Уред за кисело мляко

  • 17 156
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 871
И според мен уредът е абсолютно излишен и то не от гледна точка на място в кухнята или похарчените за него пари, а най-малкото заради загрижеността ни за природата. Безумно излишно използване на енергия, за да се подкваси млякото ... Дет се вика, баба ти все такива работи е използвала, за да си направи млякото #Crazy - нито е трудно, нито по-малко ефикасно - просто му мяташ някое дебело одеяло. Всичко останало е суета и глупост, извинете за което  Peace

# 61
  • Мнения: 6 049
И според мен уредът е абсолютно излишен и то не от гледна точка на място в кухнята или похарчените за него пари, а най-малкото заради загрижеността ни за природата. Безумно излишно използване на енергия, за да се подкваси млякото ... Дет се вика, баба ти все такива работи е използвала, за да си направи млякото #Crazy - нито е трудно, нито по-малко ефикасно - просто му мяташ някое дебело одеяло. Всичко останало е суета и глупост, извинете за което  Peace
И това го има. Технологийте са толкова напреднали, че вече се чудят какво да измислят. Иначе машинката си е ок нищо и няма, но наистина някой предпочитат по- по от начините за направата на нещо, било то и мляко.

# 62
  • Мнения: 1 811
И според мен уредът е абсолютно излишен и то не от гледна точка на място в кухнята или похарчените за него пари, а най-малкото заради загрижеността ни за природата. Безумно излишно използване на енергия, за да се подкваси млякото ... Дет се вика, баба ти все такива работи е използвала, за да си направи млякото #Crazy - нито е трудно, нито по-малко ефикасно - просто му мяташ някое дебело одеяло. Всичко останало е суета и глупост, извинете за което  Peace

Не мога да разбера удоволствие някакво ли изпитвате да помрачавате еуфорията на човек. След като смятате уреда за излишен, ми ок. Ама, като се почне с приказките за баба ни и... Уф!
Някой си купил нещо, радва му се, и оп, появяват се някои особи да поплюят качествено. А и количествено. Извинявам се за спама.

# 63
  • Мнения: 25 808
Уф, те бабите ви едно време все по интернет са си общували... Mr. Green
 Я марш при другите клюкарки на пейката пред блока! Ама-ха!

Хайде сега да се откажем и от прахосмукачките (щото метлите са по-екологични!), от колите, телевизорите и компютрите, естествено! Те пък колко ток харчат, малииии!  ooooh!

На мен този уред не ми трябва и няма да си купя, даже майка ми да престане да ми дава от нейното мляко. Но пък който има нужда, да си го ползва със здраве!  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 9 887
Така..първо да попитам нещо,пък после ще си напиша и разсъжденията по темата Laughing.Та,мислите ли,че ще стане добре ако сложа в млякото плодове от сладко или компот?или е по-добре пресни плодове?По-горе четох и за ванилия...на едно малко бурканче от 150мл една ванилия дали е ок?
Сега,много ви моля,ако имате да пишете нещо за самия уред,пък най-добре ако може да пишат хора,ползващи или имащи уреда.От тази тема разбрах ,че:къщата ми е пълна с боклуци,че харча пари за щяло и нещяло,че не мисля за природата,че съм суетна и глупава,честно казано доста обиди без да ме познавате лично. newsm78Мисля,че ако върви в този дух,ще помоля темата да бъде заключена.Моля,въздържайте се от лични коментари! Peace

# 65
  • Мнения: 25 808
Та,мислите ли,че ще стане добре ако сложа в млякото плодове от сладко или компот?или е по-добре пресни плодове?По-горе четох и за ванилия...на едно малко бурканче от 150мл една ванилия дали е ок?


Би трябвало да стане. Квасила съм мляко по традиционния начин със сладко, с компоти, с домашни сиропи - става.  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 3 817
Дъщеря ми като беше по- малка квасех мляко, но прочитайки темата се замислих дали да не почна пак. Simple Smile Аз го правех в тенджера, че много кисело млекце папкаме, уредчето няма да ни смогне.  Laughing
Валенцето , една ванилия ще е много за това малко количество, според мен една ванилия е достатъчна за литър мляко. Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2 897
Някаква идея как се казва уредът на английски?
От къде може да се купи в чужбина?
Англия?

# 68
# 69
  • Мнения: 2 897
Мерси много  bouquet!
И аз се разтърсих и намерих!
Остава да прежаля 25 паунда и да убедя съквартирантите, че да - това е нужен уред, а не заемане на място и да, има смисъл малко преди да се изнесем да купим нещо допълнително за пренасяне в новата квартира Mr. Green!

# 70
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз се впечатлих от това:

Donvier Yogurt Starter
 
   
 
 
 

  Scientifically balanced to make a smooth, creamy and great tasting yogurt every time.
Contains L. Acidophilus, S. Themophilus and L. Bulgaricus cultures.
Produces delicious yogurt in only 4 1/2 hours.
Freeze-dried, packed in sealed, double layered envelopes for long-lasting quality.
No refrigeration needed.
For a creamier yogurt, use cream instead of milk in the yogurt making process.
Ingredients: skim milk powder, sucrose, ascorbic acid (vitamin C), Lactic Bacteria (L. Bulgaricus, S. Themophilus and L. Acidophilus).
Each packet makes 2 quarts of yogurt and contains 2 envelopes of 5 grams.
6 Packets make 12 quarts of yogurt.
12 Packets make 24 quarts of yogurt.
Made in Canada. 


 Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 4 380
Кое по-точно те впечатли? Имам суха култура в къщи и нямам никакво намерения да я ползвам. От къде да знам какво всъщност съдържа и каква химия е? Млякото ми за подкваса е чисто и биологично.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 817
Ами впечатли ме това, че Канада произвежда закваска с Lactobacillus bulgaricus.  Crossing Arms

Българското кисело мляко и щамовете от Lactobacillus bulgaricus са продукти, патентовани в Патентното ведомство на Р България.

# 73
  • Мнения: 4 371
А как се прави сладолед от кисело мляко? Едва ли само захар му се добавя Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 4 380
Ами впечатли ме това, че Канада произвежда закваска с Lactobacillus bulgaricus.  Crossing Arms

Българското кисело мляко и щамовете от Lactobacillus bulgaricus са продукти, патентовани в Патентното ведомство на Р България.

Лактобацилус булгарикус се произвежда от памти века в чужбина и доколкото съм чувала, използваният в момента в България е вносен.

Общи условия

Активация на акаунт