как се справяте сас запека при малките

  • 1 740
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Абе хора, не четете ли... бебето е на 2 месеца и половина, какви сокчета от круша препорьчвате!  newsm78
NaughtyСпокойно,на бебе ,което е навършило 2 месеца може да се дава сок,като в началото количеството е по 2-3 чаени лъжички и постепенно се увеличава,това е съвсем нормално,смело мога да твърдя.Вече всеки един родител индивидуално си  преценява кога да започне да го  прави ,но  българската педиатрична школа  препоръчва в края на 2-рия месец детето да започне да приема пресни плодови и зеленчукови сокове,освен в случаите когато бебето е недоносено,болно или с някакви други проблеми,тогава личния педиатър  дава  нужните препоръки ,кога и как да се въведе приемането на сокове и друга допълнителна храна.

# 16
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Ние имахме ужасен запек в началото и акахме с термометъра всеки ден,не е вярно,че детето свиквало и т.н.Когато започнахме сокчетата и пюренцата после-круша,синя слива или кайсия не може да се спре  JoyНо и Фризовома е много добър в това отношение.

# 17
  • Мнения: 118
Лактулоза (това е нещо като захарен сироп) и има деиствие след около 3-4 часа след приема му.На моята дъщеря и го изписаха когато бяхме на 1 месец, и съм много доволна от него.
Препоръчвам ти го няма с какво да навреди на бебчето

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз с такъв проблем се справям със зелен чай. А на бебето си като изпитваше подобни затруднения започнах да давам плодов сок - ефектът беше незабавен. (Беше на 2 месеца). Странно, че страдате от сходни храносмилателни / отделителни проблеми, щом е на АМ няма логика...

# 19
  • Мнения: 575
Фризовом Peace
А ако сте на смесено хранене - яж сушени сливи, после от кърмата ще се разхлаби, много е ефикасно Wink

# 20
  • Мнения: 493
И ние имахме същия проблем!Лактулозата помагаше,но ефекта е за кратко.Всичко се нормализира с течение на времето.Сега като се сетя колко съм се притеснявала затова,че не ака направо ми е смешно.Цялото семейство се радвахме на акото. Simple Smile.И при теб всичко ще се нормализира.Мойта е на нан2 и сега ака всеки ден,а някой деца ужасно се запичат от това мляко.Всяко дете различно,но според мен недей така за щяло и нещяло да сменяш млякото.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 899
ФРИЗОВОМ  Peace !
Хем регулира стомахчето, хем е антирефлуксно!

# 22
  • Мнения: 24
много ви благодаря за саветите а на нан се от две седмици и още след втория прием се появи проблема  а докторката каза че от всяко мляко е така

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Смени млякото-много бебета се запичат от НАН-а  Peace

# 24
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Първо пробвай да смениш АМ, има специални млека за бебета с храносмилателни проблеми.

не виждам причина да се сменя млякото. просто храносмилателната система на бебчето не работи както трябва още. моята на същата възраст се беше запекла, веднъж и цяла седмица. влезе в употреба термометърът няколко пъти. към третия месец като й минаха коликите, всичко се оправи! бяхме на кърма и Фризовом, което е разхлабващо мляко.

Според теб термометърът е по-добър вариант от смяната на АМ?
да.
 не мога да разбера защо някои хора като чуят термометър и изпадат в паника.
смених Фризовома с така прехваления Аптамил и освен кански писъци от глад (кърмата не ми достигаше за изключително кърмене), друго не постигнах. майка ми също ми е правила клизми с термометър в такива случаи, пък съм станала човек тъй като се гледам...

# 25
  • NL
  • Мнения: 520
При моята дъщеря решението дойде като и смених АМ.Ползвах в началото стандартния Нутрилон след това мина на Омнео.Оттогава не е имала проблеми.

# 26
  • Мнения: 433
не мога да разбера защо някои хора като чуят термометър и изпадат в паника.
смених Фризовома с така прехваления Аптамил и освен кански писъци от глад (кърмата не ми достигаше за изключително кърмене), друго не постигнах. майка ми също ми е правила клизми с термометър в такива случаи, пък съм станала човек тъй като се гледам...
Много просто - защото е доказана връзката  между честото използване на термометър /мушкато/здравец и др. подобни за мушкане в бебешко дупе - и ленивите черва на по-късна възраст.

TarikMom е права - най-добре е да се прави редовно масаж на коремчето - с леко поглаждане по посока на часовниковата стрелка, не много близо до пъпа. Освен това е добре да се упражняват крачетата и да се вдигат към коремчето - така се подсилва налягането в стомахчето и спомага за изхождането. Добър ефект има и по-честото поставяне на детето по корем.
Ако поне седмица редовно правене на такива процедури не помогне - смяна на млякото.

# 27
  • Мнения: 266
Иние сме минали по този път.Аз в началото давах ФРИЗОЛАК и така се запече жоро,след това смених с НУТРИЛОН КОМФОРТ,и резултата беше на лице.Иначе за да се изходи дръсчица от здравец аз слагах в дупето,иначе нищо не ни помагаше. #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
НАН е АМ,което при много бебета предизвиква ужасен запек.Имаш някалка варианта:
1.ние преминахме на Аптамил Комфорт и бебка и сега си ака по 3 пъти на ден.Смяната на АМ я консултирай с педито.
2.използвай термометър-на бебка даже от бърза помащ и направиха клизма с Т,а също и д-р Антонова/педиатърката,която гостува при Иван Звездев/ препоръчаха Т като единственото механично средство дразнещо ануса и предизвикващо  дефекация.НЕ използвай мушкато/има етерични масла/ и сапунче/има киселини,които раздразняват лигавицата/.Бебка въпреки честата употреба  на Т няма лениви черва.
3.Даваш Блевит Л, докато  е необходимо.

# 29
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз използвах чай Блевит Л против запек.Проблема се решаваше веднага  Wink

Общи условия

Активация на акаунт