Следобедна закуска без каша или бисквити?

  • 1 573
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мами!

Яна е на почти на 7 месеца и успешно е захранена със зеленчукови и плодови пюрета, както и каши. Засега не съм замествала цяло хранене, освен инцидентно, когато сме навън. Все още се кърмим, но кърмата ми намаля и вечер не и достига.
Освен това е малко над нормата (8,8 кг. на консултацията на навършени 6 месеца) и въпросът ми е каква следобедна закуска да и давам, така че да не я кърмя, но въпреки всичко да и стига до вечерното хранене, което е изцяло кърма. Не ми се иска да давам каша или бисквити, защото са мн.калорични.

Дайте идеи?

# 1
  • Мнения: 71
аз бях започнала да давам на моята дъщеря плодови пюрета и 1-2 пъти седмично каша, но педиатърката ни като разбра, каза че трябва да е точно обратното, защото от плодовите пюрета не се наддава и не са достатъчни за хранене. а според мен тя ти е все още малка за да и даваш нещо по-различно.

# 2
  • Мнения: 9 467
Нали знаеш че намалявайки бр кърмене-респективно води до намаляне на производтсвото на кърма от организма..затова по-добре /ако не си решила да отбиваш/ си увеличи кърмата Wink
А на беба можеш да даваш съвсем спокойно плодовите пюрета които е яла+ нови спрямо възрастта. Аз лично не съм съгласна, че не можели да заместят хранене Stop
Още е малка, но до излизането на споменатите по нататък плодове, вече ще може да хапва и в суров вид:
череши, банан, пъпеш, диня, круши, ябълки, грозде

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
 newsm78 до скоро на Кати следобедната закуска й беше кърма...А и какво следобедна закуска на 7 месечно бебе? Все пак ако даваш някаква  закуска в 16 часа и искаш да остане сито бебето чак до вечерното хранене...освен каша май с плодово пюре или настърган плод няма да се засити толкова, че да издържи до вечерното...Има едни каши в бурканчета на хип и др.фирми...там плодовото съдържание е повече от % на кашата..само това ми идва наум...но Кати повече от 3 часа след такова цяло бурканче /190/не е издържала...ама това си е заместено хранене вече...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нали знаеш че намалявайки бр кърмене-респективно води до намаляне на производтсвото на кърма от организма..затова по-добре /ако не си решила да отбиваш/ си увеличи кърмата Wink
   Peace

# 5
  • Мнения: 630
Можеш да даваш шейк -50/50 -мляко, в твоя случай кърма и плодово пюре. На 7 месеца, предполагам 170-180мл. общо количество -значи 90мл. кърма и още толкова плодово пюре. Дъщеря ми много харесваше плодовия шейк.

# 6
  • Мнения: 72
Благодаря за съветите!

Ясно е, че ако не кърмя следобяд количеството на кърма ще намалее. Но ми е по-важно да се нахрани добре за през нощта.

Тъпото е, че не иска да се храни от шише иначе бих и давала АМ следобяд. Засега давам 125 мл плодово + малко АМ в пюрето и издържа около 3 часа. Може би ще увелича количеството на пюрето. Иначе сме на 5 хранения в денонощието.

А какво ще кажете за бишкотите на Плазмон без глутен? Не съм сравнявала калоричността с кашите, но ми се струват много сладки.

# 7
  • Мнения: 2 837
Цитат
Но ми е по-важно да се нахрани добре за през нощта.
Кърмата не е по-малко калорична и нахранваща от плодовото пюре, че даже и от другите храни.Румен наддаваше от кърмата както от нищо друго, въпреки че и сега хапва много, а не е от най-подвижните.
 Аз съм давала следобяд около 5 часа понякога плодово пюре, но след това му давах и да цока и храненията ни до към годинка бяха 7, ако не се лъжа. Що се отнася до намаляването на кърмата - да, ще намалее, но няма да изчезне. Откакто Румен стана на година, намалих кърменията до едно, като мислех да отбивам, после се отказах и сега кърмя по два пъти, като нямам липса на мляко - така че колкото по-често кърмиш, толкова повече кърма ще има.
Що се отнася до кашите - калорични са готовите. Аз вече правя такива от овесени, ръжени ядки, булгур (със сирене, откакто му го въведох, преди това с кърма), някои майки правят каша от елда. Те не са лош вариант.

