Юбилейна стотна тема със Дюкан - топим 3-хилядния килограм!

  • 48 700
  • 1 074
  •   1
Отговори
# 990
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
Защо трябва да опитваш яденето?  newsm78

# 991
  • Мнения: 712
baci благодаря за бързия отговор  bouquet Не искам да ставам досадна с въпросите си, но ме вълнува още едно много ВАЖНО нещо. Всички имате семейства и малки деца. Как се справяте с двойното готвене-веднъж за вас и веднъж за тях.
Привет , аз лично готвя поотделно за мен и децата , но има случаи  когато определено ястие става и за тях , например моят второкласник обича да си хапва от уж приготвеното за мен печено пиле или крем.А относно пробването , ще свикнеш да преценяваш на око.  bouquet
джани , ривела благодаря  Hug Hug Hug
П.П. незнам защо пилешките ми пържолки изчезнаха  newsm78 Joy

# 992
  • Русе
  • Мнения: 252
daci_g , Особено за ударния период- аз карах само на готово пилешко филе от кулинарните щандове в магазините ,на варени яйца и омлети и на кис.мляко......а за семейството си готвя нормално!

# 993
  • Мнения: 393
 Днес явно е ден за нови попълнения, та хайде и аз да се включа, а не само да съм на "балкона" Grinning
 Режимът започнах на 01.04. и засега съм много доволна от резултата -9.500 кг. От три дни кантара не помръдва, но съм пред МЦ и не се притеснявам. Направих 10 ударни дни ( прави сте, че след петия ден не се сваля, но тогава не го знаех и следвах указанията в книгата), а сега редувам 5ПЗ/5П. Аз съм от мноооого тежката категория и имам да свалям около 50 кг, започнах режима с мисълта, че ще продължи не месеци, а години и се надявам с ваша помощ трудностите да не ме откажат. Praynig
 Специални благодарности на Зеленкото, от нейният великденски дневник разбрах, че в наше село ( Панагюрище ) има овесени трици. Да си призная, като четох колко трудно се намират в малките градове реших, че при нас няма и се запасих от друг град. Но тъй като вече ги привършвам, ще се възползвам от информацията и ще посетя въпросния магазин  Laughing
 

# 994
  • Мнения: 34
Защо трябва да опитваш яденето?  newsm78
Ами предполагам, че защото така съм свикнала. Пък и често забравям да сложа някои неща и като опитвам разбирам. Но все ще се справя накакси предполагам. В момента очаквам МЦ и мисля като свърши да започна и аз режима. Надявам се, че ще помагате с съвети и напътствия. Не искам да се проваля.

# 995
  • Мнения: 3 202
daci_g, а аз готвя само за себе си. В това отношение се   възхищавам на мамите   bouquet

# 996
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
Ами аз готвя повече от 20 години и никога не съм опитвала ядене. Повярвай ми, пак става  Peace

# 997
  • Мнения: 8 242
Ами аз готвя повече от 20 години и никога не съм опитвала ядене. Повярвай ми, пак става  Peace
Peace и аз никога не опитвам Simple Smile
А за разделното готвене - мъжо дюканства с мен и каквото му сипя, това яде  Mr. Green А за дребния си му готвя още отделно, но чат-пат краде (все по-често) и от нашите манджи  Laughing

# 998
  • Мнения: 58
daci_g, накарай някой от мъжете вкъщи да опитва, защото така ще ти е по-трудно да свикнеш с режима, а да не говорим, че няма да е режимно (особено, ако ти се услади опитването  Wink ) Колкото до готвенето - да, ще ти отнема повече време, но с добра организация и с малко чужда помощ понякога - всичко ставa.

brymbyr44e       
   "Пречетох за млечните продукти и следователно трябва да ям макс 2 кисели млекца на ден..., задълйително да закусвам, ами до колко яйчица да ям на ден- за да не почна да кодкодякам ...."

Ами не е точно така с 2-те млека на ден. Общото ти количество млечни да е до 800-1000 гр. на ден, т.е. ако хапнеш 500 гр. извара 2 кисели млека ще дойдат малко множко. За яйцата има различни мнения, но общо взето не трябва да се прекалява с жълтъците, заради холестерола и възможните алергии. В някои фитнес сайтове препоръчват седмичната доза жълтъци да е 3-4, а белтъци, колкото ти душа иска. Дали ще се разкудкудякаш от тях, ще чакаме да ни кажеш  Joy Joy 

Rolling Eyesмайчето, привет!

Baci, и аз много се надявам някой и друг мускул да съм завъдила по 2 причини: 1) По-лесно и по-приятно за мен ще е да се стягам докато отслабвам и 2) П...
Rolling Eyes newsm78 аз много не си пдам по мускули Simple Smile))

Baci, аз по-принцип харесвам тренирани мацки, да кажем леко релефни, а не разни кожа и кости. А и много съм се стреснала от началото на режима за увисналите кожи и това ми е голям стимул да не си лежа пред телевизора, а да се потя, когато и както мога Wink.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 16:00 от Hrisula

# 999
  • Мнения: 34
На ваша отговорност почвам да готвя без да опитвам  Laughing Ако мъжа ми е недоволен да ходи на ресторант пък в крайна сметка. То не може хем да съм слаба, хем да готвя вкусно нали така  Joy Най-хубавото в случая е че и двамата ми мъже не могат без месо, така че май ще мина с едно готвене  Laughing

# 1 000
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
Защо трябва да опитваш яденето?  newsm78
Ами предполагам, че защото така съм свикнала. Пък и често забравям да сложа някои неща и като опитвам разбирам. Но все ще се справя накакси предполагам. В момента очаквам МЦ и мисля като свърши да започна и аз режима. Надявам се, че ще помагате с съвети и напътствия. Не искам да се проваля.

За опитването, когато съм забравила какво съм сложила и какво не, опитвам, после плюя и си изплаквам устата, другия вариант е да си викаш дегустатор, ако се намира наоколо, аз така торта правих без изобщо да я опитам.  Party
 Вещи, всеки си е различен. И аз рядко опитвам, но пък съм забравана и понякога се налага, че иначе не се знае какво ще се получи, още повече, че готвя на око. Peace

# 1 001
  • Пловдив
  • Мнения: 14 134
И аз съм забравана, ама като са гладни ще ядат  Mr. Green

# 1 002
  • Мнения: 2 922
Привет, момичета!
Днес  ви черпя, послучай 4-тия си месец с Дюкан и вас   newsm18
Прегрешения и изкушения не са ме отклонявали от пътя  Laughing - постигнах резултат, на който не съм се и надявала.
Равносметката - минус 18кг.

Bermudez, честит рожден ден! Бъди много здрава и щастлива!  Gift Tada

Wish, радвам се да те видя тук  Hug

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 16:08 от baby_doll

# 1 003
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 418
И аз съм забравана, ама като са гладни ще ядат  Mr. Green
Майка ми беше на този принцип, 1 ядене се ядеше по 3 дни, ти сигурно си по-добра готвачка  Grinning

# 1 004


         оооооооооо вярно, тази извара я бях забравила, мда довечера ще се заредя с извара, а месцето не е ограничено нали .....

           ммммм, а за готвеното - аз мисля, че този режим на хранене е подходящ за цялото семейство - е ударния режим не, ама по натам .....

         ооооо пак заваля...., ммммм  за празниците бяхме в Гърция - както много българи, и времето беше страхотно, много хубаво и като си тръгнахме като ни запраска един дъжд - чак до тука....... и ето го сега пак
       

Общи условия

Активация на акаунт