Внимание -токсични бебешки бутилки в Канада, а и не само там...

  • 8 157
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Голямата ми дъЩеря съм я отгледала с ШиШета на Авент със силиконови биберони.... Thinking С малката съЩо досега съм ползвала ШиШета,залъгалки,помпа за кърма и буркан4ета за съхранение на храни все на Авент... Confused Какво трябва да си мисля в тази връзка,4е досега съм ги тровила и двете ли  newsm78

# 16
  • Мнения: 42
heureusse, аз нещата на Heinz го бойкотирам - от бебешките кашички, които дори в organic- варианта съдържат  освен самия зърнен продукт, желязо и в-витамини, още инулин (изтоник на MSG), олигофруктоза, не-знам-какво-си олио и тн... Просто да полудееш.
За пюренца аз ползвам тези на President's Choice Organic - имат и зеленчукови и плодови и освен плод и вода не съдържат друго ( е понякога имат и вит.C, но това го приемам с леко сърце)

# 17
  • Мнения: 7 837
mcdirock, за твое успокоение Wink , не са само Авент,а повечето известни производители, да не кажем - всички.
Просто, последните опити с мишки, показват тези резултати. Което не означава, че мишките са реагирали здравословно на номерация 2, 5 и т.н.

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
mcdirock, за твое успокоение Wink , не са само Авент,а повечето известни производители, да не кажем - всички.
Просто, последните опити с мишки, показват тези резултати. Което не означава, че мишките са реагирали здравословно на номерация 2, 5 и т.н.


Да бе,Кейс,предполагам.Така или ина4е ве4е е минало, тъй,4е и да се тЮхкам и да се вайкам все тая...

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ох, преди гледахме означенията на храните и различните Е-та какво означават, сега се оказва, че и пластмасите ни тровят...  ooooh!, въздуха е мръсен, водата не се знае как се пречиства...  Crazy май ще минаваме на фотосинтеза... ама то и слънчевите лъчи вредни заради изтъняването на озоновия слой...има ли изход?

# 20
  • Мнения: 7 091
И аз не виждам смисъл от паника. И да има отрови, вече сме ги изпили, изяли и на децата сме дали даже. И да кажем от утре няма да ползваме повече пластмаса, как ще заменим голяма част от продуктите, които предлагат опаковани само в такава?
И преди съм го казвала, като се тъпчем с отрови ще мутираме и ще се нагодим към средата. Щом никой досега не е умрял, значи "еволюцията" в приспособяване към отровната ни околна среда тече с пълна сила.

Между другото аз прочетох първата статия, която се цитира от линка и там никъде не пишеше, че Канада забранява тези бутилки? Пишеше, че на 19 Април ще се започне дискусия по въпроса какви мерки да се вземат и т.н? newsm78

# 21
  • Мнения: 1 461
Изхода е всички хора да започнем да опазваме околната среда, имаше една тема в която имаше призив ние майките да започнем по рано да приучваме децата си на гърне , за да намалим употребата на памперси, който по своему когато ги изхвърлим мръсни , замърсяват околната среда.Но пък колко консерви изхвърляме на ден .....
Добре тогава щом не може пластама , какво да е тогава, къде има стъклени шишенца ?В интерес на истината , пластмасовите шишенца , поемат миризмата на течноста и понякога миришат доста неприятно , въпреки че са измити и стерилизирани , аз лично ползвам стерилизираща течност на чико.

# 22
  • Мнения: 1 199
Щом никой досега не е умрял, значи "еволюцията" в приспособяване към отровната ни околна среда тече с пълна сила.


Ама как така никой още не е умрял? Shocked Коварното тук е че тези химикали не действат бързо, те се натрупват в организма и години след това докарват тежки болести. Процентът на заболелите от рак нараства, на заболелите от автоимунни болести също нараства и т. н., а статистиката говори за средна продължителност на живота, ама не за качество на живота (защото ако доживееш 80 години, но последните 15 си бил болен от Алцхаймер, ега ти живота е това). За това което вече е станало няма смисъл да се мисли, ама какъв е проблемът да се замени пластмасовата купичка на бебето с керамична например, или пластмасовоте шише със стъклено, или пластмасовата дъска за готвене с дървена? То е ясно че не могат да се елиминират всички вредни фактори, ама защо да не се намалят, поне дотолкова доколкото това не ни променя навиците?

# 23
  • Мнения: 7 091
Ама как така никой още не е умрял? Shocked

Ами прочети втората част от изречението ми и ще видиш какво имам предвид. Става въпрос за "еволюция" или по-скоро израждане. Естествено, че и преди при еволюцията сума организми ( в това число и хора) са измрели. И да, ще заменим купичката с керамична, наистина нищо не ни струва, само че с това не се решава проблема за съжаление и колкото повече хора се пригодят по-бързо към токсичните условия, в които живеем, толкова по-голям шанс имат за оцеляване.
Вземете едни прости алергии- колкото повече се опитва да се предпази човек, те го настигат с главоломна скорост.
Това имах предвид.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 199
Ама как така никой още не е умрял? Shocked

Ами прочети втората част от изречението ми и ще видиш какво имам предвид. Става въпрос за "еволюция" или по-скоро израждане. Естествено, че и преди при еволюцията сума организми ( в това число и хора) са измрели.


