Най -после да си купя свестни препарати за чистене!-2

  • 231 689
  • 816
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5 323
Момичета, с какво мога да махна бели "вадички" от вода върху плочките? Подтичал е маркуча на бойлера, чак сега го забелязах. Опитах няколко пъти с препарат за баня на Sano - не се получи.

# 751
  • Мнения: 2 216
Някой знае ли ЕФИКАСЕН препарат за дамаска? Подлакътниците са замърсени и не успявам да ги почистя с нищо

Доста момичета похвалиха този спрей, който върши работа и при почистване на дамаски. От дрогерии ДМ. Тяхната марка.



  bouquetЩе пробвам и това! Купих един друг техен спрей за предпране, но ефект - няма. Сега като видях как изглежда ще го намеря и този  bouquet

# 752
  • в белята
  • Мнения: 536
Моля препоръчайте ми препарат за ламинат ,в чудо се видях все стои на петна  ooooh! ooooh!
Досега съм ползвала Мистър пропър ,един на Еменсал,на Сано,на Медикс ,Пронто и няколко професионални...........
А за душ кабината да споделя мия със Цилит Ганг с оранжева капачка ,мокря кабината ,пръскам ,леко затърквам с една гъбичка от тези за чиниите ,оставям няколко минути и плакна - става като нова. Peace

# 753
  • София
  • Мнения: 9 903
Хепи сега, според мен не толкова в препарата е истината за почистване на ламината, колкото в добрия парцал за почистване. Аз поне до този извод стигнах. Миналата година си взех от Метро хубава бърсалка за под, такава с микрофибърна кърпа- ами да ти кажа почиства идеално и с Медикс, и с всичко. апартамента ми е изцяло южен и слънцето блести силно, но петна няма. единственото неудобство е, че парцала трябва да се сваля и да се пере на ръка по време на почистването, но въпреки това си струва.

# 754
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз си купих спрея за предпране на ДМ. Извади ми едни гадни мазни петна от два спортни комплекта на детето. Едното леке малко стои, но ми се струва, че на второ четене ще имам по-голям успех.
Благодаря, че го препоръчахте. Доволна съм  Peace.

И още нещо да споделя. Счупи ми се шпаклата за почистване на стъклокерамичния плот. Все съм купувала едни, дето струват 5-6 лв., а днес, в кварталната железария си намерих сет с макетни ножове (поне 5-6 бр.), шпакла за стъклокерамиката, шпакла за махане на винетки и др. лепенки от стъкла за впечатляващата сума от 2.50  Sunglasses.

# 755
  • Мнения: 1 416
Вече писах по- горе- има един Медикс, заместител на Доместоса, ухае невероятно на цветя, а всичко лъсва перфектно. Търсих снимки, ама не можах да открия, розово шише, 2,30 струваше моя  Peace
Мерси Simple Smile А става ли да чистиш банята с него? Имам предвид плочките най-вече? Едвам го издържам тоя Доместос Sick Удуших се вече, като залея пода на банята с него и търкам с четката, така се размирисва, че излизам кашляйки, после нямам обоняние и вкус, направо си е отрова! Айде тоалетната и мивката с чешмата няма с какво друго да се чистят мисля, но поне ако този препарат става за стените и етажерките на банята, ще е чудесно! Simple Smile  Имам предвид убива ли наистина микробите, както Доместоса? Нали на него пише, че убивал всички микроби, след него всичко лъсва, затова нямам доверие, че друг препарат ще чисти така добре, както Доместоса, в същото време ми писна ужасно от него!

Също тези препарати -

http://www.prikachi.com/images/779/3293779h.jpg

http://www.foto.bg/data/500/medium/010410.jpg

Могат ли да заменят като действие Доместоса или са слаби?

Имам проблем - пристрастила съм се към Доместос и мисля, че нищо друго няма ефект и не убива бактериите, а в същото време не мога да го понасям с неговата смрад и отрова Confused

# 756
  • Мнения: 5 209
AQUА да не би рекламите да са ти промили мозъка. Laughing Ще се отровиш от хлор, обаче продължаваш да го ползваш. newsm78 А очите сълзят ли ти?
Доместос не е нищо друго освен гелообразна белина. Не се втелявай с тия работи за микробите. И обикновената белина за 50 стотинки ги убива, ама пак ще кашляш.
За тоалетна има чудесни препарати, например Бреф Торнадо, от които няма да кашляш и да си губиш сетивата. За мивката всеки препарат за баня би ти свършил работа.
Кътай си здравето, AQUА, защото хлорът е изключително опасен. Ако ползваш белина или Доместос, не смесвай с други препарати.

