Препарати за съдомиялна - 2 част

  • 112 454
  • 737
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 402
Момичета,  може   би това не е точното място за моят въпрос, за което моля да ме извините.
Препоръчайте ми марка съдомиялна за вграждане, 45 см. От толкова ровене в нета станах разногледа #Crazy
Искам да си взема качествена машина и да не съжалявам след това.
Благодаря предварително  bouquet

Здравей, Renate! Ние си взехме миялна на аег, точно 45 см е, вътре се побира всичко и ни е напълно достатъчна, защото засега сме само двама. Използваме я отскоро, нямали сме никакви проблеми.

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Благодаря Dao,

малко съм боса с търсачката във форума, но намерих няколко теми в които дамите основно препоръчват марките AEG, Electrolux и BOSCH.
Ние сме трима, но аз като съм се разготвила.............., основно мия чаши от кафе.

Какъв модел е твоята съдомиялна?

# 77
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Здравейте и от мен! Моята съдомиална е "Midea" - китайска е. По-малка е и е за вграждане. Досега нямам никакви оплаквания, аз също съм с различни препарати. Когато трябваше да купуваме, разгледахме доста и като сравнихме данните - почти всички са еднакви. Само цената беше различна, специално нашата я взехме много изгодно. Вече година и половина е безотказна. И инструкциите на български са много ясни и точни. От препаратите съм ползвала "Калгонит", "Медикс", "Фрешактив" и "Сомат". Няма разлика между тях, освен в цената. А пък белите петна от съдовете са от предозиране на сол - така изгубих 1 сервиз чаши. Просто при мен там, където се сипва солта, има копче, с което се регулира количеството сол. Понеже оставих синът ми да сипва, той, без да иска, увеличил дозатора. Докато разбера от какво побеляха чашите, похабих сервиза. И се наложи да купувам нов. Просто повемче не се изчистиха, явно стъклото нещо е прегоряло.

# 78
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нариа се корозия на стъклото. Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 1 402
Благодаря Dao,

малко съм боса с търсачката във форума, но намерих няколко теми в които дамите основно препоръчват марките AEG, Electrolux и BOSCH.
Ние сме трима, но аз като съм се разготвила.............., основно мия чаши от кафе.

Какъв модел е твоята съдомиялна?

моята е AEG, мисля, че писах, ама не съм сигурна

# 80
  • Мнения: 1 205
Моята е АЕГ електролукс, за вграждане 45см. Ползвам я само от няколко месеца, но засега съм много доволна.

# 81
  • Мнения: 272
Има ли някой такъв проблем със съдомиялната си машина: Кристалните ми чаши има синкави петна, станали са идни такива мътни - грозна работа.  Cry Не зная дали ще се оправи с  миенето, но вече не ми се иска да ги слагам в миялната, а уж обичала кристал. Дуралексовите ми чинии също са на някакви петънца. Живея в район с много варовита вода, слагам сол допълнително, но петната не са от нея, защото не са бели петна. Марката на машината е Електролукс за 5 комплекта, а препарата е течен - Калгонит. Ако някой има идея какво мога да направя ще съм благодарна!  Hug

# 82
  • Мнения: 2 803
Има ли някой такъв проблем със съдомиялната си машина: Кристалните ми чаши има синкави петна, станали са идни такива мътни - грозна работа.  Cry Не зная дали ще се оправи с  миенето, но вече не ми се иска да ги слагам в миялната, а уж обичала кристал. Дуралексовите ми чинии също са на някакви петънца. Живея в район с много варовита вода, слагам сол допълнително, но петната не са от нея, защото не са бели петна. Марката на машината е Електролукс за 5 комплекта, а препарата е течен - Калгонит. Ако някой има идея какво мога да направя ще съм благодарна!  Hug

На инструкцията на моята пише, че не се слага кристал и дърво в миялната. Аз съм рискувала, но съм забелязала, че понякога чашите ми излизат леко надраскани и с тези сини отенъци. Когато се обадих и питах, ми казаха да намаля гланца от 3-4 на 2. Възможно е да е от него. Пробвай!

# 83
  • Мнения: 289
По съвет на приятелка, сложих в съдомиялната сол, защото в Пловдив водата е много варовита. В следствие на това, чашите излизат ужасни, целите на  петна, трябва допълнително да ги мия след това. Явно не е трябвало да добавям тази сол /ползвам таблетки на калгонит/. Има ли начин да премахна поне част от количеството поставена сол или да оправя проблема по друг начин? Предварително ви благодаря за помощта и се извинявам, ако въпросът вече е дискутиран.

# 84
  • Мнения: 649
Има ли някой такъв проблем със съдомиялната си машина: Кристалните ми чаши има синкави петна, станали са идни такива мътни - грозна работа.  Cry Не зная дали ще се оправи с  миенето, но вече не ми се иска да ги слагам в миялната, а уж обичала кристал. Дуралексовите ми чинии също са на някакви петънца. Живея в район с много варовита вода, слагам сол допълнително, но петната не са от нея, защото не са бели петна. Марката на машината е Електролукс за 5 комплекта, а препарата е течен - Калгонит. Ако някой има идея какво мога да направя ще съм благодарна!  Hug

Съдомиялната ти има ли програма за кристал? Ако ги пускаш на обикновена програма, а не на специална за кристал  - сигурно там е проблема.

# 85
  • Мнения: 272
Пускам ги заедно с чиниите, не на специална програма за чаши. Значи вече няма да ги слагам изобщо в миялната, но пък и дуралекса ми излиза някак мътен.

# 86
  • Мнения: 924
Изпробвала съм общо взето всичко, което се предлага на пазара. Откакто купих Кларо 7-в-1 не го заменям за нищо друго. Резултатът е безупречен всеки път! Отделно слагам и сол, тъй като водата във Варна е варовита. Гланц използвам пак на Кларо и всичко си е сухо.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 350
Здравейте, днес си пуснах миялната за първи път. Сложих 1,5 кг. сол Калгонит. Индикаторът за соли обаче свети. Някой имал ли е такъв проблем? Дали аз не съм къръкът улучил дефект? Марката е Аристон ако има значение.Благодаря ви предварително

# 88
  • Мнения: 549
Здравейте, днес си пуснах миялната за първи път. Сложих 1,5 кг. сол Калгонит. Индикаторът за соли обаче свети. Някой имал ли е такъв проблем? Дали аз не съм къръкът улучил дефект? Марката е Аристон ако има значение.Благодаря ви предварително






Евка,спокойно индикаторът за  сол ще спре да ти свети.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 350
Благодаря ! А нормално ли е да има по някоя капка върху съдовете след края на програмата? Отварям я веднага,че с нетърпение чакам да видя резултата Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт