Търся съвет как да го забравя

  • 17 349
  • 156
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съгласна съм с megan79, че това са ученически истории. И аз въртяла виртуална любов и съм била изправена пред избори. Но когато веднъж вземеш решение е незряло и несериозно да въртиш подобни игрички.
А тази жертва заради детето още по-малко я разбирам...  Детето няма да расте щастливо ако родителите му не са такива.

# 61
  • Мнения: 742
Няма такъв филм "само приятели". Или се взимайте, или прекратявай отношения. Как изобщо можеш да живееш в такава агония. Спреш ли да контактуваш с него, ще те боли, боли, пък ще ти мине. А така какво- вечно човъркаш раната.
Да не говорим, че е подло както спрямо мъжа с който живееш, така и към лелеяния "приятел". Заради собствения си егоизъм лишаваш трима(в т.ч. и ти) души от възможността да имат пълноценна връзка.

Ако си решила, че сегашното ти семейство е по-важно, ще се наложи да прекратиш "приятелските" контакти с това момче.  От друга страна,  си достатъчно голяма, сама да прецениш кое е най-доброто.

# 62
Megan,

уважавам мнението ти. Не се заяждам, но много трудно се чете това, което си написала.
Ще ви отговоря малко по-късно  Hug

# 63
Цитат
Но аз имам нужда като чели да знам че той е добре , че е щастлив , и че живота му се развива добре.


Благодаря за този прекрасен и тъжен разказ. Знам, че ти можеш да ме разбереш.

Не искам да забравям красивите моменти с него, не съжалявам за нищо. Искам само да престана да мечтая за него, защото и аз никога не бих лишила дъщеря ни от бащата, който я обича с цялото си сърце.
Много хора са ми написали ,че не можем да бъдем приятели, да така е уви....
  Искам само да знам ,че той е добре, че е щастлив и че живота му се развива добре - точно това, което ти си написала!
Единственото което ни остава да бъдем силни!

# 64
Цитат
Съгласна съм с megan79, че това са ученически истории. И аз въртяла виртуална любов и съм била изправена пред избори. Но когато веднъж вземеш решение е незряло и несериозно да въртиш подобни игрички.
А тази жертва заради детето още по-малко я разбирам...  Детето няма да расте щастливо ако родителите му не са такива.

Тук не става въпрос за виртуална любов, живеем в един огромен град, но все пак в един град. Не става въпрос и за избор - той вече е взет.


# 65
Цитат
Защото иска да говори за това, за него, за чувствата си. 
Димана мила, сама знаеш какво трябва да направиш, знаеш и как да го направиш, остава само да го пожелаеш.   Ако ли пък не, остави нещата така, както са. Ако не ти е безумно тежко и не се измъчваш до болка карай си по старият начин. Всичко ще си дойде естествено на мястото и ще се разреши от самосебе си, повярвай ми, но просто ще стане мнооого по- бавно. Да си страдаш за него от разстояние, да си мсилиш и мечтаеш за красиви изживявания, също има своето очарование. Така, че съвсем не е задължително всичко да се прекрати насила.
Горе главата, усмихвай се и разсъждавай по- малко, повечко живей! 

Понякога наистина имам нужда да поговоря с някого за него, носталгията и спомените ми идват в повече.
В такива моменти е по-добре да излееш душата си пред непознати, отколкото да му напиша нещо от сорта - "мисля за теб"....
Благодаря за думите!

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имах предвид избора да започнеш цялата тази авантюра. Аз не бих си позволила да изпадна в такава ситуация.

# 67
Цитат
Имах предвид избора да започнеш цялата тази авантюра. Аз не бих си позволила да изпадна в такава ситуация

Човек трябва да е направен от стомана за да устои в такава ситуация.
 Rolling EyesХората са го казали - за да устоиш на изкушението трябва да му се отдадеш.
Аз бих добавила - но не трябва да се влюбваш!

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че просто ти липсва нещо в живота - не, че той е толкоз прекрасен и незаменим, имаш нужда от емоции...

# 69
някак не е е присъщо на един семeeн човек,с деца,да върши такива ученически неща Rolling Eyes.И наистина този битовизъм е най виновния в случая...както при теб,тва че сте си биле през цялото време самички с детето,докато тати ви усигурява хубав живот Crossing Arms..,така и при Димана.Убедена съм обаче,че този битовизъм както е разрушил връзката между вас и мъжете ви...така ще разруши и връзката между вас и потенциалните виртуални Sunglasses.Това е живота,не може да сме вечно влубени,не може вечно да усещаме пепрудите в корема...,не може вечно да скачаме на врата на любимия още от вратата и да правим страстен секс. ooooh!...Винаги чуждото си остава няка по сладко,нещ което ти се иска да опиташ.Но ако си вече пораснал морално,се спираш..и първо мислиш,... Peace
ащото аз мога да кажа за себе си,че вече пораснах Wink...някак такива подобни истории,са ми останали зад гърбa
Megan силни думи наистина-може би си и силен човек. Както ти казах и аз това щях да напиша преди 2.5г -толкова много ни е струвала връзката със съпруга ми , че не би ми стигнало време да ти опиша.
 Битовизма-може би си права, за мен брака не е просто "бурен секс" , не това ми е липсвало. (както ти казах и след 10 г , в това отношение промяна няма. Аз не съм на принципа"само боб не се яде") . Пеперудите в корема -това е усещане за друга възрастова граница. Аз загубих приятеля , загубих партньора с когото обсъждахме всичко -в замяна на"осигурен хубав живот" . Може и банално да ти звучи, но парите не запълват оставената празнота. Между другото , аз не съм стояла със скръстени ръце пред компютъра , докато някой е работел.
 Хората се променят , живота ни променя -в това не се заблуждавам. Времето когато говорехме за всичко(както ти и съпруга ти) отдавна го няма.
 Дали сме пораснали или не- може би сме , а може би не. Дали реагираме тинейджърски или не , и това не мога да ти кажа. Всеки разбира нещата различно. Но гледам че си на 28( 79 си), с малко дете и друго на път. Бъдете щастливи заедно , и дано след 5 години , с две поотраснали деца , не се загубите там някъде в живота. Дано не загубиш този за който си се омъжила в името на материалното.
 А аз не смятам че е жертва , че съм останала заради детето. Напротив. Не търся по този начин извинение на "съвестта си". Не живея в илюзия че живота с другия "би бил една розова мечта, изпълнена с бурен секс Grinning". А дали чуждото е по сладко , може би , аз не искам всички чужди мъже колкото и "сладки да са". Както и да е. Живота е игра, права си на каквото си постелим на това ще легнем , но... винаги може да се изненадаш сама от себе си. Защото мислим едно , как бихме реагирали при дадено положение , а когато се окажем в него е различно. Аз разбиране не търся, просто споделих за да знае Димана , че може да се случи. Не само виртуално , може и реално...Всичко е възможно... с всеки.
 А някой беше казал че "приятелство е невъзможно в такива отношения". Напълно съм за -не е възможно. Именно по тази причина вече съм спряла да пиша и говоря. Защото иначе се получава един омагьосан кръг от който изход няма.

# 70
  • Мнения: 1 559
Именно по тази причина вече съм спряла да пиша и говоря. Защото иначе се получава един омагьосан кръг от който изход няма.

Да това е най правилното решение Peace

# 71
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дамммм трябва да се реже отведнъж и чисто, че току виж някой нещо си помислил. казваш край и това е, нито пишеш, нито той, иначе няма оправия.

# 72
  • Мнения: 17 546
Искам да не мисля повече за него като любим човек, да го приемам като приятел. Била съм влюбена и в други мъже, срещаме се, казваме си здравей, чао и имаме най-обикновени човешки взаимоотношения, защо с него не става така?
Не изчетох всички отговори, но това което аз мога да отговоря на този ти въпрос е следното: когато една връзка не е изживяна, не е вкусена, не е донесла очакваното щастие или разочарование, тя няма да престане да е желана и от двамата, ако я искат истински, въпреки всички пречки и наложени начини на мислене. Надявам се че ме разбираш Димана! Друг е въпроса, че ако твърдо си решила, че подобна връзка ще ти донесе само негативи просто трябва да се примириш, че единствено времето и разстоянието лекуват. Никакви заплахи към собствените ти мисли и съвест от твоя страна няма да помогнат за това. Но ако искаш да приключиш тази "връзка" (кавички, защото това не е точно връзка в моите представи)не пиши, не гледай снимки - "Далеч от очите - далеч от сърцето!" са казали хората. Пожелавам ти търпение и сила, но те уверявам че до три-четири години ще се справиш!

# 73
мила Димана
в момента съм в същото положение като теб и напълно те разбирам. разликата при мен е само в това, че аз съм съвсем в началото - но съм толкова безумно влюбена, че самата мисъл, че един ден този човек ще се откаже да ме чака ме убива.
не знам какво ще стане за в бъдеще между нас, но знам със сигурност, че искам да изживея пълноценно тази любов, да се насладя на всяка тръпка, на всеки миг.
аз лично нямам намерение да го отблъсквам и да го забравям, защото той ме кара да се чувствам като в рая.
моят съвет е изобщо да не се опитваш да го забравиш, а точно обратното - изживей си любовта, защото тя ни дава криле, осмисля всичко, което става около нас, кара ни да летим. пък каквото е писано за в бъдеще, това ще стане.
желая ти успех   bouquet

# 74

аз лично нямам намерение да го отблъсквам и да го забравям, защото той ме кара да се чувствам като в рая.
моят съвет е изобщо да не се опитваш да го забравиш, а точно обратното - изживей си любовта, защото тя ни дава криле, осмисля всичко, което става около нас, кара ни да летим. пък каквото е писано за в бъдеще, това ще стане.
желая ти успех   bouquet
A когато се събудиш и трябва да се върнеш в реалността? Тогава? Литнал си нависоко- а как боли да паднеш от там ?
 Рая , както казваш ти си е рай , влюбен си , щастлив, чувстваш се жив, живееш а не съществуваш. А след това - ако нямаш дете, ако нямаш отговорност, може би дори и с риск да нараниш някого -ще си тръгнеш , ще се отдадеш на красивата мечта. Но когато имаш , мислиш не само за себе си( въпреки че аз не мислех и литнах , както ти искаш)но... Дали този мъж е готов да приеме нея и дъщеря и , дали е готов да им даде необходимото.
 Може би късно е срещнала този човек ( както и аз) , но...дали е готова на такава смела постъпка.
 Времето лекува , кара те да забравиш- да трудно е но не невъзможно. Но да живееш в един "омагьосан кръг" е още по жестоко. Има два изхода-или всичко остава спомен(колкото и трудно да забравиш) , или си взема детето и си тръгва. Това е. Другото е разбиване на психика.
 Опит , опит , горчив опит.

Общи условия

Активация на акаунт