Интересна хипотеза, но не я споделям. И едно е да говорим за "сума организми, които са измрели преди еволюцията", друго е да говорим  за деца от плът и кръв, особено пък нашите.
Всяка майка си преценява на какви рискове може да подложи детето си, въпросът е да има информация за да може да вземе информирано решение. Благодаря на авторката на темата за информацията  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 091
Интересна хипотеза, но не я споделям. И едно е да говорим за "сума организми, които са измрели преди еволюцията", друго е да говорим  за деца от плът и кръв, особено пък нашите.
Всяка майка си преценява на какви рискове може да подложи детето си, въпросът е да има информация за да може да вземе информирано решение. Благодаря на авторката на темата за информацията  bouquet

Просто направих констатация, това не означава, че аз не правя всичко. което мога децата ми да са предпазени от каквото е практически възможно. Говорех по-скоро в глобален план. Има доста информация по въпроса за това как се развива човечеството под влияние на външните фактори и т.н, ако на някой му е интересно може да потърси.

А аз за статията пак да питам, къде пише, че Канада са забранили въпросните шишета, защото аз такова нещо не прочетох? newsm78

# 26
  • Мнения: 210
 Tandori ето ти линк относно това какво ще предприеме Канада по случая с Бисфенол А:

http://www.hc-sc.gc.ca/ahc-asc/media/nr-cp/2008/2008_59_e.html
http://www.chemicalsubstanceschimiques.gc.ca/challenge-defi/bisphenol-a_e.html

# 27
  • Мнения: 822
Аз не съм чувала да има безобидни пластмаси, та затова се учудвам  на всеобщото учудване... Сравнително по-малко вредни са тези с номера 1,2,5  и затова те са най-употребявани за пакетиране на хранителни продукти. Но всяка нагрята пластмаса е нормално да отделя токсини.Докато останалите номера са силно токсични, изброените три влияят предимно на ендокринната ни система.
Ако човек започне да мисли прекалено много, ще се окаже, че в нашето обкръжение няма нещо, което да не ни трови... Кое не е вредно? Алуминиевите съдове и консерви ли или керамичните съдове, в чийто покривен слой има често олово...
И Тандури има право за еволюцията, само че докато човешката ни природа се нагоди към всички околни отрови, трябва да се изнижат поне 10 повече или по-малко разболени от тези токсини поколения...
Хубаво е, човек да избягва това, което може, но и не бива да се вживява прекалено в това бягство, ако не иска да полудее...

# 28
  • Мнения: 7 091
Kivito, аз много добре ги прочетох и двете статии и никъде не виждам да пише, че въпросните бутилки са забранени. Пише, че Канада е първата страна, която е провела изследване по въпроса и "открива" ( ще кажеш не се знаеше), че това съединение е токсин. Пише, че на 19 април започват обсъжданията ( нали сега трябва да се съберат и да "измислят" нов, "екологичен" заместител, който да ни продадат на 5-рна цена) по въпроса какви действия да се предприемат. Духът на статията е " навсякъде има, дайте да измислим по-рационален начин да се справим с него".
Колко пари ще струва това обаче, никой не казва. Най-много ще си плати обикновения човек както винаги. Като излязоха пластмасовите шишета бяха много безвредни и модерни, сега ще излязат също толкова безвредни и модерни на двойна цена и всички в паника ще се втурнат да купуват тях( което навежда и на мисълта дали няма някакъв допълнителен икономически интерес  цялата работа да се раздуха, което няма да е за първи път). Мисълта ми беше, че дори и сега да се сменят тези шишета, това което сме натрупали ние в организма си сме го предали на децата си, те вече са с достатъчно много токсини да предадат на 3 поколения напред.
Не ме разбирайте погрешно- не казвам, че нищо не трябва да се прави или не трябва да се знае, просто паникьосването на масовия потребител е само с цел икономическа изгода! Нищо няма да промени в близък план, а това колко ще промени в дългосрочен е много съмнително. Преди имаше кампания и анти стъклени шишета, може би много от вас не си спомнят, като прибавиш и щипка мода....и резултата е на лице.

Ниара, много точно си го казала.  Peace

# 29
  • Мнения: 994
Най-много ще си плати обикновения човек както винаги. Като излязоха пластмасовите шишета бяха много безвредни и модерни, сега ще излязат също толкова безвредни и модерни на двойна цена и всички в паника ще се втурнат да купуват тях( което навежда и на мисълта дали няма някакъв допълнителен икономически интерес  цялата работа да се раздуха, което няма да е за първи път). Мисълта ми беше, че дори и сега да се сменят тези шишета, това което сме натрупали ние в организма си сме го предали на децата си, те вече са с достатъчно много токсини да предадат на 3 поколения напред.
Не ме разбирайте погрешно- не казвам, че нищо не трябва да се прави или не трябва да се знае, просто паникьосването на масовия потребител е само с цел икономическа изгода! Нищо няма да промени в близък план, а това колко ще промени в дългосрочен е много съмнително.


И аз така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт