Уред за кисело мляко

  • 17 132
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 878
Минала съм по твоя път когато си пълнех дома с боклуци.
Ще съм ти благодарна да не правиш оценки на това дали дома ми е пълен с боклуци! Peace
За уреда сега.Минуси има-количеството мляко е малко.Но пък на моето семейство стига.Тоест този минус не ме касае.Заемал място-премерих го току що-17ширина,24см дължина.Не заема никакво място мен ако питаш.
Плюсовете ги написах по горе.

# 46
  • Мнения: 1 234
Моля да бъда извинена, но нещо не разбрах, Ксения за какви точно недостатъци говориш за този уред  newsm78
Аз като потенциален ползвател бих искала да разбера и плюсовете и минусите. От минусите до този момент разбрах, че уреда е за 1 литър мляко и, че заема място в кухнята. Плюсовете няма да коментирам в момента.
Аз със сигурност не съм от хората, които обичат да трупат в дома си уреди, най-малкото неизползваеми, но пък все пак сме в 21-ви век и е нормално да се облекчава труда ни, или греша... Ако някой предпочита да меси на ръка или е решил да си прави кисело мляко, като го завива с куп одеала, или пък да пере на ръка, вместо в пералня- ок, но това не е недостатък или предимство на уреда, който се коментира. Нека не се оспамва темата, и да се пише конкретно за уреда.

# 47
  • Мнения: 4 380
Моля да бъда извинена, но нещо не разбрах, Ксения за какви точно недостатъци говориш за този уред  newsm78
Аз като потенциален ползвател бих искала да разбера и плюсовете и минусите. От минусите до този момент разбрах, че уреда е за 1 литър мляко и, че заема място в кухнята. Плюсовете няма да коментирам в момента.
Аз със сигурност не съм от хората, които обичат да трупат в дома си уреди, най-малкото неизползваеми, но пък все пак сме в 21-ви век и е нормално да се облекчава труда ни, или греша... Ако някой предпочита да меси на ръка или е решил да си прави кисело мляко, като го завива с куп одеала, или пък да пере на ръка, вместо в пералня- ок, но това не е недостатък или предимство на уреда, който се коментира. Нека не се оспамва темата, и да се пише конкретно за уреда.

Ти нали искаше да разбереш недостатъци? Мислиш ли че електрически уред който ти замества одеало е някакво предимство? Аз не. Хвърляне на пари на вятъра. Ако нямаш одеала, наливаш в бурканчета, пъхаш ги във фурната на най-слаба степен- става същото. За какви предимства говорим? Аз предимства и облегчаване на работа тук не виждам.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 878
Да спрем дотук.Ксения,ето,всички разбрахме какви според теб са недостатъците на уреда.Предимствата както писах ги има нагоре някъде.Нека е полезна темата,а не разправия за това чий дом е пълен с повече боклуци,кой има и кой няма одеяла.
Мислиш ли че електрически уред който ти замества одеало е някакво предимство?
Да,аз мисля.Фурната,между другото,също е ел уред.

# 49
  • Мнения: 4 380
Да спрем дотук.Ксения,ето,всички разбрахме какви според теб са недостатъците на уреда.Предимствата както писах ги има нагоре някъде.Нека е полезна темата,а не разправия за това чий дом е пълен с повече боклуци,кой има и кой няма одеяла.
Мислиш ли че електрически уред който ти замества одеало е някакво предимство?
Да,аз мисля.Фурната,между другото,също е ел уред.

Не извъртай нещата! Темата е полезна както с положителни, така и с отрицателни мнения. Нямам намерение да те убеждавам в нещо след като намираш даването на 50 лв. за по-добро от използване на вече наличното, което ти върши същата работа. Някои хора просто имат нужда да харчат. Ако там е кефа на джаджата, нямам нищо против. Laughing Шопинг-терапията може да бъде полезна. Йогрутницата обаче е ненужна вещ откъдето и да го погледнеш.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 878
Ксения,не извъртам нищо.Ти си написа мнението...доста пъти го написа.Естественно,че са полезни и отрицателни мнения като твоето.Но вече всички го разбрахме.Колко пъти още ще напишеш,че уреда е безполезен?! Rolling Eyes
Офф,и не струва 50,а 27лв...Бе ти ми направи цяла психохарактеристика-дома ми е пълен с боклуци,обичам да харча пари... ooooh!

# 51
  • Мнения: 8
Отдавна ползвам такъв уред, но ми идва малко 1 литър мляко. Подквасвам ту козе, ту овче, но винаги с подкваса от овче кисело мляко. Ако може някой, който разбира от електроника, да й намали температурата с около половин един градус, ще се получава по-сладко мляко. Валенцето, учудвам се, че са ти продали уред без инструкция за експлоатация, длъжни са да ти дадат на български език. Обади се в съюза на потребителите. Десет вата не са много, и уреда на ги консумира постоятнно, а само от време на време, когато е паднала температурата под определена граница. Зареждам го преди лягане, на нощна енергия и сутрин го прехвърлям в хладилника. В купеното съм чувал, че слагат желатин или нишесте, за да стане по-гъсто.

# 52
  • Мнения: 4 390
Моля, не превръщайте темата в бойно поле!   Peace


# 53
  • София
  • Мнения: 9 878
Моля, не превръщайте темата в бойно поле!   Peace
EmbarassedНяма повече,обещавам. Peace
Валенцето, учудвам се, че са ти продали уред без инструкция за експлоатация, длъжни са да ти дадат на български език. Обади се в съюза на потребителите.
В магазините от типа ТСМ рядко уредите имат инструкция,още по-малко на бълг език Confused.

И аз като теб включвам уреда вечер преди лягане и сутрин слагам в хладилника.А в какъв смисъл ако температурата се намали млякото ще е по-сладко?На мен ми харесва,защото става с кисела жилка,обаче не зная това дали е от температурата?!

# 54
  • Мнения: 3 621
А в какъв смисъл ако температурата се намали млякото ще е по-сладко?На мен ми харесва,защото става с кисела жилка,обаче не зная това дали е от температурата?!

Аз доколкото знам киселоста на млякото зависи от това колко време се подквасва, а не от температурата, може би ако се извади по-рано и се прибере в хладилник ще е по-сладко

# 55
Здрасти, Валенце, брат ми има същия. Не че е правил някога, но го има  Laughing
Ето няколко съвета от книжката:
1. Загряваш прясното мляко до кипване, след което го изчакваш да се охлади до около 40 градуса. Това е и оптималната температура на заквасване. При по-висока се убиват бактериите, а при по-ниска не могат са де развият. От баба ми знам, че температурата е добра, ако малкото пръстче се чувства комфортно в топлата смес  Laughing
2. През това време си разбъркваш закваската - 150 мл, която прибавяш към поохладеното вече мляко.
- ако млякото ти е 40 градуса, времето за квасене е 5-6 часа;
- ако е със стайна температура - 12 часа.
- колкото повече се кваси, толкова по-добре се получава млякото, но продължителността зависи и от вкуса. За по-сладко - по-кратко време.
- при необходимост времето на подквасване може да бъде удължено.
3. Изсипваш разбърканата смес в бурканчетата, нареждаш ги в уреда и включваш бутона. Сигналната лампичка светва, което означава, че уредът подгрява.
4. Настройваш таймера на капака на часа, когато киселото мляко трябва да е готово.
5. Уредът трябва да е поставен на спокойно място, да не се мести или побутва при работа.
6. Вадиш бурканчетата и ги прибираш в хладилника.
Но виждам, че ти вече си му хванала цаката  Peace

# 56
  • Мнения: 3 621
curly sue.  а 150 мл. закваска на колко прясно мляко се слага

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 9 878
curly sue. ,благодаря ти!  bouquet
На моят уред няма таймер обаче,така че не настройвам нищо.оставям го да престои около 10часа.Може би затова става приятно кисело.А преди да имам уреда ставаше сладко,защото стоеше по-кратко време.

# 59
  • Мнения: 1 808
Е, за нищо.

Бе ще взема да го приватизирам този уред, поне да го сефтосам. Ама ние много ядем кисело мляко, та един литър не знам за кого по-напред. Изуми ме рецептата за мляко в херметика. Ще се пробва, може би. Ама трябва да се търсят подходящи буркани.

Джемма, какви бурканчета използваш и колко ти събира тенджерката.

Общи условия

Активация на акаунт