Съпруга ми си тръгна

  • 5 389
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Да бях забранила, точно заради нейните интриги и смея да твърда, че това е периода в който сме били най-щастливи. Аз бях и казала, че ако иска може да идва вкъщи да го вижда, но детето там няма да отиде. Не може първо ти да ми обясняваш, че детето ми е грозно, със щръкнали уши и т.н.. Да ми казваш докато бях бременна как се абортира и какво ли още не, че ако не рода момче, незнам си какво и т.н. и т.н., не мисла, че който и да е в мойта ситуация не би постъпил по същия начин! С мъжа ми сме заедно 7 години, със свекърва ми последните 2 години дори не сме се виждали, за да няма причина да се дразниме една друга, пусках детето всяка неделя с баща му да и ходат на гости, но и факта, че не хода за да и е по угодно на нея пак не я задоволи. Месец преди сватбата ми обясни как не трябвало да се жениме... Ето 3 години по-късно от тогава стана нейното. Не мисла да се оправдавам за каквото и да е, защото не чуствам вина. Как да бъда човек с нея след като близо 3 годишния ми син, ми казва онзи ден, че "баба Аче мази мама", след като аз не съм си позволила веднъж да кажа нещо лошо пред сина си за нея!
И както и да се развият нещата, дори и мъжа ми да се върне, детето пак няма да отиде повече при баба си.... Ако искате ме разбирайте, но няма да допусна това нещо!
Инече писах сутринта смс на мъжа ми, защото детето страда и го търси пита за него, но явно и това не го трогва! Ако иска да се връща, но на дойде да поседи малко с детето, защото той е много чуствителен и наистина усеща липсата му. Аз не си позволявам да плача пред него, дори незнам ако не беше малкия сигурно съвсем щях да се смачкам психически.Аз дори не мога да го позная, дори незнам дали съм го и познавала. Той е безумно отговорен, гледаше детето, помагаше във всичко. Като беше в командировки все бързаше да се върне, независимо от часа, само за да си легне при нас... Сега няма и следа от безумно обичащия мъж...


Изобщо не се и чувствай длъжна да се обясняваш, за мен е перфектно ясно,че за да имаш такава нагласа към свеки,значи тя го е направила да е така...Нещата,които казваш са ужасни и се моля като мине време мъжът ти да се осъзнае,че има отговорност към детето. А за вашите отношения ти знаеш най-добре какво ще можеш да простиш и какво не и струва ли си изобщо  Hug

# 16
  • Мнения: 671
Ако бях на твое място ,хич и не бих си губила времето да чакам някой да се осъзнае.
Съжалявам ако те наранявам,но се обзалагам че битката ти е загубена.
Кофти шанс си имала да попаднеш на свекървище и мъж дето още не е излязал из под полата на майка си.
Сама си срещу цялата му рода.Казваш ,че финансово ще ти е трудно,но въпреки това премисли добре струва ли си да търпиш всичко това,струва ли си и за напред да живееш унижавана и обиждана.
Аз не бих,пък ти сама си решавай.

# 17
  • Мнения: 263
Според мен сега е момента да се стегнеш, колкото и да ти е тежко и да се приготвиш "за война". Изконсултирай се с добър адвокат дори и да не последва веднага иск за развод!
На сестрата на моя мъж такива номера и навъртяха! И детето е вече голямо и разбира, а баща му не спира да му звъни по тел. да му обяснява колко добра била любовницата му в сравнение с майка му! Измъкна всичко от апартамента, взе телевизори, гардероби, одеяла и какво ли още не дори преди самия развод!
През цялото време подлъгваше жената, че в името на детето ще правят компромиси помежду си, а сега ги съди да им вземе компютъра, заключил е една стая от жилището (тази на детето), защото бил имал право да си я ползва!
След развода дълго време не си плащаше издръжката и какви ли не още идиотии!
Та, зная, че е гадно, но... приготви се за още един ад... По-добре е да си подготвена, отколкото да се надяваш на човещина и отново да останеш разочарована!

