Не издържам вечеее

  • 4 159
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравевйте на всички. Искам да си излея душата, Защото вече не издържам... Ще се опитам да бъда кратка, но не обещавам. Със съпруга ми сме Заедно вече 4 години и дъщеря на година и 4 месеца. Преди 2 месеца Сестра ми и зет ми ни накараха да дойдем в Германия с мисълта живеем заедно няколко месеца докато си стъпим на краката. И така се узовахме в Германия. 2 седмици беше добре и изведнъж поведението на сестра ми и Зет ми се промени. Някакси чувствахме, че сме нежелани... Колкото и грозно да Звучи. Мъжа ми и зет ми ходеха заедно на работа. И в момента, в който видяхме, че няма да се получат нещата започнахме да си търсим квартира и някак си почнахме да се оправяме с всичко сами (документи и т. н) и явно на Зет ми това не му изнасяше... Явно си е мислил, че сме зависими от него. Сестра ми му говореше как не искала да живеем заедно аз съм правила така и така и мъжа ми е правил така и така и допълнително нажежаваше обстановката. Ние разбрахме за това, че сестрa ми ни напаждаше и така мъжа ми сякаш се узлоби по някакъв начин към тях. Тук са и братовчедка ми и съпруга и, а съпруга и е такъв интригант, че не знам как да го опиша... Един ден след като като се прибраха от работа Зет ми каза да се изнесем и да идем при братовчедка ми докато си намерим квартира, че уж щял да идва чичо му със семейството си(Това е било лъжа само За да се изнесе м) И така се изнесохме и от тогава омразата се утрои... Спряхме да си говорим. За този един месец където бяхме при братовчедка ми мъжа и си сложи За цел да налива масло в огъня и когато е ставало дума за това той доукрасявал нещата, които говорим. Та намерихме си квартира и бяхме си казали, че няма да поддържаме никакви връзки с никой... Мъжа да братовчедка ми му наговори какви ли не глупости, че сме говорили много против него и какво ли още не и големият мъж звънна на мъжа ми да го заплашва, че щял да дойде да го бие и какви ли още не заплахи. И тогава мъжа ми директно ми каза КРАЙ ТИ НЯМАШ СЕСТРА... И след месец сестра ми ми звънна да и дам адреса да дойде вкъщи на гости да види малката (тя също има 32 дъщери), и колкото и наивно да Звучи въпреки всичко, което преживях пак бих искала да общувам със сестра ми (Без мъжа и). Но моят мъж категорично отказа да и дам адреса и нормално от негова страна.... Не дава дума да става За изглаждане на отношения. Родителите ми ме упрекват За това, че сестра ми ме търси, а АЗ я игнорирам. Те не знаят, че мъжа ми Забрани... И звънят и ме натоварват и ми всяват чувство За вина, от тук мъжа ми ме натоварва със скандали и какво ли още не и се чувствам между чука и наковалнията. Нашите ми се сърдят... Абе като цяло каша, от която няма излизане. Изпадам в депресия имам бипулярно разстройство... Направо ми иде да се гръмна чувствам се самотна, и отношенията ни с мъжа ми не са окей... Знам, че е супер дълго и надали някой е стигнал до края, но ми се идва да извикам силно и да плачааааа

# 1
  • Мнения: 612
И защо допускаш мъжа ти да нарежда какво да правиш?
Липсва ли ти сестра ти ? - Сдобри се с нея.
Близки и роднини се карат постоянно, особено ако съжителстват. Ако всичките се отписваха едни други при всеки голям скандал….

# 2
  • София
  • Мнения: 35 095
Трябва да срежеш пъпната връв и да започнеш сама да взимаш решения за себе си и семейството си.

На мъжа си обясни, че не не си му васална селянка и сама ще си преценяваш желанията и възможностите.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Още повече, че те са ви подали ръка. Вижте, първите дни, седмици, месеци са най-трудни. Има хора, които тръгват на сляпо, без никакви познати, без квартира и никаква помощ, за да работят в чужбина. Не са постъпили правилно сестра ви и мъжа и, но въпреки всичко Аз бих била благодарна (не да се подчинявате и да се чувствате задължени по някакъв начин). Говорете с вашият съпруг и му обяснете, че все пак са ви помогнали по някакъв начин. Срещайте се със сестра ви, когато мъжът ви е на работа. Нека мъжете не си говорят.

# 4
  • Мнения: 3 725
За какво ти е да поддържаш връзка със сестра ти? Според мен не ѝ е домъчняло за малката, а е намислила нова интрига.
Ще звъни някой на мъжа ми да го заплашва, а аз ще каня семейството му вкъщи, как ли не.

# 5
  • Мнения: 6 554
Няма как мъжът ти да ти казва с кого да поддържаш връзка и да се виждаш и с кого не. Той си решава за себе си, както и ти. Ако искаш, се сдобри със сестра си, ако ти така го усещаш.

# 6
  • Мнения: 8 239
Викай, плачи, отпусни душата си.
Всички близки са се скарали с вас...защо ли? Помисли кой е този който кара с хората. Май не е сестра ти?
На мъжа ти му предложи/обясни че ти сестра имаш и ще е такава до края на живота ти. Че може да се разправяте но после може да се извините една на друга и пак да си говорите. Информирай го, че ще се виждаш с нея само когато него го няма, защото знаеш че на него не му е приятно и уважаваш неговото мнение.

Самотата в чужбина може страшно да разбие психиката ти.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 782
Нямало как мъжът й да й казва  с кого да общува - ми, ето че  имз. Винаги може да си спретне семеен скандал (че и по=лошо, тук нали все съветваме да се развеждат) заради сестра, която позволява да обиждат нея и семейството й.
Но и аз съм с две наум, защо всички имат проблем с авторката/мъжа й,.

# 8
  • Мнения: 2 495
Не се срещай с никого, преди да са се успокоили малко отношенията. Всеки от вас трябва да премисли какво що. Всеки е прав за себе си, но сте минали една граница, за което трябва време.
Родителите ти ги отрязваш по този въпрос да наливат масло в огъня.
Със сестра си можете да си говорите по телефона. Права си, че може би иска да дойде у вас да събира клюките. Тя също трябва да се изясни с нейния съпруг относно заплахите, които той отправя към мъжа ти.
А, ти се успокой, след време ще се наредят отношенията.
Като цяло, сте предприели трудна стъпка и никой от вас не е преценил трезво ситуацията. След това, на всички ви е дошло на нагорно и скандалът е станал.
Съветвам те, да си насочиш вниманието към детето, домакинството и въобще, ново положение, докато си подредите малко живота и се успокоите.

# 9
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Изпадам в депресия имам бипулярно разстройство... Направо ми иде да се гръмна чувствам се самотна, и отношенията ни с мъжа ми не са окей...
Пишеш, че те натоварват - не се занимавай с глупости, мисли за здравето си.  Взимай си лекарствата и се грижи за себе си и семейството си. Другото ще се нареди с времето. Успех !

# 10
  • Мнения: 25 600
Мъжът ти може да е прав да не иска сестра ти да идва у вас, може и да не е.
Не разбирам какво пречи да се виждате навън? Или ти да ходиш у тях? Такава мисъл не ти ли е хрумвала?
Не вярвам да те е вързал вкъщи. Но и бих се замислила защо сестра ти толкова напира да идва у вас. Да ви види или с друга цел?
Предложи ѝ да се видите навън. А на мъжа си просто обясни, че добра, лоша... сестра ти е. Роднините не ги избираме и си ги търпим такива, каквито ни се паднат. И те нас търпят по същата причина. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 139
Излезте на разходка в парка. За мен е най-лесното решение. (Сийка ме изпревари Grinning)
Нито ТМ е длъжен да се вижда с хора, които не желае, нито ти си длъжна да късаш контакт с някого, само защото той го е направил.
ММ знае, че има хора от обкръжението му, които не са ми приятни и само той си излиза с тях. През ум не ми минава да му забраня. Те дразнят мен, а не него.
Аз виждам нещата доста кардинално. Ако вие вече не сте добре дошли в техния дом, значи те не са във вашия. Да, преди са оказали помощ, убедена съм, че сте им благодарни за този етап, но явно нещата се променят. Случва се. Може да сте роднини, но не е задължително да си ходите на гости.
Излезте навън, на ничия територия, така, че всеки може да си тръгне по всяко време, без да гони другия. Само не лъжи мъжа си, защото ще си такова таковата...
Скрит текст:
Ама къде сте си ги намерили и трите такива мъже - интриганти, избухливи и контролиращи?
Даже няма да се хващам за това, че никой не може да ви накара да отидете в Германия или където и да е.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 09:49 от Inferiya

# 12
  • Мнения: X
Викайте съдебен спор, за да ви видим по тв!

Какво значи “сестра ми и мъжа й ни накараха да дойдем в Германия?” Как ви накараха по-точно? Насила ли? Или пишеш така, защото българския не ти е роден?

Научи се да взимаш решения сама. Сестра ти е няква проста интригантка, като иска да види детето, заведи го в парка. Тя просто иска да разбере къде живеете и да ви види къщата…

# 13
  • Мнения: X
"И след месец сестра ми ми звънна да и дам адреса да дойде вкъщи на гости да види малката (тя също има 32 дъщери) "

Да се знае! ☝️
Записвам! 😎🤓

# 14
  • Мнения: 39 296
Не бих била толкоз смела да се подигравам на човек с психически проблеми. Това, че не пише ок не е причина историята да е измислица.

Ще ти напиша каквото другите- намери път към сестра си. Добра, зла не прекъсвай тая връзка. Нека само първо малко да се успокоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт