М & БИ - 67

  • 28 471
  • 281
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 100

 Добър ден и от мен!!   Nature Sunny
Как сте, арабелки??   bouquet
Аз утре и във вторник ще бъда мома пловдивчанка, та няма да мога да се разпиша във форума. И от сега поднасям 3 фрапета - обещаните от вчера!!   food010
Лили, за мутациите- при растенията е ясно - четирилистната детелина, по-едри сортове, особено ГМО - генно модифицираните организми. Не бих казала, че са полезни... За хората не съм чувала за полезни мутации, може би по-скоро безвредни...и много вредни. като безвредна например - за зелените и сините очи - те са поради липса на пигмент, но генът,кодиращ пигментацията е мутирал (даже ти май дава линк за това). Това не е вредно, макар че например, пак може да се каже и не полезно, защото пък светлите очи са по-податливи на заболявания, слънцето им причинява повече щети... кафявите са "по-защитени".  Simple Smile  Честно казано до сега не ми е попадал материал за полезни мутации при човека. За животните - там също има ГМО, едни едри пилета продаваха, като пуйки. Ама за мен не е полезно това...   Simple Smile
Какво пише тоя дето го четеш, в какви съмнения те хвърля автора??

Ох, значи, тоя ПМС ми е същия - нервна та дрънкам, подута, та се търкалям... ужас... и точно такава (дано само не и баш МС) ще ходя на Пловдив...оффф Confused

И за близнаците мога да кажа - от биологична и генетична гледна точка... ама да не ми се разсърди Дуа, все пак към нея е поставен въпроса  Wink
Лиленце, Хосни им вдига заплатките с 30%, а инфлацията е с 300.... каква помощ, какво нещо!!! Ма то и в Бг е нещо подобно...  ooooh! Rolling Eyes

И аз искам да кажа, че "краднах" идеята за покривката на кука от Тарик мом, и понеже младежа от Мароко ми изпрати подаръци още миналата година, време беше да се реванширам и аз. Та изпратих и аз една такава покривка + една плътна и ръчно бродирана (битова) + разни дрешки за младежа. Но не ми позволиха в пощата да сложа сладкишите - храни било забранено да се изпращат до Мароко (пак по съвет от форума бях накупила Линдт... ама си ги ядох после  Crazy ) Сестрата и майката на човека много харесали покривките, и искат още  Crazy  Crazy  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 689
Другарче-много добри идеи,мерси!Започнах цветните топки-пека ги сега BlushТу би континю,както би казала световноизвестната Валентина Хасан Laughing

Ра-ама много сте близки с мароканския ти познат ThinkingДа не смениш линка в подписа,ще ревнувам Naughty

Книгата която чета вече 2-ри или 3-ти път е за еволюцията и спекулациите на учените-атеисти относно създаването на жива клетака от нежива материя.втора твърди,че мутациите не са полезни и не с тях не се обяснява еволюционната теория.
Сега след години и с напредване на технологиите дали още се пробват да ,,направят,,жива клетка?Не знам обаче как ще докажат с това,че няма Господ Simple SmileИн-витрото според мен е доказателство,че всичко става с Божията воля.
Става въпрос за ,,естествените мутации,,преди много години,породени от токсични газове от вулкан напр.
А,да:винаги ми е било интересно защо казват,че хората са произлезли от Африка,после тези,които мигрирали на север ,,избелели,,и се ,,,изрусили,,или въпроса с расите има ли научно обяснение?

Хоснито да си измие ръцете с 30%,хората гладуват и се депресират...баща да отрови 5-тте си деца,жена си и себе си Rolling Eyesдепресия и безисходица...Не знам защо правят всичко възможно да спрат младите хора да емигрират?!По-ли е добре да умират от глад и да станат престъпници заради недоимъка?!

Хари-видях,че и ти имаш голям дървен слон GrinningСега ще ходя да претрия моя,че е прашлясал Simple SmileДнес  случайно попаднах на любима песен от младостта ми,имам я на видеокасета JoyОт де да знам,че ще се омъжа не далеч WinkПоздрав за теб:
http://www.youtube.com/watch?v=5PwpZVlOumc&feature=related

# 77
  • Мнения: 610
  Привет момичета  Hug Баща ми днес има имен ден, заповядайте, почерпете се  Hug
Малките сутринта рано се обадиха да му честитят, той много се зарадва, милия няма търпение да заминем при него, да му напълним къщата  Heart Eyes
Тони   Hug  дивеят тука малките, днес пък цял ден се хапят  ooooh! представих си как тичаш след малкия да го снимаш  Simple Smile  на мен пък Теди не ми дава да го снимам, не обича, а Йоана сама ме кара, то са едни пози, сменя тоалети, тя има общо 10 нормални снимки, на останалите все прави някакви стойки, смешни физономии......довечера като заспят ще кача малко нейни снимки в албумчето
Мароканско Кате днес е големия ден  Party чакаме още разкази и снимки  Heart Eyes  много щастие ти желая   bouquet
Приятна вечер на всички  Hug

# 78
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
сабина, като минаваш пак през тунис да вземеш цяла тава сладки , плийз, обади се- още ще прибавя, знам още няколко вида, супер са! ей, така си правим ние сладките, няма малко, накуп по 4 кила! после що сме с габарити!  Mr. Green
да е жив и здрав баща ти!   bouquet
иска ,къде ти е балът, готова ли си за матурите?

