Липса на цикъл след раждане - до кога е нормално да го няма?

  • 5 046
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Аз имах цикъл 9месеца след раждането, въпреки че кърмих до 1 годинка. Но някъде нях чела, че ако цикълът се забави след 9-10м., трябва да се посети гинеколог. Това те съветвам и аз.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Е, аз още не съм се тръшнала да се притеснявам сериозно, но започвам все по-често да се сещам за това.
И аз си знам, че е от кърменето, ама като съм решила да кърмя докато ми свърши майчинството... да не всеме до тогава да съм все така  Wink
Иначе, нищо лошо. До колкото знам на жената и се полагат определен брой яцеклетки в живота, та... пестя и на дърти години ще правим бебе  Mr. Green

Обмислям и един профилактичен да направя... ама това го обмислях и към деветия месец на малката... пък още не съм го осъшествила... Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 4 590
...
Обмислям и един профилактичен да направя... ама това го обмислях и към деветия месец на малката... пък още не съм го осъшествила... Embarassed

Ами най-добре го осъществи скоро за твое успокоение. Simple Smile Иначе едва ли има нещо притеснително в липсата ти на цикъл щом кърмиш още.

# 18
  • Мнения: 1 428
При всеки е индивидуално,но щом кърмиш е нормално да не ти идва цикъла.Поне така ми каза педито.

# 19
  • Мнения: 7 424
При всеки е индивидуално,но щом кърмиш е нормално да не ти идва цикъла.Поне така ми каза педито.
  Това  са думите и на моя гиеколог.Вика:като по учебник си! Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 17 596
Ами... Доста ми се струва...  newsm78

# 21
  • Мнения: 7 424
До колкото знам на жената и се полагат определен брой яцеклетки в живота, та... пестя и на дърти години ще правим бебе  Mr. Green


   Интересна теория! Simple Smile Ако е така,значи и жените,които взимат хапчета анти-бебе години наред,би трябвало да влизат в климактериум с години по-късно. Wink
   Хем, това е и стимул да кърмим по-дълго,говоря за тези,които сме , уж "като по учебник". Laughing

# 22
  • Мнения: 2 478
Не мисля че трябва да се притесняваш от липсата на месечния цикъл,при положение,че все още кърмиш.
Аз кърмих 11 месеца,а цикъла ми дойде на 10-я месец.
Имам приятелки на които им дойде скоро след раждането,независимо че кърмоха още доста след това.
А и обратното.
При всеки организъм е индивидуално Hug

# 23
  • Мнения: 6 390
На мен ми дойде един месец след като спях окончателно да кърмя
и при мен беше така  Peace
И аз така, но това че нямаш цикъл, изобщо не значи че няма вероятност да забременееш... всичко е благодарение на хормоните, просто едно удобство за кърмещата жена
Има нещо от сорта че хормоните който подпомагат за производството на кърма, подтискат естрогена в женския организъм, който пък е ос. показател за месечен цикъл - нещо от сорта, ако има специалистки да обяснят
С други думи - нормално Peace

# 24
  • Мнения: 762
На мен свекърът (лекар) ми каза,че кърменето и бременността са 2 бонуса на жената,които действат подмладяващо.За всичко останало си заслужава да се тревожим как ни се отразява. Wink

# 25
  • Мнения: 7 424

Има нещо от сорта че хормоните който подпомагат за производството на кърма, подтискат естрогена в женския организъм, който пък е ос. показател за месечен цикъл - нещо от сорта, ако има специалистки да обяснят

   Не съм специалист,но хормона ,който е най-активен в случая,май,се казваше пролактин. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 614
Бенита, ако не искаш вече да се подготвяте за второ бебче - няма никакъв проблем, че нямаш цикъл!
И аз нямах почти до годинка на детето!  Peace

# 27
  • Мнения: 2 005
Докато кърмих - цикъл нямах , като спрях тогава ми дойде менструацията  Peace

# 28
  • Мнения: 686
нормално е

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И аз докато кърмих нямах цикъл. Месец след като спрях ми дойде.

Общи условия

Активация на акаунт