За ПАП 3 *Б*

  • 262 534
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 1 475
Здравейте, отново момичета, скоро не съм писала в темата, аз съм с конизация,дисплазия 2-3 степен преди 1г и половина, и нормални цитонамазки до момента, но според мен имам проблем, за който лекаря ми твърди, че не е проблем:
От няколко месеца 7-8 дена преди цикъла ми се появава много гадно кафеникаво зацапване,първите2-3 дена все  едно имам бежово бяло течение, след което потъмнава и към 7-мия-8 ден цикъла ми тръгва нормално, но само 2 дена, след което отново ми кара 3-4 дена кафяво-т.е това ако е цикъл ми кара към12-13 дена с кафявото зацапване! Според мен не е много нормално, аз съм с конизация, а преди нея, този проблем, ако е проблем при мен не съществуваше, бях споменала веднъж на  лекаря, той каза, че това не е проблем, цитонамазка, микробиология всичко е ок!Но според мен не  е много нормално, по време на секс, когато е този период преди да ми дойде на 2 пъти вече , има кръв по...., но  на другия ден, няма нищо освен кафявото зацапване!Може би кръвта не може да тръгне нормално, някакво задържане ли и аз незнам какво!!
Някой , който е минал през конизацията дали се е сблъсквал с това и мислите ли, че това е проблем???Имам желение след нова година да пробваме за бебе, но това зацапване ме притеснява, дали е възможно и да е на хормонална основа???
 

# 1 231
  • Мнения: 6 243
Марсиана, абсолютно същото нещо го имаше при мен (без зацапването по време на секс) - почна се няколко месеца след конизация. По време на втория преглед след нея (значи след 6 м.) говорих с докторката. Абсолютно всичко си беше в норма - цито, колпоскопия, и тогава тя ми предложи да почна да пия Дуфастон по схема. Аз принципно съм с мног орезерви към хормоналните препарати, затова реших да изчакам още няколко месеца. Като приказката за крушата, дето се уплашила от брадвата - че и при мен. На следващият цикъл си дойде на 28ия ден, мина нормално, вече няколко месеца - няма проблем никакъв. Дано и при теб така да стане. Стискам палци.

# 1 232
  • Мнения: 1 280
           И аз имам подобен проблем с цикъла, ако е проблем. Но не ми се събират 12-13 дни по малко са и при секс не ми се е случвало. След конизацията цикъла ми пак си е на около 28 дни, но първите 2-3 дни само цапа, после 2 дни нормално и накрая пак само цапа  newsm78 При двата прегледа които правих след конизацията споменах за това, но всичко ми било наред. Дано  Simple Smile

# 1 233
  • Мнения: 23 407
Здравейте!

Ако на някой му е правена електрическа примка, пишете какво точно представлява и с местна упойка няма ли да е болезнено?
На мен ми е правена,но с пълна упойка.Манипулацията трае не повече от 15-20 мин.при мен имаше и абразио на канала на матката.След операцията се чувствах супер,нямаше болка,само съвсм леко кървене,което продължи около 20 дни.Около седмица се пазих да не се преуморявам,да не вдигам тежко,да си почивам.Месец след това бях на море. Grinning Не се притеснявай,не е страшно.

# 1 234
  • Мнения: 40
Деси, каква конизация ти е правена по-точно по стандартния начин или електрическа примка?

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 22:03 от M_A_R_Y

# 1 235
  • Мнения: 23 407
Деси, каква конизация ти е правена по-точно по стандартния начин или електрическа примка?
Eлектриеска примка.

# 1 236
здравейте за прав пат влизам в този форум .става въпрос за майка ми.след един гинекологичен преглед и казаха че има миоматозни възли .направиха и пробен кюретаж и резултата от иследването беше АДЕНОКАРЦИНОМ IN SITU МОЛЯ ВИ АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА МИ ОБЯСНИ КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА .тук говорите за вид, тип, група на рака нищо не разбирам.не вярвах че и аз ще се сблъскам с това но ето че се случи .казаха ни че е рак на матката и толкова.сега ще изчакаме да минат празниците и ще ходим на операция.дано някой да може да ми обясни нещо повече за аденокарцином ин ситу.благодаря предварително

# 1 237
In situ означава стадий 0,т.е. никакви разсейки.Дано всичко да мине добре,стискам палци.

# 1 238
  • Мнения: 1 280
здравейте за прав пат влизам в този форум .става въпрос за майка ми.след един гинекологичен преглед и казаха че има миоматозни възли .направиха и пробен кюретаж и резултата от иследването беше АДЕНОКАРЦИНОМ IN SITU МОЛЯ ВИ АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА МИ ОБЯСНИ КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА .тук говорите за вид, тип, група на рака нищо не разбирам.не вярвах че и аз ще се сблъскам с това но ето че се случи .казаха ни че е рак на матката и толкова.сега ще изчакаме да минат празниците и ще ходим на операция.дано някой да може да ми обясни нещо повече за аденокарцином ин ситу.благодаря предварително
       


         Carcinom in situ буквално преведено означава рак на място, т.е. най-просто на мен ми го обясниха че е ПРЕДраково състояние при което ракът не е напуснал стената си и още не е рак./ако не се хване в такъв момент става рак/. Мен лично това ме успокояваше, тъй като на този етап е абсолютно лечимо и предотвратимо.   
         Не съм лекар, но след всичко което ми беше обяснено на мен мисля че на този етап нещата са поправими. Дано всичко бъде наред пожелавам ви на всички, но най вече на майка ти много спокойствие и вяра че всичко ще се оправи. bouquet

# 1 239
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета Hug
Благодаря ви за всичко, което сте написали. От десетина дни чета и вече не ме е толкова старах Thinking
Направих си цитонамазка в "Токуда" - резултат ПАП 3а и ПАП 3Б
Веднага на другия ден колпоскопия и биопсия (професор Карагьозов) - резултат ЦИН 3
Откачих, сега ми предстои конизация, някъде след 23.01.2008 - моят гинеколог каза, че е добре да е след цикъла, за да не се объркват евентуални кървенета. Стискайте ми палци, дано всичко мине добре, на 33 съм и тъкмо се бях засилила за бебе. Бях 10 години със спирала, дали пък от нея не ми дойде това до главата? Rolling Eyes

# 1 240
  • русе
  • Мнения: 15
Здравей ВВВ74,
Пиша за пръв път във форума, въпреки че съм регистрирана от два месеца. Аз съм на 30 и също се опитваме да "забременеем" със съпруга ми. Преди около година имах подобен ужас с тези пап-ове, но при мен беше 2. Доста се стреснах, после се оказа нещо безобидно и не опасно. Желая ти късмет, вярвай, че по Коледа стават чудеса.

# 1 241
  • Мнения: 31
На мен днес ми дойде  Sad. Отложих си часа за утре, но за идващия понеделник и четвъртък няма вече часове, естествено! Не знам, трябваше миналия месец да отида, не стана. Сега и този явно ще трябва да пропусна... Много тъпо е с тези часове в Токуда! В Майчин дом наистина се висеше пред кабинета, но поне знаеш, че ще минеш на датата, която искаш.


Да ви се похваля, че днес станаха резултатите от поредната ми цитонамазка при проф. Карагьозов - Пап 1-2.  newsm10

Отдъхнах си...



Пожелавам на всички само хубави резултати!  Hug



Честито !!!  В Токуда е така, защото проф. Карагьозов идва само четвъртък след 13.30. Ако си платиш обаче, те викат преди всички останали които са с направления. Извинявай, искам да те питам - Карагьозов ли ти прави конизацията и как я прави (скалпел, ел.нож или примка)? И на мен ми предстои и много съм притеснена Cry

# 1 242
  • Мнения: 31
Благодаря ти ТЕ0, пожелавам ти успех и на теб. Весела Нова година  bouquet

# 1 243
  • Мнения: 469
Честито !!!  В Токуда е така, защото проф. Карагьозов идва само четвъртък след 13.30. Ако си платиш обаче, те викат преди всички останали които са с направления. Извинявай, искам да те питам - Карагьозов ли ти прави конизацията и как я прави (скалпел, ел.нож или примка)? И на мен ми предстои и много съм притеснена Cry

Да, проф. Карагьозов ми прави конизацията, със скалпел.
Разбирам чудесно притесненията ти, ужасно е очакването, но иначе е лека операция, бързо минава и няма за какво да се плашиш!  Hug

# 1 244
  • Мнения: 31
Честито !!!  В Токуда е така, защото проф. Карагьозов идва само четвъртък след 13.30. Ако си платиш обаче, те викат преди всички останали които са с направления. Извинявай, искам да те питам - Карагьозов ли ти прави конизацията и как я прави (скалпел, ел.нож или примка)? И на мен ми предстои и много съм притеснена Cry

Да, проф. Карагьозов ми прави конизацията, със скалпел.
Разбирам чудесно притесненията ти, ужасно е очакването, но иначе е лека операция, бързо минава и няма за какво да се плашиш!  Hug

HugБлагодаря за отговора. Попитах те, защото живея в Италия. Бях си в БГ и реших да си направя един основен профилактичен преглед в Токуда. Тук все не ми остава време, а и смятах да забременявам. Всичко останало се оказа ОК, но цитонамазката беше ПАП 3а и ПАП 3б. Веднага последва колпоскоп и биопсия при проф. Карагьозов. Резултата от биопсията ЦИН 3. Препоръча ми конизация. Моят гинеколог тук погледна резултатите и ми определи дата за 23.01. Каза, че ще го направи със скалпел, така било по-сигурно. Много се притесних, не съм правила втора цитонамазка, доверих се изключително на заключението на проф.Карагьозов, не вярвам да е станала грешка. Дори си мислех да отида отново в БГ и конизацията да ми я направи професора, но става малко сложно с болничните, иначе плащането не е проблем.  Сега треперя от страх, не за друго, а дали ще мога да забременея. На 33 съм, нямам време да чакам много - 10 години бях със спирала, дори не съм пробвала...

Общи условия

Активация на акаунт