да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня?

  • 19 455
  • 367
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 949
T3-M4, така е. Не става само дума за неможене и можене. Става дума за време. Някои майки оставят децата си при детегледачака, за да тръгнат на работа. А детегледачката не желае или не умее да готви за детето (или иска допълнително пари за това). Съвсем не искам да прозвучи като упрек.  Naughty Аз оставих дъщеря си на детегледачка на 1г, но тя беше съгласна да готви за детето. Жив късмет.

Просто тук обсъждаме кое е по-добрият вариант. Заглавието на темата предполага възможност за избор.  Peace Да не говорим, че в Сф ДК е една от 10м до 2г възраст. Е не можете да ме убедите, че едно дете на 10м яде същото като дете на 2г  Rolling Eyes

# 331
  • Мнения: 545
чукчи не е читател май Simple Smile

...
Факт. Както и да е, за мен ДК си остава едно добро решение за много хора, които по една или друга причина нямат време или просто (извинете! не искам да обидя.) не могат да готвят. А опарените е добре да си казват къде е станала изцепката.

# 332
  • Мнения: 8 242
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

Пазарът не е един. Пазарите са различни, проблема е, че вече не може да се разчита на надписа къде е произведени.

E, добре де. Исках да кажа, че ако няма био-меса, които може да се купят и да се сготвят вкъщи, едва ли за 20-50лв на месец (май така се движат цените, не съм сигурна) някоя ДК ще осигурява такива.

А ако има такива все пак, те са скъпи, а насреща гаранцията е никаква. Надали в ДК ще се набутат да предлагат нещо по-скъпо от онова, което се плаща.
Просуктите, които се ползват в ДК за същите, които се продават по магазините и на пазара.. Близък приятел работеше като снабдител в ДК - каза, че никога не би записал детето си на кухня..

# 333
  • Мнения: 1 949
чукчи не е читател май Simple Smile

...
Факт. Както и да е, за мен ДК си остава едно добро решение за много хора, които по една или друга причина нямат време или просто (извинете! не искам да обидя.) не могат да готвят. А опарените е добре да си казват къде е станала изцепката.


Чукча чете по диагонал  Whistling  Embarassed

# 334
  • София
  • Мнения: 12 644
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

Пазарът не е един. Пазарите са различни, проблема е, че вече не може да се разчита на надписа къде е произведени.

E, добре де. Исках да кажа, че ако няма био-меса, които може да се купят и да се сготвят вкъщи, едва ли за 20-50лв на месец (май така се движат цените, не съм сигурна) някоя ДК ще осигурява такива.

А ако има такива все пак, те са скъпи, а насреща гаранцията е никаква. Надали в ДК ще се набутат да предлагат нещо по-скъпо от онова, което се плаща.

Детската кухня, от която взимам храна /Ози/ е 5 лв на ден и не мисля, че е особено евтино. Казват, че готвят със зеленчуци на Бондюел, те пък гарантират контрол върху нивото на нитратите. ДВСК, пък би трябвало да правят контроли на храната всеки ден. За съжаление, дори от набедени за луксозни магазини като Елемаг съм купувала месо, което очевидно не е прясно- как да вярвам на такъв пазар. Надявам се, че поне когато става въпрос за децата държавата прави наистина сериозен контрол. Държавните кухни се дотират от държавата и затова родителите плащат символична такса.

При записването на детска кухня аз лично не приемам практиката да се дава основното на обяд, супата вечер, а десерта след обяд. Още повече на храните, които ми доставят ясно пише, че са годни до 14.00 часа. В такъв случай бих била твърдо против, защото не мисля че количеството и разнообразието са достатъчни.

# 335
  • Мнения: 8 242

Детската кухня, от която взимам храна /Ози/ е 5 лв на ден и не мисля, че е особено евтино. Казват, че готвят със зеленчуци на Бондюел, те пък гарантират контрол върху нивото на нитратите.
Не мисля че е подходящо да се готви ежедневно и само със замразени зеленчуци за бебе  Rolling Eyes

# 336
  • София
  • Мнения: 12 644

Детската кухня, от която взимам храна /Ози/ е 5 лв на ден и не мисля, че е особено евтино. Казват, че готвят със зеленчуци на Бондюел, те пък гарантират контрол върху нивото на нитратите.
Не мисля че е подходящо да се готви ежедневно и само със замразени зеленчуци за бебе  Rolling Eyes

През зимата откъде намираш пресен грах и зелен боб?

# 337
  • Мнения: 8 242

Детската кухня, от която взимам храна /Ози/ е 5 лв на ден и не мисля, че е особено евтино. Казват, че готвят със зеленчуци на Бондюел, те пък гарантират контрол върху нивото на нитратите.
Не мисля че е подходящо да се готви ежедневно и само със замразени зеленчуци за бебе  Rolling Eyes

През зимата откъде намираш пресен грах и зелен боб?
Е през зимата не Simple Smile И аз ги ползвам чат-пат, като посвършат от градината на баба свеки Mr. Green
Но ако ги ползват и през лятото..
А ако не ги - тогава пак ги купуват от пазара  Wink Което вече не е с контрол на нищо..

Уф, не ми се спори за глупости.. Какво ли се разписах пак  Crazy

# 338
  • София
  • Мнения: 12 644
Извинявай, duhi_puhi , не споря, а питам, защото може и да има такъв магазин, а да не знам за него. иначе, мисля, че е ясно колко е хубаво да се готви с пресни зеленчуци. Споменах Бондюел между другото, а и те произвеждат малко видове замразени зеленчуци.
Във форума, наистина е много модерно да се спори, а аз постоянно трябва да уточнявам, че наистина се интересувам, а не се карам. Sad

# 339
  • Мнения: 8 242
Извинявай, duhi_puhi , не споря, а питам, защото може и да има такъв магазин, а да не знам за него. иначе, мисля, че е ясно колко е хубаво да се готви с пресни зеленчуци. Споменах Бондюел между другото, а и те произвеждат малко видове замразени зеленчуци.
Във форума, наистина е много модерно да се спори, а аз постоянно трябва да уточнявам, че наистина се интересувам, а не се карам. Sad
Ами за магазин - има понякога в метро разни южноамерикански череши, ягоди, даже и грах в шупули съм виждала (през зимата говоря).. Но съм скептично настроена да купувам такива  Thinking

# 340
  • София
  • Мнения: 12 644
Мерси, duhi_puhi, твоите постове в Кърмаческия винаги са ми били полезни. Ползвам и  рецептите ти за домашна храна за бебета, защото все пак кухнята е само за обяд и само 5 дни в седмицата.   bouquet

Ох, защо трябва да е толкова трудно да се купи свястна храна? ooooh!

# 341
  • Мнения: 8 242
Мерси, duhi_puhi, твоите постове в Кърмаческия винаги са ми били полезни. Ползвам и  рецептите ти за домашна храна за бебета, защото все пак кухнята е само за обяд и само 5 дни в седмицата.   bouquet

Ох, защо трябва да е толкова трудно да се купи свястна храна? ooooh!
Защото всичко е бизнес, пари и власт.. И все по-зле ще става  Rolling Eyes

# 342
  • Мнения: 545
Мерси, duhi_puhi, твоите постове в Кърмаческия винаги са ми били полезни. Ползвам и  рецептите ти за домашна храна за бебета, защото все пак кухнята е само за обяд и само 5 дни в седмицата.   bouquet

Ох, защо трябва да е толкова трудно да се купи свястна храна? ooooh!
Защото всичко е бизнес, пари и власт.. И все по-зле ще става  Rolling Eyes


Тук ще поспоря. Не е така. Всичко опира до тълпоманията. А единственият начин да не се подчинават хората като стадо (днеска - ДК, утре, анатема на ДК) е едно. Аз го наричам с кодовата дума Поименно.

# 343
  • Мнения: 8 242
Еди, не става въпрос за детска кухня а за храната като цяло - съгласисе, че нещата не вървят на добре.. И че не е в основата точно това..

# 344
  • Мнения: 545
Еди, не става въпрос за детска кухня а за храната като цяло - съгласисе, че нещата не вървят на добре.. И че не е в основата точно това..

За всичко, включително и храната, става въпрос, ако трябва да бъдем точни. За детската най-вече. По-им-ен-но.

Общи условия

Активация на акаунт