# 757
  • Мнения: 6 305
Не знам истински Бреф торнадо ли са ми продали, но е отвратителен, не стига, че не мие, ами и от него трябва да мия после, остават цветни петна от него. За тоалетната и фугите и аз ползвам доместос, знам, че е белина, но поне е гъст  и не се стича толкова  бързо. И аз си купих розовия Медикс, но не съм го ползвала още.

# 758
  • Мнения: 15 379
Доместос е препарат, който няма начин да купя Stop.
Хлорните изпарения от него водят до миниатюрни изгаряния по хранопровода и дихателните пътища. Ако щете вярвайте.
Белина купувам един път годишно - белина-гел Роса. Използвам я за почистване периодично на канала на душ-кабината, защото там пишка котката ни и е нужно понякога нещо по-агресивно.


# 759
  • Мнения: 1 416
Guess Who , Sourcherry , благодаря ви за мненията Simple Smile

А вие с какво чистите?
Бреф Торнадо за тоалетната, а за останалите неща вкъщи? Например плочките на банята /стените/, етжерки в банята, пода в хола, спалнята и кухнята? Тях с какво да чистя? В кухнята и антрето сме с нещо като балатум, в хола и спалнята сме с дюшеме, но старо, гадно, не го жаля, чистя го с Доместос на воля Laughing  Да, много е вреден, прави сте Simple Smile  Затова искам да го спра, но кажете моля ви, с какво да чистя вкъщи, което да е ефикасно, а не само да мажа с парцала. Не съм фен на многото препарати - предпочитам с един, два да мога да чистя всичко.


# 760
  • София
  • Мнения: 9 903
Имаше преди един препарат  универсален на Фрош с оцет, но не зная съществува ли още.
Не бих ползвала Доместос и аз.
Не си фен на многото препарати, но по мое мнение универсален препарат за всичко няма или ако има, той не е толкова ефикасен. аз за ламината си ползвам Медикс за ламинат, за плочките в банята  ползвам един прахообразен препарат на тази фирма, заради която беше започната темата и чието име вече не помня. Crazy За тоалетната ползвам Медикс и тоалетните блокчета на Лидл. За  скъкла ползвам Фрош, с него си почиствам и кухненските плотове. А парочистачката я използвам за кухнята навсякъде, най-вече за фурната , но и за плотовете, мивката, котлоните....абе всичко в  кухнята.
Обаче смятам да се ориентирам към препаратите на ДМ, тяхно производство които са. Все хубави неща чета-чувам.

# 761
  • Мнения: 176
Не си фен на многото препарати, но по мое мнение универсален препарат за всичко няма или ако има, той не е толкова ефикасен.

точно така е. Но на ДМ не са много добри. Аз вече ползвам за всичко само еко-препарати.

# 762
  • Мнения: 46 631
...
Не си фен на многото препарати, но по мое мнение универсален препарат за всичко няма или ако има, той не е толкова ефикасен. аз за ламината си ползвам Медикс за ламинат, за плочките в банята  ползвам един прахообразен препарат на тази фирма, заради която беше започната темата и чието име вече не помня. Crazy ...

И аз така си мислех, но след онзи на DM, за който писах по-напред в темата, вече не мисля така  Blush
Чак сега видях, че си питала за препарата за предпране - за петна го ползвам, от храна, кал, следи от  стикове против изпотяване, всичко махна  Simple Smile

# 763
  • София
  • Мнения: 3 892
Взех си препарат от DM за бани, спрей в жълто прозрачно шише. Единственото, което чисти перфектно, са смесителите - стават като нови.  За фуги не става. И мирише ужасно и задушава....Пробвах да напръскам стените на банята докато се къпех, едва издръжах, докато го изплакна....

# 764
  • София
  • Мнения: 9 903
Мерси, Човече! Аз за петна ползвам K2r сигурно от пет години и не го заменям за нищо.
А иначе този, за който говориш универсалния ще го пробвам. Но ламината не бих си почистила с него все пак. Нито бих чистила какъвто и да е паркет. За там за себе си съм убедена че само специализирани препарати за тази цел. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт