Уред за кисело мляко

  • 17 104
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Мишле,аз искам да правя за децата си домашно мляко,защото ми омръзна от боклуците на пазара.
Искам и да те попитам някои неща,щом си ползвала такъв уред Grinning.
-само около два часа ли си оставяла бурканчетата вътре?Аз ги държах 12 часа,а и така ми писа една съфорумка,която има такъв уред.
-капачките после ли ги слагаш,в смисъл като махнеш млякото от уреда?
Благодаря!
Валенцето, а би ли казала от кой точно магазин го купи? Да го посетя  Simple Smile
Сега видях, че си от Плевен, но може и в София да го има някъде на място, в краен случай ще поръчам..
Ами тук го купих от един магазин,подобен на ТСМ-ите ,същите неща има вътре.В Сф имахте доста такива,поне преди две години,когато живеех там ,съм виждала много.Разликата с цената от сайта е 10лв,а и доставката...провери в магазините ТСМ.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 789
Валя, включвах уреда вечер, идеята е че работи и поддържа Т в продължение на 2 часа и след като изключи бурканчетата си престояваха в него цялата нощ и на сутринта ги прибирахме в хладилника.
Капачките ги слагаш накрая, т.в преди да ги сложиш в хладилника
Стават страхотни млекца с ванилия, пасирани малини и ягоди Peace

# 17
  • Мнения: 4 371
И аз мисля да се обзаведа с такова чудо. Ние купуваме домашно прясно мляко и после го квасим, но по обикновения начин Simple Smile Ще потърся по ТСМ-ите, благодаря за идеята  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 380
И за какво ти е бе, Валенце този уред? Бабите ни все в уреди са го квасили млякото... Mr. Green
Прекрасно си се кваси и по класически начин. Тези изгъзици са за западняците, които вчера са видяли що е то кисело мляко и представа си нямат как се кваси. Абсолютно безполезна джаджа мен ако питаш. Само място в кухнята ти да заема.

# 19
  • Мнения: 11 607

Благодаря ти за споделената интересна джунджурийка.......Не помня от кога не съм подквасвала мляко......И то поради липса на качествено прясно мляко......

Вие какво мляко използвате за подквасване?

# 20
  • Мнения: 25 620

Вие какво мляко използвате за подквасване?

Домашно. Т.е. - истинско, от крава, а не от химична лаборатория.  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
И за какво ти е бе, Валенце този уред? Бабите ни все в уреди са го квасили млякото... Mr. Green
Е,не са ползвали уреди,но то е ,защото не са имали тогава. Mr. GreenТе и хляба са месили на ръка,ама аз си купих машина. Wink
Уреда не заема никакво място,защото просто е една кутия,наподобяваща много дебела книга.Много по-подредено и приятно ми е да правя млякото в него.Нито мисля кога ще стане,дали ме у достатъчно топло,дали пък случайно няма да ми притрябва фурната, или тенджерата под налягане,докато млякото е вътре...
Мама Цоцоланка,ползваме домашно мляко-два пъти в седмицата мъжа ми ходи при една баба от близко село и чинно изчаква,докато тя си издои кравата-сипва му го в наши шишета току що издоено. Grinning
Дуци,пак да кажа,че уреда е за малко количество прясно мляко-1л.Не знам вие какви количества си квасите.Аз лично ще го включвам през ден,всъщност през нощ.
Тази нощ бях сложила в две от бурканчетата за подквасване и мюсли.Станало е прекрасно. Grinning
Да ви попитам-по принцип нормално ли е винаги като се подкваси,отгоре върху млякото да има малко течност...не помня как се наричаше,май баба и викаше цвик?Има ли начин да я няма тази течност?

# 22
  • Мнения: 11 607
Валенцето и Как' Сийка с тяхното домашно мляко са интригантки и връзкарки...Аз не смея да купувам домашно мляко от непознати, а познати с крава... - нямаме, за съжаление!

# 23
  • София
  • Мнения: 9 860
 LaughingКаква връзкарка,бе маме?!
Моят мъж е военен в Долна и има много колеги от селата.Попита един да му препоръча откъде да си взима мляко.Човека ни заведе при бабата,каза ни,че от години той и негови близки взимат от нея и са много доволни.Признавам-нито сме изследвали кравата,нито нищо.Жената ни каза-доя кравата в 20ч,идвайте тогава,носете си съдове и ви го сипвам директно от кравата Mr. Green.И така.После от още две три места ни се засече информацията,че бабата е една от най-предпочитаните млекарки в селото години нред.
Сега даже ни препоръчаха и човек от същото село,който прави и продала кашкавал,та и това ще пробвам.Родена съм си аз за селянка,ама нейсе.... Flutter

# 24
  • Мнения: 133
Валенцето-  ще ми кажеш ли кой точно магазин в Плевен ги има. Да пратя племенницата ми да ми купи. Квася си и аз промишлени количества мляко около 20 литра на седмица. Млякото ми е домашно, мазничко и истинско. Кравата е изследвана и до сега фал не ми се е получавал, но си квася по бабешкия начин.

# 25
  • Мнения: 25 620
Валенцето и Как' Сийка с тяхното домашно мляко са интригантки и връзкарки...

Ох, аз съм даже и нещо по-ужасно!  Embarassed
Понеже майка ми взима млякото от хора, за които е сигурна, че държат на хигиената, даже ми го кваси и така ми го дава.  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 9 860
Валенцето-  ще ми кажеш ли кой точно магазин в Плевен ги има. Да пратя племенницата ми да ми купи. Квася си и аз промишлени количества мляко около 20 литра на седмица. Млякото ми е домашно, мазничко и истинско. Кравата е изследвана и до сега фал не ми се е получавал, но си квася по бабешкия начин.

Магазина е Квазер Електроник на площад Македония до ресторант Дева.Беше останал още един уред.Имат 3 месеца гаранция.Обаче за 20л мляко според мен няма да ти е удобно да ползваш уреда,прецени си  сама. Peace[
Как' Сийка ,ти съвсем по мързаливата процедура го караш Mr. Green.На теб не ти трябва уред. Laughing

# 27
  • Мнения: 4 371
Ние го взимаме от едно село до С-я. През два-три дни, по два литра. Оставям си 1л прясно и другото става кисело Simple Smile Така че машинката ми е иделана.

# 28
  • Мнения: 133
Благодаря Валенцето! Аз вземам и по 2 литра биволско мляко и ще ми е добре да го квася в тая машина.

# 29
  • Мнения: 4 380
Цитат
Да ви попитам-по принцип нормално ли е винаги като се подкваси,отгоре върху млякото да има малко течност...не помня как се наричаше,май баба и викаше цвик?Има ли начин да я няма тази течност?

Не винаги излиза цвик но това зависи от температурата и от времето на държане. Ако имаш начин на регулиране на температурата, ще получаваш мляко без цвик и сладко на вкус когато ти трябва.
Нищо не му мисля когато квася и не му се притеснявам. Квася на автоматизъм и получавам точно такова кисело мляко каквото искам.

Абе момичета, още ли купешкото мляко в България е водичка? newsm78 Все си мислех, че не може така да се кара с търсене на крави за нормално прясно мляко... newsm78 Има магазини за целта.

Общи условия

Активация на акаунт