# 79
  • Мнения: 3 804
сабинка да е жив и здрав баща ти   bouquet  bouquet  bouquet-а какъв именден е днес newsm78
аз днес спретнах на народа месеник с пълнеж от салам и сирене-нищо не остана ,да видим за ве4еря какво ще ги храня-4е и месо няма,около нас продават са,мо агнешко,а мъжо купува телешко,но от доста дале4
моми4ета много ми е смотано,само ми се спи,дневс спах 2 4аса ако не пове4е през деня newsm78,само да не е ...................
хари братов4ед ми и  гаджето на братов4едка ми се принасят да работят в Англия-но къде то4но не знам,заминават на 8 този месец,я разкажи за новия кмет на Лондон

# 80
  • Мнения: 610
Марси  Hug следващия път като идвам непременно ще се обадя  Party да прибавиш и от другите видове в тавата   chef  аз днес си направих едно пътешествие, бях в Сирия, Алжир, Мароко, Тунис   Simple Smile  нагледах се на красоти  Flutter Flutter къщи, хотели, сладкиши   Party  а тези първите сладки май бяха от Пакистан  newsm78  Рени да каже
Деска  Heart Eyes  първата неделя след Великден е Томина неделя , баща ми се казва Тома

# 81
  • Мнения: 3 804
сабинка и тук името е разпространено,дори една от 7те врати на стария град се нери4а вратата на Тома/баб Тума-тук няма о и се замества с у/,а Тома е бил местен цар-там се  намира един от християнските квартали
останалите къде сте newsm78
ако някой има право за парола -да си я поиска-нали запо4нахме нова тема
ра4е защо не пишеш newsm78 newsm78 newsm78

# 82
  • USA
  • Мнения: 2 151
Аз съм тук,макар че едва ли питаш за мен Wink
Деси,а и останалите момичета,които готвят редовно арабско,казвайте с какво да гощавам един мноооого важен чичо на мъжа ми.Аз ако е за едно гости, знам как да се оправя,но става въпрос за седмица или 10 дни.Не съм вярвала,че ще чуя от устата на моя мъж думите"Ами сега...какво ще ядем,като дойде чичо?!?"Ние си ядем повече бълг. манджи,или тукашни,лесни такива и много барбекю...Даже свекър ми, като ни гостува,си я караме както си знаем,и той и мъж ми хич не са претенциозни.Но щом сега се изпусна да ми задава такива въпроси,значи работата е сериозна.Помагайте,моля ви,да не се излагам  chef

# 83
  • Мнения: 720
Лили как 4 -ри бе...абсурд,приятелче на децата си видяла.  Simple Smile Да падам си по слончета  Simple Smile,скоро ще те ''черпя'' с един слон нарисуван от мен, но ако първо го намеря де....Мерси за Джанетката,  връща ме години назад ...
А за шапките незнам дали падат щото не съм вървяла с тях/само за снимките ме курдисаха така/после пак с моите дрехи.
А това с кувойза е  в  Англия. Те тук са си родени последните.
Целувки на принцесите . Peace Вие какво стана ще се местите ли ? newsm78


Деси -кво да ти кажа за новия кмет освен че е много рус и е от консервативните,другото ще го видим после. Ама добре май ,е той спечели. Успех на братовчедите.тук доста бг има вече.

# 84
  • Мнения: 3 804
Аз съм тук,макар че едва ли питаш за мен Wink
ако пък знаеш ,4е то4но за теб се сетих като писах за Баб Тума  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.0
ето ти темата с арабска кухня-дано да си харесаш нещо
хаяти а ти какво си хареса в готварския  newsm78  chef

# 85
  • Мнения: 725
и аз сьм тук,   е когато Катето помести снимките от свадбата  и аз ще поискам да ги видя .Представям си днес колко щастлива е  .

# 86
  • Мнения: 55
Деси много харесвам една арабско ядене с бамя,но от тази дребничката-сушена , гледах да намеря дали сте писали рецепта ,че аз си я готвя по един начини все различно ми се получава .

Хора ,вярно ли е ,че е такава криза и в Египет. Направо съм потресена ,но имам много натрапчивото чувство ,че и на БГ и предстоят тежки дни.Този стрес от безпаричие и нестабилност много скоро ще се отрази на психиката на хората Cry Скоро даваха репортаж за Варна и многократно увеличеният брой самоубийства а преди малко и предаване по Нова ТВ за Плевенските 6 самоубили се полицая, седмият му засякъл пистолета  Cry.Целият град знаели ,че е заради финансови проблеми и има виновни които са ги забъркали във фалшива пирамида и .........