# 8
  • Мнения: 2 614
Режима на хранене, който споменаваш моето дете имаше към 1г6м - но не затова е темата.
За да те посъветваме какво да даваш на детето - кажи по-подробно какво хапва, ако си въвела и кисело мляко - можеш да даваш него с една бисквита, например.  Peace
А това дали е с наднормено тегло е спорен въпрос - защото зависи колко кг се е родила, колко обикновено наддава на месец и какви са хората в рода. Та педиатърката от 5 виждания на детето, надали може да даде меродавно мнение за това как се развива детето - но това е друга тема  Peace


# 9
  • Мнения: 756
на 7 месеца чудесна закуска е е комбинация от пресен плод - аз добавям сирене и понякого бисквити , давам йогурти без бисквити , но ако направиш каша с повече пресен плод , кърма или АМ е също добре . Аз не съм забелязала от кашите да се пълнее - това навсякъде избива като страх при майките , че като дават каша се пълнее - вижте калориите на опаковката и си преценете. По - скоро от бисквити , бишкоти и тези Плазмон , които са много следки се пълнее.

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Това за наднорменото тегло- не гледай мерки и теглилки , до годиниката е най-интензивния растеж. Честно казано не съм убедена, че от кашите децата дебелеят. Моят син яде каша,  но никой не може да му даде килограмите- все по-слаб изглежда от другите. Според мен давай повече плодово пюре с малко каша.

# 11
  • Мнения: 1 098
Моето дете е на 9 месеца. Нямам изместено хранене. Значи следобяд давам кърма и след 40 мин. твърда храна. 2 пъти в седмицата давам каша, веднъж кисел, веднъж елда. Около три дни хапва плодово пюре, но не би ме притеснило и цяла седмица да е само на плодове и мляко следобяд.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
А защо когато сте навън не кърмиш?
Аз също съм на мнение, че може да даваш следобед пресен плод или плодово пюре, но мисля, че е още по-добре, ако имаш намерение да кърмиш по-дълго, преди това да предложиш на детето да си цоцне, а после пюренцето  Peace Така хем ще хапне нещо лекичко, хем няма да е заместено храненето, хем ще работи за лактацията ти. Намалиш ли броя на кърменията, намаляш и количеството кърма... очакваното пълнене на гърдите за вечерното хранене ще го има само първия, най много втория ден и кърмата ще се регулира към намалялото търсене т.е. тя също ще намалее....
Петър го кърмих по градинките до годинката, не виждам от какво се притесняваш, все пак това е естественото хранене на детето.
Успех и пиши.... Hug

# 13
  • Мнения: 72
Здравейте всички!

Отново благодаря за съветите ви!

Относно кърменето трябва скоро да започна заместване и на другите хранения, зашото тръгвам на работа след 2 месеца. Така яе не виждам смисъл сега да повдигам лактацията. Ще кърмя само сутрин и вечер, а през останалото време ще замествам. Не бях и подозирала преди да родя, че ще имам толкова дълго време кърма, но бях упорита и се получи. Много съм благодарна.

Сега за следобяд ще давам по-малко каша и повече пюре, при това не всеки ден, а 2-3 за седмица. През останалото време смятам да давам повече плодово+АМ. Спирам бисквитите на Плазмон, въпреки че не съм и давала повече от 2 за закуска, което не мисля, че е много. След 1 месец ще и дам и кис.мляко, което е прекрасна следобедна закуска+пресен плод. Относно пресния плод, трябва ли да го обработвам или само измивам и настъргвам? Но не съм сигурна в качеството на плодовете, а няма откъде да взема домашни. Затова се чудя дали трябва да ги обработвам преди това?

Общи условия

Активация на акаунт