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък ще кажа, че щомв се обичта и разбират с мъжа й - да се бори
с позволени и непозволени средства
изоплзвай детето...въобще използвай всичко дето можеш - реви върни го и го задръж
щом сте щасливи...
а дали пак ще се повтори...божа работа....
арабите имат следанта мъдрост - ако нещо се случи, то има малак вероятноятност то да се повтори, но ако се повтори - то най-вероятно ще се потрети....
успех...
може да греша, но аз мен това ми се вижда ранен отбой...в крайна сметка заради детето и заради вашето семейстов си струва да опиташ и да преглътнеш малок гордостта си

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а и да - освет това се напъни и се консултирай с адвокат
за всеки случай
подготви се за най-лошото като се надяваш на най-доброто

# 20
  • Мнения: 1 559
Той дълго време не ходеше при тях, бях забранила, не пусках детето. После ходеха за определено време, което определа аз и така.

Офф,някак тва ми е малко странно Thinking.Само си представям ,някой да ми забрани да виждам майка си. #Cussing out.Не е трябвало да бъдеш толкова крайна,а с малко хитрост да го държиш настрана от нея...
Дано  след кратка ваканция там,се осъзнае кой е на първо място за него..и дано това да сте вие с детето Hug..а не "мамчето" #2gunfire

# 21
Той дълго време не ходеше при тях, бях забранила, не пусках детето. После ходеха за определено време, което определа аз и така.

Офф,някак тва ми е малко странно Thinking.Само си представям ,някой да ми забрани да виждам майка си. #Cussing out.Не е трябвало да бъдеш толкова крайна,а с малко хитрост да го държиш настрана от нея...
Дано  след кратка ваканция там,се осъзнае кой е на първо място за него..и дано това да сте вие с детето Hug..а не "мамчето" #2gunfire

О, не, той ходеше при майка си, рядко, но ходеше, просто не пусках детето да ходи, но на него никога не бих забранила това. Инече, тя му звъни всеки ден по телефона и ако си е дошъл по рано от работа и като звъне разбере ли, че се е прибрал затваряше бързо. То всъщност и до сега си е било така. След като почнах да пускам детето за по няколко часа той го водеше събота или неделя, като е имало и седмици, когато не са ходили.А и незнам дали пък и чак толкова и е притупало на свеки са го вижда детето. То беше на 6 месеца, когато тя ме попита, как му казваме на галено... Не знаеше женицата, но пък и за какво и е! Те не могат да понесат факта, че детето е кръстено на моя баща (трябвало на девер ми името да носи), като игла в очите им е и факта, че сина ми е одрал кожата на мен и моя баща... То затова е грозничко детето! Много неща, заради които дори е трябвало да бъда и много по крайна!!! Факт е, че когато детето ходи на гости при баба си, аз пращам храна от вклъщи, за да има той какво да обядва или закуси. Дори и храна не му се предлага като отиде. То сина и си идва усверипял от глад, та детето ли да ми нахрани!
Дори ми е идвало на ум да се местиме в друг град, за да сме колкото се може по далече от нея! Да бягам, за да си запаза семейството! Сега сигурно пак са симулаций че вдига кръвно, припада, задушава се, ей такива сериалчета разиграва! Човек да я ожали. Истина е, че мъжа преди 4 години, когато заживяхме заедно, сам избяга от нея, но нещата после пак се завъртяха... Аз дори не съм вярвала, до момента, в който мъжа ми не ми предложи брак, че ще мога да кажа нещо лошо за тази жена... Тя не се държеше с мен така. В деня след като разбра, че ми е предложил вече се "запознах" с истинската и същност и от тогава та до  днес..
За консултацията с адвокат съм го мислила вече, и чакам просто да отминат празниците за да се консултирам с такъв и просто да съм наясно с това, което ме очаква. Аз не мисла, че мъжа ми ще ни потърси скоро или поне докато брат му си е в България.
Финансово за сега ще се оправа, имам някакви заделени пари поне за 2 месеца да мога да покривам сметки и нуждите на детето. Обаче всякаш всичко върви срещу мен, колата се развали, детето за 2 дни унищожи всички маратонки и какво ли не... Знам, че баща ми няма да ме остави така, но каквото и да е, никой не е длъжен да ни издържа, все ще се оправа някак си. Дупе знае 2 и 200.
Искам само детенцето ми да е добре, да не се травмира и да мога да се погрижа за всичко свързано с него, за да запълна липсата... Въпреки, че бащата си е баща и те двамата са много близки, но не всичко зависи от мен.
Да му се обадя и да се моля, незнам дали ще мога, а и свеки най-вероятно точно това очаква да се мола да се прибере, за да клекна и да може да се възползва още повече от създалото се напрежение между нас. Не съм толкова горда, но в крайна сметка, всичко има цена, а аз тази цена не искам да плащам! Жалко, че и сина ми, ще трябва да я плати. По-добре сами, отколкото манипулирани (ако се обада да се моля) цял живот от това долно същество. Нея Господ достатъчно е наказал, но не съм вярвала, че в човек може да съществува толкова злоба, че да търсиш нещастието и на собсвените си деца! Жалко е!

# 22
  • Мнения: 671
Леле момиче,те на теб трябва да се молят а не ти на тях.
Уважавай самата себе си,за да почнат и другите да те уважават. Peace

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Леле момиче,те на теб трябва да се молят а не ти на тях.
Уважавай самата себе си,за да почнат и другите да те уважават. Peace
някои неща не са черно-бели
аз пък бих се молила
заради детето, заради моята любов, заради неговата към мен, заради това което ще следва - развод и болка, болка...за детнето и за нея...
айде стига прекалена гордост пък
в крайна сметка помоли да поговорите...да се разберете
с него...ен на свеки....
ГРЕШНО виждаш нещата - сори ама ти всичко свързваш със свеки...
аз те призовава да помолиш мъжа си да говорите, ти веднага асоциираш нещата със свеки
искам само да кажа, че при тези твои чувства - може да не виждаш пропастта между вас
нещата може да не са заради свеки, както си мислиш а може да са ваш личен проблем, който си пропуснала...

не те обвинявам, моля те не приемай така думите ми
търся проблема...и виждам и в теб някои заложени проблеми...

и помисли добре какво е гордостта...лош съветник преди всичко
уважението личното е едно, но това да се бориш с нокти и зъби за щастието си и това на детето ти - не е липса на самоуважение и липса на гордос, или не е унижение...

нека поставя така въпроса - на колко сте готови за детето си? и ако това същото върне и вашето щастие?
защо да е унижение да помолиш мъжа си да се върне когато го обичаш? но не е лошо така да обречеш сина си на самота...например...

това само като въпорси...не съм запозната напълно със ситуацията, не мога да давам някакви горещи съвети...
моля авторката само да се ЗАмИСЛИ И да премисли добре нещата...ен само от инат, гордост...

# 24
  • Мнения: 1 919
Здравей и от мен,
Подкрепям мнението на catnadeen. Трябва да поговорите - дори само за да се изясните.
Аз имах подобни порблеми със свекито и постепенно покрай тях се получи и пропаста, която е между нас.
А аз просто съм проспала този моменти и до последно виждах единствено проблема със свеки.
Всичко си беше наред, много държеше на мен и детенце, ядосваше се че майка му го размотава.
След едно ходене при мама се покри и каза давай да се разбираме за издръжката на детето и кога ще го виждам.
Изяснете си проблемите и се опитайте да ги решите ако можете.
Успех и не се предавай.

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 11:05 от galia_mi

# 25
  • Мнения: 660
не съм вярвала, че в човек може да съществува толкова злоба, че да търсиш нещастието и на собсвените си деца! Жалко е!
Не мисля, че тази майка целенасочено търси нещастието на детето си. Помисли..за да ходи при нея, значи има нужда да я вижда и да говори с нея..та дори и за търканията между вас. Само една майка може да разбере какво ти е на душата. Не знам защо изобщо си ги спирала да ходят при нея..те така или иначе са се прибирали при теб. Както и да е...
Ако можеш преглътни гордостта си и направи опит да събереш семейството си. Ако не си помогнеш сама, няма кой. А детето винаги ще ви иска и двамата..хубави или лоши! Горе главата!

