Моето дете не пие вода

  • 3 157
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 231
И моята дъщеря не пие.Предлагам и от моята чаша и тя си лизва с езичето като котенце Simple Smile
И моята пие по същият начин ама бира beer. Иначе вода не е пила никога. Давам плодово сокче по около 120 мл. на ден на 2 пъти (сутрин и следобед)

# 16
  • Мнения: 173
Благодаря
Явно не сме само ние така

# 17
  • Мнения: 71
и моята хубавица не иска вода. но педиатърката ми казва че не трябва да се притеснявам, явно няма нужда. вода си набавяла от млякото, сокчета, каша. по принцип докато е на кърма от там се набавя и вода. ние вече не сме на кърма, но пак не иска.и аз затова все забравям да й предлагам

# 18
  • Мнения: 400
И моят бебо не пие вода.
Предлагам му от малко шишенце и чаша /че бибероните ги отказа на 4 месеца/, но буквално само я близва когато е много топло.

Аз съм упорита-най-вече за да съм сигурна, че не остава жаден.
Ама май кърмата си му стига засега:)

Хубава тема, беше ми поелзно да прочета:)

# 19
  • Мнения: 295
И моя син не иска,в началото през първите дни му давах "по съвет на лекарите",но бързо спрях.
В един момент той отказа шишето,като стана на 6м направо му дадох чаша с накрайник,той си играеше с нея в началото,чешеше си венците и накрая пропи.Но пак малко пие-няма и 50 мл на ден,а аз съм заместила 2 хранения и макар да го кърм и нощем не знам дали му стигат течностите,но той си знае.С лъжичка иначе пие,но нямам нерви да му сипвам така вода.
Та моя съвет е да опиташ чаша с накрайник или да даваш след хранене,например след обедното.
Аз сок още не съм давала,него може би по-ще го хареса,но чай определено ми отказва.

# 20
  • Мнения: 1 555
Малката сега пропи вода, една-две глътки на ден и се събират, но предполагам през лятото ще увеличи количеството  Grinning

# 21
  • Мнения: 415
Моят по принцип не пие вода (до 6 месеца изобщо), но почнах да му предлагам след зеленчуковото хранене, с лъжичка или чаша с накрайник - обикновено 2-3 лъжички "изпива" а чашата я лигави по-дълго но пак такова количество изпива. Започнах да му давам водата след като опитах едно от пюретата му - морковите на Гербер - тъкмо го нахраних и трябваше да излезна, остана му малко пюре в чинията и го изядох - е като излезнах едва издържах до най-близкия магазин да си взема минерална - така ми се допи вода от това пюре.
Иначе ние още нямаме заместено хранене и зеленчук яде мах по 50-70гр на ден.

# 22
  • Мнения: 56
Моето бебче е на 8м. и също не пие вода. Много обича сок, затова му сипвам по малко във водата и номера минава. По нататък постенно ще намаля сока.между временно постоянно пробвам и чиста вода.

# 23
  • Мнения: 467
Ами то детенцето нали поема течност с кърмата, значи няма нужда от вода (то чувства нуждите си, както и с храната). Едно бебче няма да се остави да умре ни от глад ни от жажда, това е инстинкт.
Моят син, големият, започна да пие вода едва на 2 години и колко ли критики не изслушах от разни многознаещи лели ! На сила мога ли да го накарам ? И изведнъж, миналото лято сам започна да си иска водичка. така че не се тревожи, а предлагаи от време на време, особено в летните грещини, пък тои ако има нужда ще пропие.

# 24
  • Мнения: 2 614
ПРичината едно кърмаче хранено на поискване да не иска да пие вода е, че предната кърма е с 80% водно съдържание. То е предназначено именно за да задоволява жаждата на бебчето. Затова, когато ви се струва,ч е ви ползват за залъгалка, всъщност децата искат просто да поемат това предно мляко и да утолят жаждата си!  Peace
Иначе по темата, Калина пропи вода, предимно със ссламка към 1 год. Когато се увеличи приема и на твърди храни. Но това не и пречеше да посуква дълго време след това.  Peace

# 25
  • Мнения: 415
Правда_z малко е оф, ама можеш ли да ми обясниш за предното и задното мляко винаги съм се чудила ако на едно кърмене бебето изсуче само предното мляко на следващото кърмене какво ще има предно и задно или само задно или зависи и кога е следващото?

Да ти кажа защо се чудя - от както почнахме пюренцата малко понапълняхме, знам че И като е жаден суче (понеже пие много малко вода, почти хич) и си мисля дали не пие и задно мляко като е жаден и да му идва в повече храната. Не че толково сме напълняли ама като я знам нашата педи сега може да ни турне на диета.

# 26
ние сме на 9мес. и нищо на света не може да ни накара да изпием капка вода

Общи условия

Активация на акаунт