# 87
  • Мнения: 689
hayati -тъкмо щях да те питам за настроението ти: оправи ли се... Sad
В световен мащаб е тази криза...
Дай линк за тези полицаи,какъв е този ужас???

# 88
  • Мнения: 100

Ра-ама много сте близки с мароканския ти познат ThinkingДа не смениш линка в подписа,ще ревнувам Naughty


 Joy Joy Спокойно, Лили, Египет вече ми влезе под кожицата... няма страшно!! С мароканското момче се познаваме от година. Миналата година поиска да ми изпрати подаръци и наистина изпрати. Аз събрах неща за него постепенно, но все нямах време с пустата ми работа да изпратя. И преди колко - няма и месец изпратих един колет и аз, а странното е, че той го получи много бързо-за десетина- дванадесет дена, докато аз чаках тогава около 20 дена и повече. Както и да е... но тук бих искала да вметна, че любовта по интернет за теб е любов -  илюзия, нали така беше написала?? Вярно е една илюзия, но "странното" е, че не се получава със всеки. До сега съм се влюбила само веднъж по интернет (а ползвам скайп от 2-3 години...) и то в египетското хабиби... Знам, че е твърде странно за човешкото съзнание да приеме, че можеш да "почувстваш" някой ей така, през мрежата... знам, че звучи налудничаво... и само който го е изпитал знае за какво става въпрос. До сега ми се е случвало да "почувствам" само 2 пъти - веднъж с човека, който днес е най-добрият ми приятел (познавам го от 8 години, запознанство в интернет... странни съвпадения, телепатия..)  след първата среща станахме като брат и сестра... дори и така се наричаме. Второто е с Човека. И той го усети, но... тук вече няма да коментирам. Само мога да кажа, че не можеш да отгатнеш паролата на човек, който "не усещаш"... някои дори със съпрузите си не се чувстват така... (беше ме срам да попитам за паролата на един пасуърд протектед албум със снимки и от първия опит отворих албума...) Има много интересни неща и съвпадения, които оставям за себе си. Просто за съжаление понякога живота ти поднася лимон, а аз колкото и да се мъча да си направя лимонада - все на лимонов сок го докарвам...

За мутациите, Лили, много дълбока тема подхвана... еволюцията... оххх...  Whistling  Най-общо действително най-убедителните доказателства са за сътворяването на света от неживата материя. И аз по-скоро вярвам на тази теория. За образуването на първите био елементи, после "затварянето" им във функциониращ елемент-първичната клетка..после колония от клетки...елементарен организъм...по-сложен организъм...човек... Мутациите играят важна роля в еволюцията. Счита се, че оцеляват тези организми, които са най-добре приспособени към условията на живот. А тези условия се изменят непрекъснато, и някои организми по-добре се приспособяват, в чести случаи в резултат на "изменения" в организма им, породени от мутации. Затова учените твърдят, че мутацията е ключов фактор на еволюцията.

Предполагам, че опитите да направят жива клетка е нещо, с което искат да докажат, че наистина живота е произлязъл от неживата материя(така, както те биха създали живо от неживо), а не е създаден от Господ,както пък е според "Теорията за интелигентния дизайн"  Peace

Гледах едно филмче по Дискавъри - по пътя на ДНК-анализа доказват, че "Адам" е бил член на някакво африканско племе, като е имал и черти на азиатец, африканец, европеец, смесени... По-късно тези хора се пръскат по земята, като според условията на живот получават "днешните" си белези. Т.е. в Африка стават черни, защото по-приспособена към слънцето се оказва пигментираната кожа... тя еволюира и,освен това, се появяват белези като разширен нос, къдрава коса... в Русия, например, са по-руси, поради обратния ефект... (жегата поражда необходимост от вдишване на повече кислород, повишена транспирация...)

Общо взето има много какво да се пише по темата, ама може да го прехвърлим някъде в билогичните теми на форума (ако има такива).
Като се видим на чат ще ти разкажа повече да не ни се карат, че бая дълго стана (за което се извинявам)   bouquet

Хайде лека от мен, че утре в 5 ще ставам!!  Hug

# 89
  • Мнения: 55
Лили точно щях да си изтрия този пост ,че да не толкова мрачно тук ,все пак имаме булка и сватба и все прекрасни изживявания.
Как да ти дам линк ,мила ,днес го гледах по ТВ и реших да проверя какво пише в нета ,ударих в гугъл "самоубийство на полицаи" и като прочетах първата статия ,че честите самоубийства били от "Промяната на климатичните условия" и тем подобни ,как само изкривяват заблуждават хората.

А за настроението ,всичко е наред ,само Господ да е с нас и Милостта му над нас.Това е за всички ни.

Общи условия

Активация на акаунт