ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 501
  • 714
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 989
ЧХГ 1884.17  Cry Александров не вдига - ще пробвам пак по-късно. Ще се побъркам вече.  Cry

# 61
  • Мнения: 3 010
ЧХГ 1884.17  Cry Александров не вдига - ще пробвам пак по-късно. Ще се побъркам вече.  Cry

Олееее мила, незнам какво да ти кажа  Sad упорствай да го търсиш доктора, той сигурно прави някоя манипулация в момента и не вдига  Praynig дано всичко да се нареди по най добрият начин. А ти как се чувстваш имаш ли още кървене?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 893
Милата... Не е аборт, ясна работата. Ама какво е? Къде е? До петък според мен трябва да се изясни, иначе не ми харесва с толкова закъснение да седиш удома. Имаш ли кървене наистина? Пи ли онзи медикамент на Яков?
До момента развоят прилича досущ на моята история  Confused. Като те гледат сега поискай да огледат яйчниците ти - да се сетят, че бременност може да се хване не само в тръбите. Ако пак никъде нищо не се вижда, аз бих искала диагностично лапаро, след 20 дни закъснение ми се струва опасно безцелното чакане.
Между другото, сега ми хрумва, ако е проблемът в апарата или гледащия, защо не опиташ да те види доц. Балев в клиника "Темелков"? Просто отиди следобед и поискай да те види без час, кажи колко е спешно и важно, не вярвам да те върне. Най-много да се наложи да почакаш. Неговият апарат е много добър, а той е май най-добрият образен диагностик в града.

# 63
  • Мнения: 989
Вече всичко е ясно. Александров ме прегледа и я видя в дясната тръба. Обаче не иска да ме оперира. Каза ми, че има вариант да взема метотрексат или да се оперирам, но това трябвало да го решат так, където ще ме лекуват. Каза, че в Майчин Дом могат да направят лапароскопията, също и в окръжна. Питах го за д-р Козовски - каза, че нищо не можел да ми каже. Говорих и с д-р Тюфекчиева, която ми прави лапарото и хистерото миналата година и тя ми забрани да пътувам до София в това състояние и ме посъветва да пробвам с Метотрексат, защото било най-неивазивно и ако не стане тогава да правя лапаро. Какво да правя?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 893
 Cry Съжалявам...
Прочети на 1 стр. протокола за третиране с метотрексат. Според Александров как е тръбата? Има ли признаци скоро да се спука? Защото метотрексатът не действа мигновено.
А от друга страна, ако закъснее операцията, няма да стане с лапаро и ще минат на коремна, както стана при мен. Това е най-инвазивният и труден за възстановяване вариант.
Според мен реши към коя клиника ще се обърнеш и върви още днес. Ако ще ти слагат метотрексат искай да останеш там за наблюдение.
Александров защо не иска да те оперира?

# 65
  • Мнения: 989
Според Александров тръбата може да изкара още 3-4 дни. Не знам защо не иска да ме оперира - предполагам, че е много зает. Мисля да се обадя на Козовски, но не знам какво да му кажа - аз не съм ходила при него никога и как сега да му звънна и да искам да ми прави лапаро?

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 893
Ако си решила да е при него, звънни и кажи, че си диагностицирана с извънматочна, спешно е и молиш да те прегледа с идея за лапаро. Измисли нещо, че имаш тел. от доволна пациентка. И помоли още днес да те приеме.
Ако тръбата след 3-4 дни става опасна, аз не бих чакала метотрексат. Той и без това е силна отрова, ако не подейства и пак те режат само ще си се тровила. Но това е мое лично мнение, не искам да ти влияя.

# 67
  • Мнения: 862
Скарлет, съжалявам мила за това което преживяваш.
Защо Тюфекчиева не те съветва да пътуваш, в крайна сметка до софия се стига за 5-6 часа от Варна. Звънни на Попов да го питаш ако искаш, той оперира и във болница Вита в София, мисля че ще може да направи нещо да те приеме извънредно.
Гушкам те.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 3 893
Хри, пътуването е опасно, защото тръскането може да предизвика усложнения, не дай Боже спукване.

# 69
  • Мнения: 945
Мила Скарлет, какви са тия доктори да те мотаят. Ти си за спешна хоспитализация, заминавай към Майчин дом за спешен прием. Ако искаш специален доктор, ще си платите за избор. Не се бави.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Скарлет,много съжалявам за това,което ти се случва.Дано бързо се решат нещата,защото явно няма време за губене Sad

# 71
  • до морето
  • Мнения: 494
Скарлет, много съжалявам за всичко през, което минаваш Cry! Надявам се всичко бързо да отмине!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 893
Scarlet, свърза ли се с д-р Козовски? Дано вземе насериозно случая  Praynig.

# 73
  • Мнения: 3 010
Скарлет и аз съжалявам мила, въпреки, че от понеделник, когато разбрах че ЧХГ се е покачило вече бях по4ти на 90% сигурна че нещата са зле, и че не е аборт както Яков ти е казал. Наистина много ти съчувствам и съжалявам за случилото се, знам колко боли и какво изпитваш в момента. За съвет не мога да ти давам, защото тук е въпрос на лично решение. При втората ми извънматочна аз се бях ориентирала към Козовски защото от тук бях прочела много добри неща за него, но както ти си решиш. А д-р Александров неотдавна ве4е не се занимава с операции за това те праща при други лекари /така постъпи и с мен/, но от друга страна няма да престана да го препоръ4вам за диагностика на извънматочна / дано  не ми се налага пове4е де/  Sad  Hug прегръщам те  мила, и вярвам че ще го преживееш, бъди силна още малко ни остана до нашето слънце, което се задава да изгрее

# 74
  • Мнения: 989
Не мога да се свържа с д-р Козовски - не отговаря на телефона, който е посочен в сайта им. Не знам какво да правя. Чудя се дали да отивам в Майчин Дом.
Денди, моля те напиши ми ти на какъв телефон се свърза с д-р Козовски.

Общи условия

Активация на акаунт