# 26
  • Мнения: 429
Изгубена..., само си представи ,че някой ден , ще имаш снаха, и тя ще постъпи по този начин, като теб....Не те обвинявам, обаче ненавистта на свекито ти към теб не може да е дошла от нищото. Просто ей така хората не се мразят. Аз лично тренирах лицемерие в продължение на 7 години, след което и казах всичко и тя на мен така.... Simple Smile Но докато имах нещо общо със сина и, се налагаше да правя компромиси.
Помисли добре, заслужава ли си да загърбиш всичко ,само защото не можеш да я изтърпиш 2 часа месечно? На твое място бих говорила с мъжа си , ама сериозно ! Дори се изумявам как до сега не си го направила. Казваш ,че сте се разбирали перфектно с мъжа ти.Ако е така как се е стигнало до тук? Вярвай ми, ако някой обича някого и се разбира с него , няма просто така да си тръгне, без обяснение , и да си зареже живота който е градил с години ,заради 2 думи изречени от майка му! Просто няма такъв филм.
Извини ме ако съм те засегнала, не е това целта ми .По-скоро ми се иска да се замислиш, с какво ти си допринесла за ситуацията, защото е много лесно да кажеш "тя е виновна".Не защитавам нито нея, нито мъжа ти .
Знам ,че ти е тежко и ,че не знаеш как ще я караш от сега нататък.Стегни се и направи нещо! Аз направих компромис и живях 2 години в ад, докато се навих да си тръгна. Ако вярваш ,че това не може да е края - бори се! И все пак говори с адвокат!

# 27
  • Мнения: 115
Някой беше казал във форума, че тихата война може да продължи с години. Тихата война между снаха и свекърва се дължи на характера на мъжа/сина/. Може деликатно да се избегне тази война. И двете страни не трябва да прекаляват, но когато синът не е способен да се справи със собствените си емоции, то тогава няма кой. А пък мисля също, че няма за какво да се моли "изгубена", защото не си е тръгнала тя. Или ако му е писнало на мъжа и, можеше да каже, че има нужда от почивка. Но това да си тръгва заради майка си, просто е глупаво. И следваща жена да си намери пак ще бъде също толкова напрегнат, какво си мисли майка му и какви здравословни проблеми ще изкара на преден план. При мен също имаше такова напрежение, аз се оттеглих в един момент, и изобщо не ми пукаше какво ще каже майката. Обаче мъжът ми си остана с едни страхове. Това продължи много време, ще продължи и занапред. Но стана така, че други причини го накараха да ми наговори куп глупости и смята да си върви по пътя. Аз съм писала и в други теми, но това със свекървата е малко като приказката "Не е виновен който яде баницата, а който му я дава." Сам да си осъзнае вината!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 105
Някой беше казал във форума, че тихата война може да продължи с години. Тихата война между снаха и свекърва се дължи на характера на мъжа/сина/. Може деликатно да се избегне тази война. И двете страни не трябва да прекаляват, но когато синът не е способен да се справи със собствените си емоции, то тогава няма кой. А пък мисля също, че няма за какво да се моли "изгубена", защото не си е тръгнала тя. Или ако му е писнало на мъжа и, можеше да каже, че има нужда от почивка. Но това да си тръгва заради майка си, просто е глупаво. И следваща жена да си намери пак ще бъде също толкова напрегнат, какво си мисли майка му и какви здравословни проблеми ще изкара на преден план. При мен също имаше такова напрежение, аз се оттеглих в един момент, и изобщо не ми пукаше какво ще каже майката. Обаче мъжът ми си остана с едни страхове. Това продължи много време, ще продължи и занапред. Но стана така, че други причини го накараха да ми наговори куп глупости и смята да си върви по пътя. Аз съм писала и в други теми, но това със свекървата е малко като приказката "Не е виновен който яде баницата, а който му я дава." Сам да си осъзнае вината!!!

С всичко казано до тук съм съгласна, но най-съгласна съм с почерненото! Това е простата и самата истина! Един мъж трябва да бъде мъж винаги - мъж на жена си и син на майка си, но все с акъл!!!!

# 29
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Milian, BezPravila, четете, бе момичета. Изгубена вече уточни, че не е ограничавала неговите посещения при мама, а тези на детето. Peace
Изгубена, не знам какъв съвет да ти дам. Освен да отидеш при вашите и да поговориш с най-близкия ти човек, да говориш, да плачеш, да обвиняваш, абе да излееш всичко което се е насъбрало в теб, отиди на гости на много близки роднини с детето (най-добре при майка ти ако се разбирате) и когато то заспи си поплачи на рамото й, излей всичко, което ти се е насъбрало и се наспи и ти.  Hug Тогава може би нещата ще ти изглеждат по-ясни.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт