках да чувам първия месец  за опити или нещо такова,то и без това ми беше забранено.Но като мина малко време и се поуспокоих и започнах отново да мечтая.Пак идват лоши мисли но се опитвам да ги прогоня.
Аз прокървих 3-4 дни след операцията като започна с кафяво нямах болки освен тези от операцията.После ме наплашиха че първия нормален цикъл след операцията трябва да дойде до 45 дни и протичал със страшни болки  #Crazy #Crazy #Crazy
Но не беше така-дойде ми нормално след 28 дни колкото ми е по принцип цикъла и нямах болки.
Можеш да си изливаш душата тук ако ще ти олекне.Ние сме с теб  Hug

# 361
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Само да допълня: първият цикъл и при мен беше съвсем нормален. А на контролен преглед се ходи след него или на 30-я ден, трябвало е да ти кажат.
Психически дълго време ще ти е трудно. Особено като дойде моментът да опитате пак. Аз първите 2-3 месеца откачах от ужас в дните между овулация и цикъл. После като забременях 10 дни бях в половин нервна криза, преди да успеем да го видим в матката.
Та така, трудно е. Повече психически отколкото физически. Сега не го мисли. Гледай да се движиш, прави всеки ден леки разходки дори да боли леко. Това предпазва от сраствания. След месец ще си много по-добре.
Нямаше ли шанс за лапаро?

# 362
  • Мнения: 115
Благодаря ви за подкрепата момичета. Казахами да отида на преглед след първия цикъл  и се надявам да не е болезнен, докторът ми каза, че не би трябвало да имам проблеми с цикъла и че за него съм си запазила 100% шансовете за бебе. Надявам се да сте прави и да успея да прееодолея всичко, от което ме боли сега. Искам го и заради мажа ми защото то иска много дете и каза, че няма да се откаже дори вече мисли за сватба въпреки, че се бяхме разбрали да не подписваме. Сега иска по - бързо да идва октомври и да започвам лекциите, за да се разсейвам и да мисля за друго. След колко време се прави цветна снимка и наистина ли е толкова болезнена?

# 363
  • Мнения: 1 699
bergeria   аз не съм си правила цветна снимка но от момичетата тук знам че не е чак болка за умираве-изтрайвала се.А  моят док ми каза че още не трябва да я правя и че всичко вътре е още прясно и не ми препоръчва да я правя  newsm78 А според момичетата тук е задължително да се направи.И аз вече незнам на кого да вярвам-ще се побъркаааааааааааам
svetli   мила би ли разказала как си осъществи мечтата за бебче-за да ни вдъхнеш малко кураж  bouquet

# 364
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте момичета. Е не писах дълго време, защото както предполагах се оказа извънматочнна. Днес ме изписаха. Направиха ми коремна операция в АГ болницата при др. Герджиков. Аз лично съм доволна за  сега от грижите които положиха за мен, въпреки ада който преживях. Днес ми обясни точно какво е било положението защото аз влязох на операция без да успеят да го видят. Махнали са ми лявата тръба и плода вече е бил доста голям. Ужасът преди операцията е наистина голям още повечр че аз останах няколко дни за наблиудение с мисълта че все не6то 6те се появи в матката, но уви... На втория ден след операцията ме накараха да се движа сега. Мисля че се справям добре, но психически съм сасипана, толкова съм отчаяна, че не мога да си помисля за нов опит въпреки че толкова исках бебето преди всичко това да се случи. .. В ужас съм от факта, че докато лежах имаще още 3жени освен мен с тази диагноза и отделно други страчни аномалии и аборти в 5-6 месец, миоми, кисти и .... Ще ми е нужно доста време да се съвзема не мога и да плачавече защото пресъхнаха сълзите а и ме дърпа операцията.
Искам да попитам дали след такава интервенция първият цикъл е болезнен и колко дни продължава аз след като ми доиде требва да отида и на контролен. Момичета не искам никого да преживее този ужас. Кажете как се опитвате да преодолеете болката от преживяното. БЛАГОДАРЯ!

Преживява се мила. Аз около година имах страх да не се повтори .След това желанието ми се възвърна и беше по-силно от страха.Успокоявах се с това, че вече знам какво е и дори да се повтори щях да съм подготвена и да взема мерки навреме за да избегна коремна операция и махане на тръби.

