пак съм бременна

  • 4 782
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 758
... да не планираме бебе по-рано от две години. Така че се консултирай с лекар  Peace
  И аз знам, че второ секцио се прави най-малко след 2 години. Консултирай се с лекар.
Не е точно така - ако искаш второто да раждаш нормално, тогава трябва минимум 2г да не забременяваш. Но ако се случи по-рано - пак трябва да е секцио. Това ми каза моя д-р.
Въпреки че по-горе има пример, че и нормално може скоро след секцио.
Каквото и да решиш - успех!

# 16
  • Мнения: 827
Не е точно така - ако искаш второто да раждаш нормално, тогава трябва минимум 2г да не забременяваш. Но ако се случи по-рано - пак трябва да е секцио. Това ми каза моя д-р.
Въпреки че по-горе има пример, че и нормално може скоро след секцио.
Каквото и да решиш - успех!
Peace
И аз знам че след секцио се чака две години ако искаш нормално раждане, така че запази си бебето без никакви притеснения- хората си плащат луди пари за секцио а при теб ще е по мед. показатели Hug
bebence мен много ме вълбува случая защото и аз забременях прекалено бързо след раждане.Можеш ли да ми дадеш по- подробна информация как е протекла втората бременност на лични?

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 17:13 от ladybebi

# 17
  • Мнения: 2 131
Аз бих те посъветвала да запазиш бебето, но все пак ти най-добре си преценяваш обстоятелствата. Естествено, че ще се консултираш с лекар, но аз не вярвам той да те посъветва да направиш аборт заради скорошното забременяване.  Peace
Успех!   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
Ами всъщност, риск от усложнения с бременността не е малко нещо. Щом сте сами, ако ти трябва да лежиш месеци на ред в къщи или в болница заради услужнения, кой ще се грижи за детето ти?????
И дори да направиш аборт, това не е проблем след година-две да си направите още едно детете или десет ако искате.....

След секцио е хубаво поне година да се изчака, най-добре две....

Успех с избора Simple Smile

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 250
Моето мнение е също да запазиш бебчето. Това е едно малко и невинно създание което заслужава да живее и да му се радвате. Знам че няма да ти е лесно но всяко зло за добро. Помисли добре преди да се решиш на аборт.

# 20
  • Мнения: 825
Не прави грешката да го махаш, ако доктора разреши да го оставиш. После може да съжаляваш. Това си е направо убийство, то има право да живее, както другото ти дете. Дай му шанс.
  Hug   Честито и лека бременност.

# 21
  • Мнения: 3 634
Преди да вземеш каквото и да било решение се консултирай с поне двама доктори, за да не съжаляваш. Ще прочетеш тук много "за" и "против" аборта, но никоя няма да сменя с теб памперси през нощта. Решението е твое, последствията са за теб.  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Честито! Аз минах по същия път след секцио забременях когато малкия беше на 8 месеца,естествено се бях консултирала с гинеколога си.Сега бебето е на 9 месеца и се гледаме въпреки,че колкото ми е трудно толкова е и радостно.Така, че лека бременност ти желая.

# 23
  • Мнения: 2 374
Не мога да ти дам съвет,знам само,че ако бях аз нямаше да махна бебето само ти си знаеш какво ти е.Послушай сърцето си!Желая ти успех каквото и да решиш Hug

# 24
  • Мнения: 317
Пожелавам ти да вземете най - правилното за вас решение! Hug

# 25
  • Мнения: 71
не го махай. ако мнението на лекарите е че няма проблеми, го остави. особено ако имаш желание да имаш и второ дете. предполагам че чуството че си убила плода ще бъде много по тежко, отколкото грижите за двете дечица. за себе си никога не бих желала да изпитам това чуство

# 26
  • Мнения: 4 753
Единственото, което знам е, че 7 месеца не са много... Има примери на майки забременели след секцио толкова рано, но всичко зависи от това колко качествено ти е направена първата операция...  Peace

# 27
  • Мнения: 403
Освен да ти честитя , друго не мога да те посъветвам.  Hug
Нека доктора да каже за секциото.
Иначе съм сигурна, че ще се справиш с двете детенца. Ще ти е малко тежко в началото, но всичко ще се оправи с течение на времето .
Peace

# 28
Благодаря още веднъж на всички!
След като звънях на около 15 доктора, най-накрая намерих един, който ще ме прегледа утре в 9 часа. Много съм раздвоена, обмислям "+" и "-", чакам мъжа ми да говорим и утре сутринта ще взема окончателното решение.

# 29
  • Мнения: 827
Вярвам че каквото и да решиш ще е добре за теб HugДа ни споделиш какво си решила.

Общи условия

Активация на акаунт