Средство против комари и кърлежи?

  • 18 556
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С комарници на вратите и прзорците-навън офф Peace

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние нямаме комарници на прозорците, по простата причина че няма никакъв начин да им сложим. Те са покривни и няма вариант да има комарник и да е отворен прозореца. Освен това малкия ми е с атопичен дерматит и не мога да го мажа много с разни гелове и спейове, защото се изприщва само от поглед. Миналата година си купих от устройствата на Чико с ултразвук и съм страшно доволна. Едното го включвам в хола, другото в стаята. Носих си ги и на морето. Не сме имали комари вкъщи, а единствените ухапвания сме си ги носили отвън. Само тогава го мажа с едно ролонче също на Чико, което успокоява сърбежа.

# 17
  • Мнения: 2 090
Вкъщи-комарници на прозорците,навън-AUTAN за бебета и деца(кремче)

# 18
  • Мнения: 308
АУТАН - спрей за вън , доколкото си спомням той предпазва и от кърлежи. Вкъщи понякога включвам Райд - таблетки , а иначе - мрежа на прозорците.

# 19
  • Мнения: 102
Комарник-в къщи.Аутан-навън.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте мами,
Преди седмица дъщеря ми я нахапаха комари. Cry Ухапванията се възпалиха, водихме я на кожен. Мажа я с лекарството и започнаха да избледняват. Още не мога да си простя, че не я овардих!
Въпросът ми е какво използвате против комари за бебчетата и децата си. Тя е на девет месеца и досега не съм я мазала с нищо, в стаята пускаме машинка с Райд. Но лятото идва и много се притеснявам как да я предпазя.

# 21
  • Мнения: 5 140
Явно има алергия към комари, моята Ния е така.
Вече е на 5 год и като я ухапе комар се възпалява много здарво.
Аз пръскам това: http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=6&id=13
за сега има ефект поне малко помага

# 22
  • Мнения: 1 168
Здравейте,
Относно препаратите и кремчетата против комари вече намерих една темичка и я прочетох, та се просветих Simple Smile. Обаче бихте ли ми казали какъв слънчезащитен крем да ползвам за беба, тя е на 4 месеца в момента и е бяла, та чак прозрачна /на мама се е матнала Laughing/ и е логично лесно да изгаря.
И още - как да ги комбинирам - когато излизам или сме на почивка, няма ли да неутрализирам действието им ако ги намажа един след друг и кое да намажа първо /ако има изобщо значение за ефективното им действие/?

# 23
  • Мнения: 1 900
Аз съм купила слънцезащитен крем на Мустела 50 +, но и на мен ми е чудно ако мажем и с двата как точно да става. Thinking
Би ли ми пратила адреса на тази тема, че не мога да я намеря, а е интересно? Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
и аз искам линк за темата. Peace
за крема- ние ползваме мустела и естествено се огледах първо за нея. обаче и като цена и като количество и като качество стигнах до извода и купих слънцезащитен 50+ на Ла Рош- 100мл, - предлага защита от пясък, вода, УВА и УВБ лъчи, и изпотяване. за лице и тяло, без парфюм. Peace
за комарите - аз все си мисля че те вечер са по-активни и в този смисъл просто не ги мажеш едновременно, а през деня слънцезащитното и после другото. хм, но въпроса е интересен, ше зема да питам в аптеката за всеки случай  Peace

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 10:49 от elpet

# 25
  • Мнения: 9 486
Колкото по-малко мазила-по добре...още повече за такова малко бебе Wink
Ползвай Мустелата за слънце /аз бях взела на Виши 50+/, и мрежа за комари за количката Wink
А ако я ухапе комар-намажи мястото с фенистил гел-ефекта е моментален Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 44 129
В момента има доста актуални тема за слънцезащитните продукти.
Аз лично до годинка ползвах Мустела бебе, след това Дейлонг, но може и за бебе да се вземе дейлонг микросън....
Дейлонг по-ми харесват.

# 27
  • Мнения: 1 477
Слънцезащитен лосион ползвам на Нивеа 50.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288770.0
ето това четох преди около седмица. Не че няма да питам и педи тя кое ще ми препоръча, но наистина не ми е ясно как да ги съчетавам
За комари нищо не съм ползвала.Сега ще чета да се просветявам   bouquet

# 28
  • Мнения: 236
Аз пък доколкото знам, за детенце под 6 мес. не се препоръчва да се маже със слънцезащитни продукти. Това го прочетох в една книга - казва се Първата година на бебето седмица по седмица - авторите са американци.
Моята беба я водихме на плажа миналата година - беше на 3 месеца  стоя под чадъра, само по памперс и една ефирна пеленка отгоре. Водехме я или много рано сутрин или след 16.00 часа. Не сме ползвали крем. Нашто педи ни каза да внимаваме много, да не я излагаме на слънце и че кремчето не е решение - бебешката кожа е изключително нежна и просто не е за слънце. По време на активното припичане на слънцето е била плътно на сянка.
Извинявам се за off - a, просто прочетох, че бебчето ти е на 4 месеца и исках да споделя какво аз знам.
Също бих използвала мрежи за комари, но не и мазила или от машинките, които се включват в контакта - бебчето е много мъничко още

# 29
  • София
  • Мнения: 44 129
Аз пък доколкото знам, за детенце под 6 мес. не се препоръчва да се маже със слънцезащитни продукти. Това го прочетох в една книга - казва се Първата година на бебето седмица по седмица - авторите са американци.
Моята беба я водихме на плажа миналата година - беше на 3 месеца  стоя под чадъра, само по памперс и една ефирна пеленка отгоре. Водехме я или много рано сутрин или след 16.00 часа. Не сме ползвали крем. Нашто педи ни каза да внимаваме много, да не я излагаме на слънце и че кремчето не е решение - бебешката кожа е изключително нежна и просто не е за слънце. По време на активното припичане на слънцето е била плътно на сянка.
Извинявам се за off - a, просто прочетох, че бебчето ти е на 4 месеца и исках да споделя какво аз знам.
Също бих използвала мрежи за комари, но не и мазила или от машинките, които се включват в контакта - бебчето е много мъничко още
Аз предполагам, че има предвид за лятото когато ще е по-голямо...то сега няма и нужда от такива продукти още........
Иначе да.... и аз така знам, о толкова малко бебе и на пряко слънце не се излага....а и мазилата пречат на естествения прием на вит Д...
А за комари - аз до сега не съм мазала, първата година не го и хапеха, втората имаше няколко ухапвания, но той не им обръщаше внимание...тази година ще ведем дали....

Общи условия

Активация на акаунт