# 365
  • Варна
  • Мнения: 3 889
svetli   мила би ли разказала как си осъществи мечтата за бебче-за да ни вдъхнеш малко кураж  bouquet
Ооо, тя ще стане една дъъълга Simple Smile. Ама на две на три:
След извънматочната се пазихме 6 месеца. Още на 15-я ден след операцията бях правила хидротубация, която показа две проходими тръби. Първите 2-3 опита бяха голям ужас, като минеше овуто почваше да ме боли всичко в корема  Laughing. На третия забременях. На 11-я ден закъснение отидох при Яков, точката беше в матката, а овулацията беше от страната на извънматочната и бебето беше минало през оперираната тръба. Яков щеше да се пръсне от гордост, а аз от щастие. Да, ама две седмици по-късно изкървих и се оказа спонтанен аборт, неизвестно защо. На следващия месец пак бях бременна, ама за 2-3 дни, пак не се хвана. Сега вече бях психясала на друга тема - защо не се хваща. Яков ме посъветва да си дам малко почивка. Решихме с половинката, че лятото сме пас. Отидохме на почивка, където се пекох като циганче, особено гледах коремът да почернее. В края на август отидох на контролен преглед. Всичко беше наред, пуснахме някои елементарни имунологични, които също бяха в ред. И така в края на септември забременях пак от раз, ама сега още на 1 ден закъснение рискувахме с Дуфастон, за да не падне, aко това е проблемът. После видяхме точката, пулс и т.н. Беше рискова бременност заради миомата ми, но я износих без никакви проблеми.
В резюме съпругът ми се майтапи, че преди Божидар сме правили все глупави бебета - или не намират пътя, или не могат да се хванат като хората  Mr. Green

# 366
  • Мнения: 1 699
svetli    Hug благодаря ти за историята  Hug Радвам се че вече имаш така желаното бебче.А може скоро и още едно  Mr. Green

# 367
  • Мнения: 115
Момичета, искам да ви попитам дали имахте болки след операцията при ходенето до тоалетна.
svetli надявам се и аз някои ден да си имам едно следко детенце като твоето стига да имам твоя кураж и късмет.

# 368
  • Мнения: 1 699
Мила извини ме за въпроса ама по м или г нужда  Embarassed

# 369
  • Мнения: 115
И по двете. не говоря за силна болка по - скоро като тъпа болка

# 370
  • Мнения: 1 699
Според мен е възможно да има някаква болка-все пак ти е отварян корема.Можеби се понаместват " някои неща"  там вътре . Аз не помня да ме е боляло на не можех да ходя по г нужда седмица след това и пих разхлабващ чай защото не е хубаво да се   Sick  да не правии големи усилия заради операцията.И все пак за твое успокоение звънни на Герджиков-той е голям майтапчия сигурно ще се избъзика нещо и ще те развесели  Laughing

# 371
  • Мнения: 115
Да, др. Герджиков наистина е голоям майтапчия и без това все се базика с мойте глупави въпроси. Тай ми каза и преди като го питах, че е нормално да имам болки все пак е рязано ама аз пак да си питам и патило Simple Smile Мерси!

# 372
  • Мнения: 115
Elsinor ти какъв чай пи за "улеснение на нуждата" аз съм си взела един на Биопрограма, но нещо не съм много доволна от него Blush.

# 373
  • Мнения: 1 699
bergeria  аз си взех майчин лист или сена то май е едно и също.Мисля че също беше на биопрограма Peace
Ако искаш пиши на лични да не отегчим някой Peace

# 374
  • Мнения: 445
Здравейте, момичета!!! Преди време писах в темичката ви за спонтанния аборт относно тестовете....Както и да е...оказаха се положителни, НО.....вчера на 4- ти ден закъснение бях на лекар и той има съмнения за извънматочна  Shocked Видя " недобре оформен гестационален сак" в матката, но нещото което го притесни, е че жълтото тяло било в някаква удебелена капсула или нещо от сорта, затова преполага, че това може а е псевдогестационален сак, или извънматочна.... Cry Ох много ме е страх!!! А иначе плода е с размери 5мм. , но както ви казах го притеснява удебелението на обвивката на жълтото тяло!!!! При някоя от вас случвало ли се е подобно нещо, защото търсих информация, но не успях да намеря!!! Много ви благоаря предварително!!!!

Общи условия

Активация на акаунт