Защо повръща?

  • 1 384
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен трябва да го заведеш на лекар... за бебе е нормално, но за дете на почти две години не е...  newsm78
и аз така мисля  Peace

# 16
  • Мнения: 1 168
ами виждам, защото цвета е различен когато повръща мляко и когато повръща мляко, смесено с пюре

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И на мен ми се струва детето голямо за такова повръщане.Ако можеш при специалист да го заведеш....

# 18
  • Мнения: 84
Може да има нервен стомах. Някои деца, когато са разстроени било то от болка или обида повръщат. По добре го заведи на специалист.

# 19
  • Мнения: 315
anita29 здр градска  Hug ами заведи детето при друг доктор специалист да го прегледа.
Дано няма проблеми вече с повръщането.   Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
anita29,заведи детето на друг лекар,щом педито ви не му обръща сериозно внимание.
А след като не си в БГ и казваш,че става трудно,просто заведи дечко на частен лекар,но незнам дали и там може като тук.
Защото аз всеки месец водя Крис на 2-ма педиатри-частен и моята патка.
Нея я имам само за тегло и ръст и не я слушам за нищо.Ама тя не знае,де... Mr. Green
Намери начин да прегледат детето. Peace

# 21
  • Мнения: 1 428
Потърси друг специалист  Peace

# 22
  • Мнения: 2 005
И при нас е така  Rolling Eyes много често като се разреве - дави се и повръща  Cry Докато не повърне всичко не спира  и не се успокоява  Thinking Като по - малък имаше проблеми с дъвченето и като се задавяше и веднага повръщаше . Тогава го водих на изследвания - правеха му снимка на стомахчето , но всичко беше нормално  Tired И от тогава си му остана това , задавили се и повръща . Надявам се като поотрастне още малко това да спре  Hug

# 23
  • Мнения: 1 745
Племенничето ни е на почти 4 години и е така от бебе.Още тогава много повръщаше,сега пак си е така.А той доста често реве.  Rolling Eyes Много е палав,много често се удря,пада,постоянно иска нещо и ако не стане на неговото...  #Crazy Рев,повръща...  ooooh! Ужас е!Никой не го е водил на доктор.  Rolling Eyes Според всички това било ген,защото майка му много повръща.  newsm78 Не съм много сигурна,ама....  Rolling Eyes

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
анита29, заведи детето на психолог. Някои деца се насилват да повърнат, за да им се обърне внимание. А и дори да не го заведеш, помисли си какво би могло да го тормози. Мен в детската са ме карали насила да изям разни манджи, които не съм искала, и съм повръщала.

Ирина, на 4 месеца храната би трябвало да преминава през стомаха за около 2 часа, макс. 3.
Мъчителния рев преди повръщане вероятно значи киселини, които се качват нагоре.
Спрете захранването и отидете на гастроентеролог.

# 25
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
за тези които следят темата.Свързах се с Доктор NIVEA Baby от форума и тя ми даде следния отговор -
 
"Гълта доста въздух, коремът се подува  и това го кара да повръща."

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Анита, на лентичката ти пише "година и 9 месеца" - отговорът на д-р Нивеа се отнася за новородени... Там питат повече за малки бебета, а и тя е неонатолог, работи в отделение за недоносени.
На колко години е детето ти всъщност?
Сетих се и друга причина за повръщане на тази възраст - не добре сдъвкана храна.
Или по-тежка храна (пържено, мазно)
Наблюдавай как дъвче.

# 27
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
на 1.9г е.Дъвче доста добре,докато не стане на каша в устата му не гълта.А и д-р Слънчева ми каза ,че това продължава до около 3г. възраст.

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 19:26 от anita29

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
На този въпрос трябва да ти отговори лекарят на бебето, не форумът.

# 29
  • България
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен!
Моят син е на почти три години и също, когато реве по продължително време повръща. Някой деца, който са по-емоционални и който са по лесно възбудими го правят. Така че не се притеснявай. Аз не съм го водила по никакви доктори. Когато беше бебе по друг повод му правиха ехограф на коремчето и всичко си беше нормално.

Общи условия

Активация на акаунт